Year One (2009) ☆ 👁

(Harold Ramis)

amerikai kalandfilm, vígjáték

2,6

2014-05-14 09:11:06 schankox (3) #9

Egyszer nézhető. Istenben hívőknek nem ajánlom, nekik sértő lehet. Ugyanakkor néhány bibliai (ószövetségi) történetet sajátos szemszögből mutat be. Sok jó poén, néha zavaróan rossz színészi játék, máshol undort kiváltó jelenetek. 35%

2013-07-19 14:46:33 franktom (5) #8

Szerintem szuper, ahogy visszaadják a társadalom szélsőséges nézeteit (szüzet áldoznak az esőért, félős beszari, aki csak egy nőt tud leütni, a nagyszájú semmirekellő, aki minden negatívuma ellenére jól látja a dolgokat (csak ritkán cselekszik helyesen), és a sok bárgyú ember...) A sztori miatt aggódtam az elején, hogy nagyon "Isten ellenes lesz", de a végére annyit nevettem, hogy a kedvenc vígjátékaim közé került... :D (a primitív poénokon túl kell esni, a többi meg megéri azt a pár "bakit". Vígjáték, és Jack Black. Ez a két szó nem adott nagyon jó előítéletet a filmnek, mert általában nem szeretem az erőltetett humorát, de itt szerencsére nem csak róla szól a film. Így kiegyensúlyozódik az egész. Szerintem szuper kikapcsolódás, és jó társadalomkritika, természetesen csak annak, aki élvezi a primitív humorral fűszerezett dolgokat. (a kevesebb néha több, tehát a suttyóság néha jobb, mint a "komplex viccek halmaza" (szerintem))

2013-07-12 22:52:17 Magnificat (4) #7

simán jókat nevettem rajta, többet nem is vártam :) pedig nem vagyok a hasonló poénok híve az esetek 95%-ában...

2012-12-04 16:03:35 Mikkey (4) #6

Ez a 10. Judd Apatow-m amit láttam, és mindegyik 4-es nálam.
Ebbe belefér a leggyengébbnek tartott (-és előzetesen sima 3masnak gondolt) daraboktól a legjobbakig minden, 1 szűk skálán mérve.
Mi a kiegyensúlyozottság ha nem ez? :)

2010-11-14 20:38:18 [: Azuroo andrew :] (1) #5

Igen erős oka volt annak hogy ez a film nem élhette meg a hazai bemutatót...egyes filmek esetében megkérdőjelezhető a forgalmazói döntés (vagy éppen a nem döntés) itt azonban elég egyértelmű.

Ennyire bárgyú, ötletlen, lapos és rosszul megírt filmet ritkán látni. A Year One mellett csak igen csekély számú pozitívum hozható fel, nekem például a jó/közepes szinkron (ezt most hallottam, tv) és BR kiadás jó transzfere jut eszembe ;) Milyen kár hogy ezek nem Harold Ramis munkájának érdemei.

2010-04-08 17:14:03 yuriko (?) #4

Botrányos! Mintha a Friedberg-Seltzer páros csinálta volna. Nem szokásom, de ezt 20 perc után kinyomtam.

2009-11-19 09:03:49 van zan (3) #3

nem a legjobb filmje de egyszer meg lehetett nézni. ezek a beteg fingós meg szar evős részek nekem sem tetszettek de van benne sok jó poén is.

2009-10-31 19:49:22 mina (1) #2

volt kér szabad órám, de minek? én már kinőttem az olyan "poénokból", hogy szart esznek, meg hánynak, meg finganak.
hát ez a film pont az. szar.

2009-10-26 14:11:40 Gatyamadzag (3) #1

Aki nem szereti Jack Blacket az a filmet se fogja én viszont halálra röhögtem magam rajta :D Nagyon jó kis vígjáték pár komoly tartalommal érdemes megnézni ha van rá szabad két óránk.