9 (2009) ☆ 👁

(Shane Acker)

amerikai animáció, sci-fi

3,6

2013-01-23 01:01:57 nohand (4) #38

engem leginkább az a rengeteg elcsépelt dialógus zavart benne, mintha felütötték volna a sablonos párbeszédek nagykönyvét és arra építve írták volna meg a forgatókönyvet. a hármason gondolkodtam erősen, de ez a hihetetlen aprólékosan felépített világ, ahol minden kis fonál, fogaskerék és üvegszilánk ki van dolgozva és a helyén van, az aranyos karakterek és a (talán) gyermeki naivitás megakadályozott benne.

2011-08-14 12:20:36 Boyface21 (4) #37

Nem lett ez annyira rossz , hogy én is szidjam. A történet halad egy szálon majd bővül az információállományunk. A hangok néhol (zenei aláfestés) túl sok ...erős ...engem eskü zavart is. De a képi világ a kidolgozottság és a szerethető karakterek (rongybabák) kárpótolnak mindenért. A trailer tényleg ütött és ahhoz képest már csak lejtmenetre engedte ...de amelyik előzetes nem sikerül ennyire jól akkor megnézték volna ennyien? A számok diktálnak. Utána meg a vélemények. Összességében bárkinek ajánlom egy hétvégi kikapcsolódás gyanánt . Peace

2010-12-19 02:26:20 woodyszunyog (5) #36

A Trailerhez képest is nagyon jó film, kicsit tartottam tőle, de ez tényleg zseniálisra sikerült. Külön pont a stáblista feliratozásáért a végén!

2010-09-10 15:18:34 andras_a (4) #35

Trailer zseniális a film csak közepes

2010-08-05 17:03:33 Corey (2) #34

Egy remek előzetes után méretes csalódás.Talán 2-est megérdemelne,de úgy érzem becsaptak,ezért 1-es.

2010-05-04 16:19:50 amorphka (2) #33

Egyszeruen nem volt jo es kesz. Lehet, hogy egy kicsit tobbet vartam a filmtol a kelletenel, de akkor sem tetszett. Lehet, hogy Tim Burton tarsproduceri szerepe zavart meg, vagy alakitott ki bennem egy percepciot... helytelenul :(
A figurak karakterabrazolasa eleg jol sikerult, a grafikai kidolgozasuk is jo, de a tortenet kicsit lapos, kozhelyes, klisek sorozata. A 3D szerepe elhangyagolhato, nincs igazi hozzaadott vizualis erteke, nem segitett sokat.

2010-05-03 10:55:00 "L" (2) #32

Szimplán nem fogott meg. A gyermekiségem pedig szerintem nyilvánvalóbb bárki másnál itt a KT-n. :)

előzmény: Daemiaen (#31)

2010-05-03 10:37:42 Daemiaen (4) #31

Mert nincs már benned semmi gyermeki, azér'! :)

előzmény: "L" (#30)

2010-05-03 10:36:27 "L" (2) #30

De sajnos lehet...

előzmény: Daemiaen (#28)

2010-04-25 22:21:05 Kattantka (4) #29

Ma néztem meg, és a trailer alapján, meg amit utána olvasgattam, nos többet vártam, de azt se mondanám, hogy abszolút csalódás volt.
Valaki már írta elöttem, hogy kissé "szétesett" a film, egyik pillanatban harc, a másikban, pedig elmés dialógok. (Elnézést, most nem tudom visszakeresni a választ.) Nos ezzel egyet kell értenem.
Amúgy a legjobban az zavar, hogy ebből a történetből sokkal hatásosabb, mélyrehatóbb filmet is létre lehetett volna hozni. A bábuk mint már tudjuk, lélekdarabkák, engem érdekelt volna, hogy ki melyik részét viseli a tudós személyiségének. Persze ki lehet totózni, de jó lett volna erre egy pár letisztázott mondat, visszatekintés. Nem tetszett az se, hogy a 9-ek kapcsolata, mélysége, ellenszenve szintén el volt csak hadarva, némi mindent elmondó egymásra pillantással. Bár ez lehet, hogy csak nekem nem volt elég, mert én érzelem dús filmre vágytam, nem pedig akció-animációra.
Mégis 4-est adok rá, mert ha ez valóban az első filmje a rendezőnek, akkor igenis megérdemel egy 4-est. Igazából kicsit olyan érzésem volt, mintha jó pár hasonló tartalmú film kicsiny és felületes összegzése lenne. De a téma és a sztori viszonylagos egyedisége megint csak megér egy 4-est.

