Yip Man (2008) ☆ 👁

(Wilson Yip)

hongkongi akciófilm, életrajzi film

4,0

2017-08-03 22:48:59 Drug (?) #9

Látványos, szórakoztató film, kár, hogy a valósághoz alig van köze. Yip mester a japán agresszió után elszegényedve az ópiumfüggőségével küzdött (nagyon nehezen szerezte csak meg a szükséges adagokat), nem a japánokkal.

2015-10-01 07:30:35 Killjoy (5) #8

Látványos, de mégsem (távol-keleti harcművészeti filmekhez képest) túlzó akciójelenetek, és egy élettörténet, ami rengeteg embernek szolgált példaként. Nem véletlenül kapta a magyar keresztségben a Becsület útja alcímet. Ez a film nagyon sok mindent megmutat arról, hogy miről is szól igazából a harcművészet és ezeket az értékeket kellene először megismernie minden kis "gettó-gengszter" palántának, aki csak azért akar "karatéjozni", hogy jól szétverjen mindenkit, és ő lehessen a szemétdomb királya. Nagyszerű film, amihez sajnos a két folytatás nem tudott felnőni, de azért azok sem lettek rosszak, csak egy kicsit gyengébbek.

2015-01-21 20:46:35 hollyaudreyanne (5) #7

Úgy ültem le megnézni, hogy szinte semmit nem tudtam róla, egy sima, maximum egyszer nézős akciófilmre számítottam. Ehhez képest az izgalmas, nem túlnyújtott akciójelenetek mellé kaptam egy érzelmes történetet is egy nagyon szimpatikus főszereplővel. Abszolút kellemes meglepetés.

2010-10-19 14:56:27 BonnyJohnny (4) #6

A wing chun biztos, hogy hatásos... ;)
Amúgy a látványtalanság többé kevésbé a lényege. A kung fu többi ágazata hosszú, látványos mozdulatsorokkal dolgozik, míg a wing chun rövid, látványtalan egyetlen mozdulattal.
Egyébként ez nem jelenti azt, hogy a kung fu többi válfaja csak hatásvadász cirkuszi mutatvány. Igenis hatásosak, csak egy mozdulatot hosszabban vezet le. Hiszen lényege eredetileg nem is a harc, hanem a tökéletes mozdulat.

előzmény: yuriko (#5)

2010-10-19 14:52:38 yuriko (?) #5

Ha jól emlékszem, Yip Man ellenfelei japánok voltak és az ő művészetüket szerettem volna dicsérni, mert szerintem, a Wing Chun kung-fu lehet, hogy hatásos, de nem annyira látványos. Számomra a sokféle műfaj miatt volt izgalmas a film.

előzmény: leszlie (#4)

2010-10-19 13:54:07 leszlie (5) #4

Akartad irni a kinai harcmuveszet elemei pedig nagyon latvanyosak,hatasosak...A film gyonyoru,lehet hogy elfogultsagot tukroz,de ki nem sz**ja le :)

2010-08-07 10:45:53 yuriko (?) #3

A második résszel ellentétben, itt teljesen rendben van a film dramaturgiája. Az elfogultság valóban érezhető, bár úgy érzem, hogy jobban illik ide a tisztelet szó. A különböző iskolák különféle harcstílusai, illetve a japán harcművészet elemei pedig nagyon látványos jeleneteket eredményeznek. Érdemes megtekinteni.

2010-01-18 15:30:56 kwzatz (5) #2

Ilyen kevesen értékelték itt ezt a filmet? Szerintem érdemes megnézni, az akció tényleg nagyon látványos (szimplán a leglátványosabb harcművészeti szempontból szerintem), a film maga tényleg kicsit elfogult, de a főszereplő annyira jól játssza ezt a szerepet, hogy nagyon szerethető karakterré válik a szerénységével és jóságával.

2009-02-05 00:39:40 remete bácsi (3) #1

Mint akciófilm nagyon jó és látványos, azonban a történet hatásvadász, kiszámítható és hatalmas elfogultságot tükröz.