Passengers (2008) ☆ 👁

A 109. utas

(Rodrigo García (I))

amerikai-kanadai dráma, fantasy, horror, szerelmi történet, thriller

2,7

2021-11-18 22:04:09 elmouse (2) #10

Inkább csak úgy, mint a Kövér Dáma a Harry Potterben. :)

2021-11-18 21:54:51 Ugor (?) #9

És tudsz úgy sikítani, mint A bádogdobban Oscar, hogy összetörnek tőle az üvegek? :o))

előzmény: elmouse (#8)

2021-11-18 19:35:05 elmouse (2) #8

Az első reklámszünetben mondom kedves feleségemnek, hogy ha az lesz a végső csavar amire gondolok, akkor sikítok. Az a szerencsétek, hogy hangot nem lehet ide beszúrni. :)

2021-03-11 10:42:18 pointless (2) #7

Tegnap este technikai okok miatt ráfanyalodtam a "teljes film" youtube-keresésre és emelett kötöttem ki. Valamiért meg voltam győződve, hogy ez az utóbbi 1-2 évben jöhetett ki, valószínűleg azt gondoltam, hogy a készítők csak vártak 20 évet mielőtt lekoppintják a Hatodik érzék fordulatát. A végső csavar jó előre sejthető, pusztán csak az lepett meg, hogy tényleg az lett, amire mindenki gondolt.

A csavar előtti építkezés nem olyan rossz, bár kissé érdektelen a légitársaságos konfliktus. (Ha egy társaságnak már többedik gépe zuhan le, melyik az az ember, aki műszaki hiba miatt többet nem veszi őket igénybe, de emberi hibára meg csak legyint?) Az unalmas csavar persze az oda vezető utat is elrontja.
Összesen azt hiszem öt különböző távolról, sötétben, creepy-n, némán bámuló embert számoltam meg a film során, +1 ilyen kutyát.
Hathaway valóban szép, lesz ő ennél még szebb is későbbi filmjeiben, de azt tudjuk, hogy a szép nő nem menti a rossz filmet.

2009-12-17 19:41:42 Rituska (2) #6

Teljesen egyetértek.
Számomra borzadály (csak előreugrálásokkal tudtam végignézni). Anne Hathaway menti meg a totális nullától.

előzmény: birkassy (#3)

2009-08-17 17:05:37 Darwin (?) #5

Nagyon érdekesen magyarították a magyar címet, ami azt illeti.

2009-06-26 23:02:27 Semprini (3) #4

Hát bizony kérem, ez már egy új Anne Hathaway! Bár a Csajok háborúja némi visszakanyarodást jelentett a szirupos, cukormázas vígjátékok felé, három tavalyi filmjében már nagybetűs Színésznőként áll előttünk. A Passangers-en kívül még ugyebár itt volt még a ZseniKém, amelyben igencsak dögös és szexi oldalát mutatta, a harmadik filmje, a Rachel esküvője pedig Oscar-jelölést eredményezett. Szóval komolyan kell venni ezt a leányzót, aki a szemünk láttára ért helyes kis bakfisból elképesztően vonzó Nővé.
Maga a film egyébként tényleg közepes, de Hathaway kedvelőinek kihagyhatatlan.

2009-05-22 20:41:51 birkassy (2) #3

Szenvedés, unalom, és tényleg nem lett jó a vége sem.

2009-05-11 11:41:52 "L" (2) #2

Felettébb unalmas történet, igaz a hangulata nem lenne rossz, ha kis életet is sikerült volna bele vinni. Nem sikerült, 1 óra alvás után kapunk egy nem várt kissé logikátlan befejezést. Az ismertebb szereplők ellenére nem csoda, hogy amerikában is csak limitált bemutatót élt meg, nálunk pedig egyenesen DVD-n jelent meg: 109. utas címnmel. Mindenesetre a thriller-t, mint műfaj nyugodtan kicserélhetnétek drámára.

2009-01-14 03:31:11 HejjaX (3) #1

Egyszer nézhető (főleg a csinos Anne Hathaway miatt), amúgy meg a hangulata sem rossz a filmnek, de a befejezés, hát az kiábrándító. már megint egy "Hatodik érzék"-szerű film, csak ezúttal "Gyilkosság az Orient expresszen" megoldással :)