És, ha valaki erre ül be a kicsiny gyermekével, hát én azt mondom, ne tegye! Feliratos, ijesztő és nyomasztó, az ajánlott korhatár betartása ez esetben tényleg ajánlott. :)

2010-04-24 18:48:44 Daemiaen (4) #28

Történet nélküli tünemény, amelyben ennek ellenére annyi szépség és csoda létezik, hogy lehetetlenség nem szeretni.

2010-04-19 11:59:22 Sógorod (4) #27

Egydimenziós karakterek? Pontosan. Hisz végül is egyetlen személyiség egy-egy kis darabja mindegyik...

2010-04-17 16:15:22 zeddi (5) #26

az a fránya gyávaság... :)

2010-04-16 21:39:49 deathcode (4) #25

Hello, nomen est omen.

2010-04-16 21:15:59 budaik (4) #24

Köszönjük az építő kritikád :)

2010-04-07 00:07:07 useless (1) #23

Miért nem mer erre a trágyadombra senki egyest adni?

2010-02-20 23:02:32 arylacee (5) #22

Nekem nem volt bajom a végével, igaz néztem egyet a rituális izé mizén, mert már azt hittem, hogy hirtelen mindenki feltámad, de aztán jo volt. Nem hiszem, hogy a kis zsák robotok népesitenék be a kihalt földet, ők csak az okok voltak valami fele.
Elég fura volt viszont, hogy kihalt föld, robotmaradványok, ember sehol, és hogy minek pont ilyen kis izémizék futkorásznak. A közepén éreztem azt, hogy nagyjából semmiről nem szól az egész, csak szépen megcsinált akció jelenetekről. De a vegéré érve azt mondom, hogy szép volt.Szépecske film.

2010-02-18 18:19:28 Leslie (3) #21

Ugyanazt tudom írni, amit többen: hatalmas lehetőségek voltak benne, nagy kultuszfilm lehetett volna, de megint az a fránya forgatókönyv, ami nem sikerült.
Az ötlet, a képi világ, a karakterek alapötlete mind-mind nagyszerűek. Egy csoda is lehetett volna.
Talán jobb lett volna, ha a rövidfilmhez hasonlóan ez is némafilm lesz. Sőt, direkt jót tett volna neki, ha nem annyira kommersz. A kevés háttérsztori engem nem zavart, sőt még ennyi sem kellett volna, mert csak közhelyekre futotta. A rövidfilm ebben is jobb volt. A befejezés helyett meg valami egészen más kellett volna. Azt sem bántam volna, ha nincs happy end.
A karakteralkotás sem lett tökéletes. Az 5-ös figuráját szerintem rossz irányba vitték el. A rövidfilm bátor, önfeláldozó rongybabájából egy betojit csináltak. Az 1-es és a 8-as elég ellenszenvesre sikerültek. A 6-ost és a 2-est alig ismertük meg. A 7-es elég sablonos lett. De még a 9-es is szimpatikusabb volt a rövidfilmben. Áá, nem kellett volna beszélniük, akkor tuti jobb lesz.
P.S.: A film trailerei isteniek.

2009-12-20 21:45:07 Solisar (5) #20

A trailerét énis sokszo tátott szájjal néztem végig. A filmet én imádtam.
A befejezés az, hogy az élet ami a babákban volt, megmarad és szétterjed a világban (újra benépesül a föld), szerintem nem rossz, főleg, mert én végig azon gondolkoztam, hogy ez tök jó, de vajon mit csinál a letűnt emberiséggel.

