Los cronocrímenes (2007) ☆ 👁

(Nacho Vigalondo)

spanyol sci-fi, thriller

3,6

2024-01-14 14:15:28 Norbert Simon (4) #25

Izgalmas, élvezetes, nagyon ügyesen, kreatívan rendezett időutazós thriller és egész jó alakításokkal, plusz igazán hátborzongató atmoszférával ám a fordulatok kissé kiszámíthatók, de összességében egy érdekes ( kellőképpen spanyolos) film.

2022-05-29 20:17:57 dittike (4) #24

Elég beteg egy film, de jól működik.

2018-07-25 12:42:08 Charlie O'Brian (3) #23

Erős közepes időutazós sci-fi. Elég jó nők vannak benne. Ahhoz képest, hogy főhősünk egy igazi "átlagjózsi" (sörhas, se nem okos, se nem gazdag), az élet ezen területén hihetetlen mázlista. XD
Látom elég megosztó a film, én remekül szórakoztam rajta, de egyik végletet sem mondom a filmről.
Tényleg valahol irritáló főhősünk ostobasága, pontosabban néhol ostoba, néhol egészen okos.
Miért kell bántalmaznia az időgép kezelőjét? Az időgép kezelője nagy nagy segítséget adott neki. Ráadásul az időgép kezelője meg is ölhetné Hectort, hagyhatná a tartályban megfulladni pl... Általában is, aki kezeli a gépet az úgy szivatja Hectort, ahogy akarja...
Végképp nem értem az ilyen filmekben, hogy minek sietnek, minek kapkodnak, hát IDŐgépük van. :) Leülhetnek, alaposan átgondolhatják, átrághatják, hogy hogy lehet legjobban elsimitani az egészet. Attól függően, hogy hogyan értelmezzük az időutazást, attól függően esetleg lehet végtelen javítási lehetőségük is, jó itt nem...

2016-11-04 15:30:25 farkasfi (2) #22

Az én szememben épp abban bukik el ez a film, ami az erénye kellene hogy legyen. Az ilyen kis költségvetésű időutazós filmnél azt várná el az ember, hogy mivel a látvánnyal nem operálhat, ezt a hátrányát kompenzálja azzal, hogy "okos", vagyis logikus és következetes a történetvezetés. Ehhez képest nem tudok mihez kezdeni azzal, hogyaz első időutazás után Hector úgy cselekszik, mintha nem emlékezne mit szenvedett el az időutazás előtt. Amikor efölött nagy nehezen napirendre tértem, 180 fokos fordulat következik: Hector a következő időutazást követően pont a történéseket előre ismerve cselekszik.

2016-04-02 09:25:19 Nordbright (4) #21

Nagyon is "kellemes kis darab" ez azoknak akik szeretik az időutazós műfajt.
Az tény, hogy rengeteg dolog előre kiszámítható benne, de mégis érdekes, hogy miként vezet rajta végig a
film, hogyan rakja össze a kirakóst. Mondjuk azt, hogy H3 a végén hogyan gondolja megoldani a dolgokat azért nem hinném, hogy sokan tudták volna előre. Én a végső visszautazásig pl tényleg azt hittem, hogy a feleségét ölte meg és őt akarja megmenteni, de nem fog neki sikerülni bármit is tesz, sőt talán ő is "belepusztul" még valahogy.
Nyilván a szereplők kissé bugyuta viselkedése lehet egyeseknek túl irritáló - általában az ilyeneket én sem szeretem, de itt valahogy még ez is megbocsátható volt. Így utólag mindenképpen kötelező darab!

2014-06-30 09:36:45 Szökkencs (3) #20

Ha úgy tekintünk rá, mintegy műfajparódia, az időutazós filmek logikai zsákutcáinak szatírája, akkor nincs vele gond, alacsony költségvetésű, kicsit amatőr, de nézhető. Egyébként értelmetlen történet.

2013-10-05 22:34:10 o0o (4) #19

Jó kis filmterv/vázlat volt ez, nincs valami hír a konkrét megvalósításról? (értsd: hollywoodi remake)

2012-07-22 21:31:56 Rorschach (1) #18

Bűnrossz film. Az első felében a szereplők csak állnak a tengernyi baromság közepén, míg a másodikban meg el is követik őket. Csodálatos.

