Fantastic Mr. Fox (2009) ☆ 👁

(Wes Anderson)

amerikai animáció, kalandfilm, vígjáték

4,3

2018-09-01 11:22:43 Leo_Stotch (4) #15

Ki nem állhatom a rókákat, ezért is hagytam a végére ezt a filmet, ettől a zsenitől.

De a Kutyák szigetén felbuzdulva pótoltam.. milyen jól tettem.
Anderson és csapata nem tud hibàzni, igazi kis hangulatbomba.

2016-07-11 19:50:36 aszkéta esztéta (5) #14

az egyik legkedvesebb film, amit valaha láttam. finom, apró részletek, gyönyörű képi világ, szellemes történet, klassz karakterek, tökéletesen passzoló zene. nem hiányzik semmi.
talán csak az, hogy nem élhetek egy ilyen világban.

2013-11-02 18:03:21 Marlboroman (5) #13

Nagyszerű kis film, ez az első megnézett Wes Anderson filmem.

2012-12-28 23:55:16 tomside (4) #12

Igazán szeretni való! És pont attól, hogy nem akar belédmézes-mázaskodni. Ha kölykeim lennének, feszt ezt nézetném velük! :)

2011-11-20 20:41:58 BonnyJohnny (4) #11

Ez nagyon jó. :)

2011-08-20 13:44:42 tractorking (5) #10

Felüdítő szórakozás, amihez Alexande Desplat remekbe illő zenéje is hozzájárul.

2011-01-17 19:44:15 Rorschach (5) #9

Hát, erre nem számítottam. Róka úr jött, és közepes délutáni matiné helyett lazán, LAZÁN félresöpri 2010 meséit. Ennyi ötletet, poént, jó dumát egy mesében de rég láttam! Ráadásul a film ezek mellé még szép is, minden elképzelhető értelemben. Csillagos ötös, ha lehetne Vapitire jelölni...

2010-04-17 23:57:13 Brumi (5) #8

Aki lemaradt a csütörtöki előadásról, az még holnap (vasárnap) 18.30-tól megnézheti az Uránia moziban. Érdemes. :)

2010-04-16 11:04:40 deathcode (5) #7

Annyira, de annyira röhögtem, hogy az fájt!

2010-04-16 08:53:25 henisz (5) #6

Tegnap láttam és azt kell, hogy mondjam nagyon jó! A karakterek annyira jók, és annyira aranyos lett a bábobk feje :-) Nagyon jó szórakozás. Az így neveld a sárkányodat mellett ez lett az idei másik nagy kedvencem :-)

2010-04-11 11:07:32 Zipiano Montre (5) #5

Mindenképpen a 2009-es év egyik legjobbja. Lebilincselő hangulat, szerethető figurák, jó zene, egyedi látványvilág. Ezzel a filmmel nálam az eddig is egyik nagy kedvenc Wes Anderson odaért a csúcsra.

2010-03-06 19:28:18 izmoskardviragillat24 (5) #4

ennyi egyedi ötletet, jó karakaterek, filmes közhelyek, sok j poén... minden a helyén! jó film, kár lenne érte, ha itthon be sem mutatnák... ahogy egy haverom mondta: "ez odatett!" az év csalódása... kellemesen... :)

2010-02-13 14:39:49 Gasz András (4) #3

A fantasztikus Mr. Fox:

George Clooney második hatalmas szereplése igaz itt most csak a hangjával és a viccesre megírt karakterével, tehát mások tehetségével együtt hódított. Egyszerre paródia ez a stop motionos animációs film és egyszerre vannak benne családi tanulságok. Parodizálva az állatok sajátosságait vegyítve emberi tulajdonságokkal és parodizálja az egyes szuperhős (Ash vágyódó karaktere), western (vadnyugat), és akció filmeket.
De mindezek mellett egy kedves egész jó country zenékkel teletűzdelt mese lett. Nem csak a fiatalabbaknak. A világot nem váltja meg de nem is akarták ezt szerintem.
Csodálkoztam, hogy mennyi nagy sztár adja a hangját ehhez és a másik nagyszerű, de egyáltalán nem zseniális Up-hoz is. (A film 2. fele már majdnem átlag animációs gyerekfilm volt ami a Pixartól kb 2002-2003 óta nem jellemző, az első fele mesteri volt).
Ugyan a Fox-ban is vannak táncikálós éneklős jelenetek szerencsére maximum 2-3 percnyi mennyiségben.
Sok az angol humor is és sok állati is. :) Néha volt kicsit Tim Burtonos jelenet pl a patkánnyal kapcsolatban vagy egyes Elfman-ra hajazó háttérzenék okán. Roald Dahl regényei is mondjuk eléggé Burtonos-ek vagy fordítva?. :)

2010-02-02 00:02:15 mrfaktor (5) #2

Hát ez veszettül jó volt. Ennyi ötlet egyetlen stop-motion filmbe. A hangulata, a zene, a látvány, a történet, mind átlagon felüli. Zseniális.

2010-02-01 20:14:49 limupei (4) #1

Roald Dahl és Wes Anderson találkozásától egy kicsit szürreálisabb, vagyis inkább morbidabb végeredményt vártam volna. Igaz, ez se kutya, annyi szent. Vannak benne baromi jó ötletek és ügyes megoldások, de az egésznek a hangulata a legjobb. Erős négyes.