2009-12-20 00:00:46 bothbenedek (2) #19

botrányos dramaturgia, rossz ritmus, egydimenziós karakterek, összecsapott akciójelenetek, nem is sorolom tovább a negatívumokat. a látvány zseniális, de így nem tudom értékelni... óriási csalódás.

2009-12-14 23:14:38 k3pl3r (?) #18

Nekem nagyon tetszett. Csak a történet (befejezés) huzza le négyesre. Egy picit furcsállom is, mert amilyen ötletesek a robotok és gyakorlatilag az egész világ, olyan ötlettelen a befejezés, és a történet. Mivel én nagyon vártam, ezért azt kell hogy mondjam, egy picit csalódtam, de igazából tetszett. Jó film.

2009-11-14 15:42:57 hogyi (4) #17

Én fordítva néztem a filmet; előbb a mozit, majd az ugyanezen címet viselő rövidfilmet. Együtt értékeltem őket. Mivel a rövidfilmet a mozi után megnézni már értelmetlen, ezért nálam előbbi szerepelt gyengébben.
Sajnálom a filmet a történet miatt, az húzta le (konkrétan úgy éreztem, hogy magam is több csavart és misztikumot tudtam volna vinni a forgatókönyvbe). A főhősök és az elpusztított világ ábrázolásának ötlete viszont nagy benyomással voltak rám, ezért adtam neki jót. Kicsit jobban kidolgozott cselekmény a kultuszmozik közé emelhette volna, így viszont csak egy nézhető, ám ötletes (néhol aranyos) animációs film.

2009-11-11 22:58:06 vadPINGvin (2) #16

Az, hogy a végén a rongybabáké lett a világ, tényleg, mi is akart lenni? Hepiend??? Egy őrült tudós lelke tovább él négy rongybabában, ha majd kihal az emberiség. Adjunk hálát az összes isteneknek!? :)
A vizuális részbe viszont nem lehet belekötni, az nagy élmény volt. Talán ezért is fájdalmasabb a film. Akkora lehetőségek voltak benne...

2009-10-28 16:52:18 hauer (?) #15

Én tegnap néztem meg a filmet, érdekes összekép alakult ki bennem. Voltaképpen az egészet nem értem. Mesének nem jó, mert van ahol simán 16 éven felülieknek szól, horrornak túl együgyű, akciónak meg sokszor lerágott csont (Terminator, Matrix). Tudat- és életkiszívás, hipnózis, a kis rongybabák öncélú kínzása és még sokminden. Egyáltalán nem éreztem magam jól amég néztem. Néha kirázott a hideg, máskor meg csak pislogtam hogy milyen bárgyú. És a végén az a pentagarm, az végleg kiütötte a biztosítékot. Ráadásul a filmnek vége. És most mi lesz? Az egy női bábúval benépesítik a földet és sok kis babzsák szaladgál majd? Ehh... Se füle se farka és teljesen lezsibbadtam tőle. Ha pontozni kell akkor 2/10. Pedig látványra tényleg szép.

2009-10-27 04:06:20 HejjaX (5) #14

ha lehetne, 6-ost nyomnék rá. zseniális, lenyűgöző alkotás. ismét érzem, hogy miért szeretem a filmeket.

2009-10-26 21:00:09 Oscee (4) #13

Ezzel nagyjából szóról szóra egyetértek. Igenis jó film, de a rövidfilm ismeretében kicsit csalódás. Pár jelenet mehetett volna a kukába és tényleg kicsit több háttérinfó, átvezetés kellett volna.
No meg a befejezés azért nem az igazi :S

előzmény: yuriko (#11)

2009-10-26 19:29:14 whiteman 01 (?) #12

én ezt Valkűr-szindrómának mondanám!:)))

előzmény: yuriko (#11)