2011-08-14 22:45:40 Overdrive (4) #17

Sokan nem értették itt meg a lényeget.

Azért nem ülhetett tétlenül, mert ha ő nem csinál semmit, akkor nem fog felállni a napozószékből, mert nem lesz kit megkukkoljon, ekkor nem szúrják meg és nem fog az időgépbe menekülni, vagyis létrejön a paradoxon. Hector 2-ként meg előre tudta, hogy mit kell tennie, és rá volt kényszerülve, hogy meg is tegye ezeket, mert csak így kerülhető el a paradoxon.

Én jól szórakoztam rajta.

előzmény: useless (#16)

2011-06-16 13:02:19 useless (3) #16

Én azt nem értem

hogy amikor a tudós mondja Hectornak, hogy nem kell semmit tennie, csak ülni és várni, nem szabad az eseményekbe avatkozni. Erre ő fogja magát, és kimegy, odacsalja Hector-t. Igen, de ha ezt nem teszi, és ül szépen a fenekén, Hector akkor is odament volna, mert ez történt a múltban.

2011-04-09 12:16:49 Dió (3) #15

Ez engem is inkább idegesített, mintsem szórakoztatott, talán a közepét leszámítva, emellett pedig valóban zseniális az elején a hangulatteremtés is, de nekem a végére már az egész túl sok volt.

2011-03-02 22:37:49 [: Azuroo andrew :] (5) #14

Zseniális film, még akkor is ha ismert az a recept, az a képlet amelyet használ. Kiszámítható azt mondjátok, ez részben így van - de még ekkor is élvezetes szerintem.

De arról szó sincs hogy teljesen kiszámítható lenne. Komolyan tegye már fel a kezét az aki már az első utazás kapcsán kikövetkeztette a következő 60 perc cselekményét viszonylagos pontossággal (gondolok itt jó néhány Hector trükkre;)

A Los Cronocrímenes egyik legnagyobb érdeme hogy a műfaj iránt rajongó (annak szabályait ismerő) nézővel elhiteti hogy csak egyfajta megoldás lehetséges, tehát kiszámítható és unalmas lesz a film. De erről szó sincs, szellemes, bátor megoldással lép túl a saját határain a film, amikor a végkifejlethez (3. Hector) érkezik a cselekmény.

Újabb remek spanyol filmet láttam, és most ez annyira működött hogy a nyelvet nem is maradt időm csodálnom, élveznem... majd újra nekiugrok...akárcsak Hector ;)

Vigyázó szemeteket pedig Párizs helyett Donostia-San Sebastián egy gyönyörű hölgyére, név szerint Barbara Goenaga vessétek ha spanyol filmről van szó ;)

2010-08-25 09:17:40 zogmund (4) #13

Nagyon tetszett ez a film, főleg a hangulata miatt, meg azért is, mert szakít az időutazós filmek hagyományával, és új megvilágításba helyezi, ilyet én még nem láttam filmtörténelemben

Azaz, hogy az időutazást nem a távoli múltba/jövőbe ejti meg a delikvens, hanem az igen-igen közeli jövőbe.

Amúgy szvsz nem a sztori volt a különös benne, hanem, ahogy a fickó kapálózik valami ellen és egyre inkább belegabalyodik.

2010-03-31 01:45:36 Hannibal Lecter (4) #12

Nekem tetszett, igaz, hogy baromira kiszámíthatóvá válik rövid idő után, de az első negyedóra feszültségteremtését, atmoszféráját tekintve hihetetlenül zseniális. Kár, hogy az érdekes, provokatív alapötletből a rendező nem hozott ki valamivel többet.

2010-01-04 00:06:33 Alan Smithee (4) #11

Most néztem, nálam nyolcas. A szűk keretekhez képest ügyesen kivitelezték, hiteles a hétköznapi fickó is, akár foroghatott volna nálunk is független filmként. Leginkább az a bajom vele, hogy túl sokszor volt déjá vu érzésem, ugyan mások a konfliktusok, de nagyon érződik, hogy a Találmány ihlette.

