De ofrivilliga (2008) ☆ 👁

(Ruben Östlund)

francia-svéd dráma

3,6

2014-10-04 08:47:28 somogyireka (5) #7

Igen, tudom..a rendezőre voltam csak úgy alapból kíváncsi, merre járt már korábban. Akkor a Gitármongolt is pótolom.

előzmény: sleepingdancer (#6)

2014-10-03 23:37:20 sleepingdancer (4) #6

Vigyázz, a Lavina nagyon más lesz, az másként jó! :-) Ehhez jobban hasonlít a Gitármongol.

előzmény: somogyireka (#5)

2014-10-03 22:35:06 somogyireka (5) #5

ej a mindenit..ez a film még az Import/Exportot is übereli. Na jó, az mindig nyom nálam a latba, ha svédül beszélnek, ráadásul ilyen gyönyörű "hochsvédül",mint ebben a másfél órában.
Az ilyen filmeket nekem csinálják..kegyetlen, kiszámíthatatlan, fogalma sincs a néző, hogy amit lát,hova fut ki..és nem hozza meg a kedvet az élethez, nem árul semmi hazug idillt e (átlag)70-80 évvel kapcsolatban, ez egy brutális, durva hely..és nem kecsegtet semmilyen megoldással itt! Legalább tiszta ügy!
Jó kis bemelegítés volt ez most nekem a Lavinához!

2009-04-22 12:15:32 zéel (5) #4

Akaratlanul is magunkra ismerünk. (Filmtett)

2009-04-22 12:12:40 zéel (5) #3

Akaratlanul is magunkra ismerünk.

2009-02-27 22:51:24 zéel (5) #2

Jut még eszembe: azért az jó, hogy van a fővárosban egy (1) olyan mozi, ahol ilyen filmet (vagy pl. a "testvérét", az osztrák Import/Export c. filmet) is meg lehet nézni!

2009-02-27 22:27:55 zéel (5) #1

Moziként nem értékelhető, drámaként sem. Ez egy (szociál)pszichológiai esettanulmány (gyűjtemény). És inkább dokumentum-játékfilm, mint dráma!
És ha humorizálni lenne kedvem a film után (nincs!), akkor azt mondanám, hogy nincs ebbe semmi drámai: ilyen az ember! Nem szeretik azokat, akiknek önálló véleményük, saját akaratuk van!
Nem preferálja a másként gondolkodást (sőt! a gondolkodást!) semmilyen rendszer!