2009-10-26 19:23:10 yuriko (?) #11

Nem vártam sokat a filmtől, így nem mondhatom, hogy csalódás volt, de a megtekintés után azt érzem, egy hatalmas ziccer maradt ki:( A világ és a látvány lenyűgöző, a karakterek is érdekesek, talán egy picit még lehetne mélyebb a bemutatásuk. A szörnyek/robotok baromi félelmetesek, és a sztori is teljesen rendben van.
Hogy akkor mégis mi a bajom a filmmel? Nem tudom ezt hogy nevezik: Van egy rendkívül izgalmas, feszültséggel teli, lélegzetelállító jelenet, majd egyet pislogok és már teljesen nyugodt körülmények között beszélgetnek, terveznek, ünnepelnek a szereplők. Nincs átvezetés a jelenetek között, minden nagyon hirtelen történik. Sajnos rengeteget veszít emiatt az élvezhetőségéből. Ha hosszabb lett volna a film, ezeket biztosan ki lehetett volna küszöbölni. Nagyon sajnálatos, hogy nem így történt. Ettől még szerethető és bőven többször nézős film, de a katarzis bizony el fog maradni.
Amúgy meg első nagyfilmnek kiváló! Shane Acker-nek sok sikert kívánok a továbbiakban, biztosan nem fogom kihagyni egyetlen munkáját sem.

2009-10-02 19:14:10 er81307 (4) #10

:DDDDDDD morcos leszel? betojok :D

előzmény: k3pl3r (#9)

2009-09-29 15:32:01 k3pl3r (?) #9

Meddig kell még várni? Lehet be sem hozzák? Akkor viszont morcos leszek...:S

2009-09-10 21:14:19 depositum (2) #8

Én igen nagyot csalódtam. Az első filmes rendező által megteremtett képi világ, amelyet már a rövidfilmes változatban láthattam, nagyon felcsigázta az érdeklődésemet. Aztán rá kellett jönnöm, hogy a zsenialitásból mindössze ennyire futotta. Remélem, hogy csak első nekifutásra, és Acker egy kicsit komolyabban veszi a későbbiekben filmjeinek a történetét és vonalvezetését is. Nagyon tetszett ez az egyedi világ és a kis varrottas "punkok" is ötletesek, de amint kinyitják a szájukat, egyből összetörik a varázsgömb. Unalomig ismert sztereotípiák, együgyű, banális közhelyek, valami homályos vallás- és tudományellenes katyvasz összekeverve még egy kis kvázi miszti-szkepticizmussal, és ezt az egész főzeléket egy nagy fakanállal odavágta a tányéromra. Persze, hogy nem ettem meg… Nem működnek vagy nem állnak össze se a karakterek, se a mondanivaló, se a cselekmény, se a konfliktusok, se a párbeszédek, valahogy az egész téma csak van, aztán nagy valószínűséggel eltűnik a süllyesztőben.

2009-08-31 16:11:42 Ágó (3) #7

Remélem Magyarországon is bemutatják! Már nagyon várom! Közeledik 9-9-09

2009-05-21 22:48:52 terika (3) #6

Hm...hmmm...hmmmmmmm. Fincsi. Öcsém, és még csak most lesz nyár. :P

előzmény: Ágó (#5)

2009-05-21 13:56:16 Ágó (3) #5

Vááá!! és megint: Vááá!!
Ez nagyon jó lesz! És is nagyon várom már a tripla 9-et! :)

2009-02-20 13:01:53 terika (3) #4

Megnéztem most az előzetest az HBO-n. Szerintem ez lesz az év legjobb mozija. Nagyon ütős. Az egész környezet, a zene...engem már most lenyűgözött, úgyhogy nagyon várom már (mikor lesz még szeptember t_t).

2009-01-08 12:46:30 Ágó (3) #3

Köszi! Tényleg nagyon jó! :)

előzmény: k3pl3r (#2)

2009-01-08 12:44:23 k3pl3r (?) #2

Már van róla előzetes is, nézd meg, ha gondolod. Nekem az is nagyon tetszett. És nálam is az év egyik legjobban várt filmje.

előzmény: Ágó (#1)

2009-01-08 12:27:50 Ágó (3) #1

A 2005-ös rövidfilm alapján simán az év egyik legjobban várt filmje!