Salmer fra kjøkkenet (2003) ☆ 👁

(Bent Hamer)

norvég-svéd dráma, szatíra, vígjáték

4,1

2019-07-11 13:13:13 somogyireka (4) #6

Miért érzem azt, hogy a norvég az eggyel kevésbé feszes nép..a svéd a legszigorúbb, utána norvég aztán dán..

2019-07-10 20:45:22 ryood (5) #5

a "megfigyelő" svéd, de a megfigyelt férfi norvég, ha jól emlékszem..

előzmény: somogyireka (#4)

2019-07-10 12:13:53 somogyireka (4) #4

Egyszer régen, mikor még nem jártam Svédországban és az átlag svédet sem ismertem a nyelv alapján volt egy elképzelésem e tájról. Ha fájt vagy fáztam elég volt csak svédül felolvasnom magamnak, s anélkül, hogy értettem volna minden szót felmelengetett, gyógyított a szó. Egyszerre volt franciásan dallamos és északian fegyelmezett, határozott. Olvasztótégelye végpontoknak.
Amikor először érkeztem meg Stockholmban még azt hittem, majd most ha minden oldalról ez a nyelv vesz körül jó lesz nekem..Megvéd, eltakar, ápol és a többiek..Volt egy olyan képzetem is, hogy a nyelv csengése, dallama elárul valamit arról a népről, mely beszéli, hogy ők is úgy izzanak, hogy közben hűtenek is, lények az ellentétek találkozásában. Még arra is gondoltam, maga a nyelv át is írhatja az őt beszélő személyt, így mint afféle gyógyír mind gyakrabban olvastam fel magamnak hangosan. Aztán ahogy többször jártam kint Svédországban lassan elfelejtettem egykori képeim.
Erre itt van ez a film, mely pontosan erről a nyelvről szól, mintegy alátámasztja egyszer volt elképzeléseim. Egy film, mely elsőre jéghideg, de mely minden képkockájában tűz lobog, mely az északi, zord távolságtartatást csak mint egy bekecs viseli és alig várja, hogy a film végére levehesse már és feltárhassa, hogy a svéd tél csak látszat, mely a világmindenség legszebb nyarát takarja el.

2015-01-15 14:58:00 tomside (4) #3

Tessék nézni, nagyon jó film! :)

2013-10-13 21:16:55 Kalevala (5) #2

Már megint mit találtak ki ezek a svédek/norvégek!! Micsoda abszurd szituációbol indul. Ehhez értenek a skandinávok. Nagyon tetszett!
Egy csodálatosan gyengéd hangú film egy barátsagról. Teljesen a hatása alatt vagyok. Az emberi érzelmeket nem lehet elöírásokkal rendszabályozni.

2008-01-19 17:37:48 zéel (5) #1

Nagyon különös, nagyon szép film.
Szomorúan derűs vígjáték!?

Ez előtt a 4 hónap, 3 hét és 2 nap c. döbbenetes román filmet láttam. Ha nem erőltetett a párhuzam: mindkét film a barátságról (is) szól! Csak ugye, egészen más helyzetben, egészen más életviszonyok mellett!
Egyszerű, mély, emberi - mindkét film!