Surveillance (2008) ☆ 👁

Aberrált élvezetek

(Jennifer Chambers Lynch)

amerikai-német dráma, horror, krimi, thriller

3,7

2020-02-27 08:55:47 tomside (4) #11

Tök állat: 5!
:DDD

előzmény: dikalosz (#7)

2018-11-27 14:41:44 tomside (4) #10

Pullman már apa filmjében is játszott nagyot, de itt aztán végképp fürdőzik az FBI-ügynök szerepében. Nagyon tetszett, sajátos látásmódja van, bátor.

2015-11-03 23:10:57 G-ergo (4) #9

David Lynch lánya örökölt némi stílus hasonlóságot apjától. Nyomasztó, nihillis légkört és képi világot álmodott vászonra, ezzel támogatva meg ezt a furcsa, beteges kirakós játékot.
Egy kisváros közelében mészárlás történik, a helyi erőket kisegítve, megérkezik az FBI, és elkezdik kikérdezni a három túlélőt. A mozaik darabok lassan kerülnek a helyükre, hogy a végén keressük kicsit az állunkat a végkifejletet látva.
Jóformán nincsenek társadalmilag elfogadható karakterek a filmben. A drogos pár, akik végig nézik a dílerük halálát majd kirabolják, a rendőrök, akik fő szórakozása az elhaladó autósok terrorizálása, vagy az arctalan gyilkosok, akik válogatás nélkül szedik az áldozataikat. Hát nem egy barátok közt karakterfelhozatala... Ebből az alapanyagból készült a turmix, ami helyenként egészen megdöbbentő lazasággal kezeli a kegyetlenkedést, sőt viccet tud csinálni belőle. Ami már csak azért is jó, mert így kapunk némi levegőt, nem telepszik ránk teljesen ez a remekül eltalált, sötét atmoszféra.
Bill Pullman remek színész, de a filmográfiája rettentő hullámzó minőségű, ám itt a legjobb formáját hozza. Sziporkázik mondhatni, de a többi szereplő is felzárkózik, nincs ebben hiba.
Hiába az effektíve két helyszínen játszódó sztori, egy pillanatra sem válik unalmassá, mindig van mire figyelni, a fleshbeckek remekül adagoltak. Lendülettel halad ez a sötét cirkusz a végefőcímig, ami előtt a elhangzik legfurcsább környezetben az "Ez a legromantikusabb dolog az egész világon." mondat. Remek. Tessék nézni.

2015-01-01 18:23:06 Ubul (4) #8

még itt van :D

előzmény: flake (#6)

2015-01-01 15:40:56 dikalosz (4) #7

Das Experiment: 2
Dead Poets Society: 2
Saw: 2
Star Wars: Episode VI: 2 ?
Mulholland Drive: 1
The Mist: 2

Nem hiszem hogy velünk lenne a baj...

előzmény: iiglo (#5)

2013-09-27 08:25:22 flake (4) #6

Nem látom, hogy törölted volna magad... Biatch...

előzmény: iiglo (#5)

2013-09-27 00:15:45 iiglo (?) #5

Fujj. Szív TV színvonal. Még az sem. Aki ezen jól szórakozik, most törlöm ki magam. Ennyi nulla hulladék senkiházit mit ti. Menthetetlen...

2011-07-13 13:49:28 Tomiee (4) #4

Tudom, hogy nem hiszitek el, de
én már az őrsre érkezéskor tudtam, hogy a Bill gyerek lesz az álarcos
De még így is jó film volt.

2011-02-13 18:50:54 dézi (5) #3

talán nem is kell, nem lenne jó, ha az apja stílusát másolná, szerintem, az úgyis lehetetlen vállalkozás lenne. ez egy épp elég különleges film, bárkinek ajánlott, nem mindennapi karakterekkel és hangulattal.

előzmény: "L" (#2)

2009-11-23 09:52:33 "L" (3) #2

Különös egyveleg egy különös rendező lányától. Érdekes próbálkozás, de egyenlőre ezzel még nem lép Lynch-i magaslatokba.

2009-10-05 01:30:32 dvcs (5) #1

hu ez nagyon bejott, a hangulat... :)