Trianon (2004) ☆ 👁

magyar dokumentumfilm, történelmi film

2,8

2016-03-21 23:55:08 budaik (3) #17

Szóval:

Azért köze van Koltay-nak ehhez a műhöz, mert ő készítette el.
Szerintem fontos vele kapcsolatban, hogy az unalom az ő művészi eszköze. Ebből a dokumentumfilmből az marad meg, hogy nagyon sok színész sok verse között sok beszélő fej van. A koncepció sincs nagyon erősen fogva, hiszen itt 1920-tól (még pár évvel korábbról is) 2000-es évek elejéig folyamatosan ugrál az elbeszélés. Nem nagyon van konklúzió, csak pár kérdés és érdekesség van bedobva....

De ettől még a tálalás unalmas, néhol széteső. Viszont a dokumentumfilm sajátossága, hogy ez belefér egy fontos téma esetében. Sokkal jobb dokumentumfilmet láttam már itthon, de erről a témáról sajnos nem, pedig az az érzésem, akárki nyúlna hozzá, jobban teljesítene...

2014-02-17 23:38:21 Frank Tyrell (?) #16

Asszem az elvakult szélsőjobboldali propagandára nem kéne elvakult szélsőbaloldali propagandával válaszolni ;)

2012-06-04 10:27:59 zéel (3) #15

Nem vagyok egy kimondott Koltay-rajongó, de Trianonról nem tudok eleget.
Úgyhogy ma este megnézem. (Tényleg, be is teszem a tévés ajánlóba.)

2011-07-03 22:49:04 A MI IDŐNK (?) #14

Rossz nacionalista propagandafilm. Szem elől téveszti Lenin azon tételét, hogy "Trianon imperialista rablóbéke" volt. Ebből a szempontból kell vizsgálni a témát, nem Koltay rossz filozófiájával és elvakult szélsőjobboldali propagandista történelemszemléletével.

2010-01-08 20:37:42 izmoskardviragillat24 (5) #13

elnézést!
összekevertem!
Rékasi a másik Koltay filmben az 'Adjátok vissza a hegyeimet!'-ben szserepelt, oda akartam a Rékasira vonatkozót írni. be is írom mindjárt!

előzmény: izmoskardviragillat24 (#11)

2010-01-08 18:52:16 Ivan/ (1) #12

Ivan: miért baj az 'újrahasznosítás'?

Nem baj:) Legalább valami jó is volt ebben a borzalomban:)

2010-01-08 17:16:47 izmoskardviragillat24 (5) #11

nem lehet ettől a filmtől gyors akciódús jelenteket várni... ez nem olyan film. nekem szolgált újdonsággal, bár érdekelt a téma előtte is. sztem Rékasi ripacskodása, sokkalidegesítőbb. Ivan: miért baj az 'újrahasznosítás'? ha egyszer az az előadás zseniális, és egyedülállü, ám legyen! szerintem ez inkább értékelendő! valami - már meglévő, de nem igazán ismert - értéket a nagyközönségnek bemutatni, ez erény! tényleg egy kicsit hosszú volt, ezt elismerem. de itt is az a helyzet, mint más filmeknél; mutasson vki jobbat, - vagy akár objektívebbet - s akkor az tmondom, lehet, újragondolom => 'újratervezés' ... :D

2009-07-08 01:09:20 gaben (5) #10

Véleményem szerint ennek a filmnek annyi köze van a mindenki által lesajnált és utált Koltayhoz, mint bárki másnak ma Magyarországon. Az akkori döntéshozók talán nem is tudták, hogy milyen hosszú ellentéteket gerjesztettek a döntésükkel (pl. magyar-szlovák ellentét napjainkban). Ez a döntés felülemelkedik napjaink politikai céljain, ez magyar sorskérdés. Lehet a filmet szeretni vagy nem szeretni, de tudtommal más ilyen kaliberű mű nem készült a témáról. Egyébként Jhász Gyulát, Móriczot, József Attilát nem feltétlenül a trianoni témái miatt ismerjük...

2009-05-08 15:35:27 kulcsar03 (5) #9

verek=versek

2009-05-08 15:35:00 kulcsar03 (5) #8

Nehéz mit mondani így egyből a film után. Azt hiszem belőlem kihozta a kellő hatást. ideges vagyok, dühös és szomorú a tények miatt. De ez a mi bajunk, hogy csak szomorkodunk, ahelyett, hogy tennénk valamit. Egyébként csodálatosak a verek a filmben, hihetetlen jól szavalnak a szereplők. Isten nyugasztaljon Selmeczi Roland! :(

2009-05-08 12:03:06 Livcsy (1) #7

uhhh....kínzás volt számomra... Emlékszem, azért néztem meg, mert a Trianon-tragédia megérintette a szívemet.
ez a film olyan, mint a telefonkönyv: hosszú és unalmas (pedig a téma egyáltalán nem az!)

130 perc :D

előzmény: Ivan/ (#1)

2008-03-17 15:35:48 Ivan/ (1) #6

:)))

2008-03-17 15:23:26 Olórin (?) #5

mivel én semmennyire nem tartom jónak Slyt, ezek szerint te egyáltalán nem tartod szarnak Koltayt?:) (bár engem nem Ólorinnak hívnak, úgyhogy lehet, hogy nem is rólam beszéltél:)

előzmény: Ivan/ (#4)

2008-03-17 15:03:23 Ivan/ (1) #4

Teljes mértékig elfogadom, bár éppen ezért tök felesleges elkezdeni vitáznunk, mert kb. én annyira tartom szar rendezőnek Koltay Gábort, mint pl. Ólorin jó színésznek Slyt.

előzmény: Jereváni Rádió (#3)

2008-03-16 12:26:51 Jereváni Rádió (5) #3

Szerintem nincs semmi probléma a filmmel.

2008-03-16 09:58:17 Ivan/ (1) #2

Amugy Koltay az újrahasznosítás istene:) A doksiban elhangzó Wass Albert - Üzenet a haza című versét (Dörner előadásában) egy az egyben emelte át a Wass filmbe:)

Esetleg akinek van kedve megnézni a filmet youtuben fent van, 13 részletben.

2008-03-16 09:07:38 Ivan/ (1) #1

Igaz csak a röviditett verzióhoz volt szerencsém, de nekem ez is elég volt a szokásos Koltay minőség miatt. Mondjuk azért egy valamire jó volt a film: rájöttem 130 perc micsoda hosszú idő tud lenni:)