2009-06-30 17:32:42 a6notes (1) #10

Jajj. Jajj, jajj, jajj. Ennyire unalmas, unintelligens és izzadságszagú ZS-filmet keveset láttam eddig. Ha vizsgafilmnek készül, az megmagyarázná, de ahhoz kissé hosszú. Egyébként... jajj.... Motiváció? Racionális viselkedés? Minek az? Borzalom, borzalom. Teljességgel értetlenül állok a pontozások előtt, itt is és az IMDb-n is. Jajj, jajj, jajjj.... Ha tanár lennék erre mondanám, hogy "vidd vissza fiam, vegyük úgy, hogy nem történt meg", még egyest se szívesen adok rá.

2009-06-26 22:24:09 Mikkey (4) #9

az időutazós filmnek többsége ált. megbukik valami logikai bakin, stb.. ebben is voltak bugyuta részek, túlkapások, de összességében nekem tetszett, parás volt, sok helyen beleborzongtam.

2009-06-22 03:55:37 HejjaX (2) #8

az egyik legötlettelenebb időutazós film, amit láttam. az a bekötött arcos húzás meg annyira görcsös, "másként nem tudjuk megmagyarázni" megoldás, hogy szinte már fáj.
nagyon rossz, ilyen sztorit bármely óvodás kiagyal 10 perc alatt.

2009-06-21 11:03:10 bali113 (4) #7

Jó film. Egy kicsit azt hiányoltam, hogy a bekötött arcú támadó kiléte hamar felderül. Ezt én húztam volna még. Vaciláltam, hogy a legmagasabb értékelést adjam, de a fentebb említett ok miatt nem tettem. Kár, hogy ehhez hasonló filmekből kevés van.

2009-06-19 21:10:54 Olórin (2) #6

"az volt a lényege h mindent előre tudjál"
jajjj... ne viccelj már...
én sajnos pont azt éreztem, hogy egetverő fordulatként akar eladni olyasmiket is, amik csak egy újszülött számára nem nyilvánvalóak.

előzmény: ThomYerk (#4)

2009-06-19 20:49:43 "L" (5) #5

Dzsízüsz ez a film... Hatalmas élmény, szavakat nem találok a döbbenettől, nagyon rég láttam ennyire jó filmet. Kezdem felfedezni az európai thriller-horror vonalat, teljesen magukkal ragadnak. A végével nem vagyok egyedül kibékülve, talán pont azért mert vége lett, de nagyon hirtelen történt, bár nem tudok most okosat mondani, hogy milyen (más) befejezést tudnék elképzelni. Soxornézős darab, biztos, hogy pár héten belül újra előkerül, nagyon, nagyon ajánlom!!!

2009-03-31 23:42:25 ThomYerk (4) #4

mér annyira buta?
amúgy sztem épp az volt a lényege h mindent előre tudjál kábé, komolyan semmi faxnit nem akart belevinni az én értelmezésemben a rendező. elmondta mi van, mi lesz és ennyi.

2009-01-03 03:01:40 boneheaD (5) #3

(mármint az eseményeket követed végig, nem a megváltoztathatatlanságot... bocs a slendrián fogalmazásért)

előzmény: boneheaD (#2)

2009-01-03 02:58:01 boneheaD (5) #2

Zseniális időutazós film. Igen, az első kör után (aki látta, érti) már nagyjából (ha a megtekintés közben ezen agyalsz) be lehet lőni, mi hogyan fog történni, de szerintem éppen az a szép benne, hogy végigköveted az események megváltoztathatatlanságát. Szerintem egyáltalán görcsöl a film, épp az a lényeg, hogy a dominó eldől a mittudomén tizedik percben, és onnantól kezdve ennyi, kész.
A főszereplőről pedig csak annyit, hogy teljesen átlagos (= nem feltétlenül annyira nagyon okos) kisember, neki pontosan így kell viselkednie. Nagyon szépen meg van ez írva. A vége főleg.

2008-12-28 00:51:33 Olórin (2) #1

Hihetetlenül irritáló időutazós film. Majd megszakad az igyekezetben, hogy csavaros és intelligens legyen, de fordulatai minden egyes esetben menthetetlenül előre (általában jó előre!) láthatók, egyébként pedig következetlen, buta, a főszereplője pedig a legnagyobb barom a világon (és így finom voltam, és nem az írót hülyéztem le).