Wo de fu qin mu qin (1999) ☆ 👁

(Zhang Yimou)

kínai dráma, szerelmi történet

4,2

2018-01-27 15:33:16 mimóza (5) #20

Még néhány gondolat: különösen lírai az évszakokkal változó táj, ami mégis állandó, mert végig ugyanazt a kanyargós, hazafelé vezető utat látjuk. Az utat, amely a találkozást, a reményt, az ébredő szerelmet, a fájó várakozást, a csalódást, majd végül a boldogságot hozza. Di a szabadság lánya, aki abban a korban "mert" szerelembe esni, erdőszélen és búzamezőben várni és figyelni kedvesét, amikor ez teljesen ismeretlen, illetlen és tiltott magatartás volt a korabeli lányok számára. Ő azonban mindent kockára tett, mert legbelül tudta, hogy érdemes. Ugyanakkor ragaszkodott gyökereihez is, a főzés tudományához, a kúthoz, a szövéshez. Imádtam figyelni a mindennapi életének ezeket a csodáit. Jó volt bepillantani a napsugárban fürdő, párolgó ételekkel teli konyhába, és a szövőszéknél végzett munkába. Annyira meghitt, valódi otthon-érzetet teremtett bennem. Talán szívem mélyén keleti vagyok.

2018-01-27 15:28:49 mimóza (5) #19

Eredeti, mandarin nyelven néztem az alkotást, angol felirattal. Elbűvölően tiszta, szép, igazi. Köszönöm ezt a csodát, nem tudom pontosan kinek, de köszönöm!

2015-09-30 10:19:23 budaik (?) #18

Nekem nincs ilyen listám, de van egy DVD gyűjteményem. Ahol 200 film vár megnézésre :D

2015-09-30 09:41:30 tomside (?) #17

dettó. Csak az a baj, hogy 700-as a listám, és folyamatosan bővül... :)

előzmény: budaik (#16)

2015-09-30 09:32:08 budaik (?) #16

Igen. Ez nekem is kimaradt. Mondjuk elsőre más filmeket fogok megnézni, de rákerül a listára. :)

2015-09-30 09:25:20 tomside (?) #15

Ma ez a nap filmje, és olybá a tűnik, a napi filmes ajánló rendszeresen emlékezteti fog rá: sehol sem tartok még a megnézett jó filmek terén. Majd...

2009-05-18 18:49:49 Jereváni Rádió (4) #14

Szép film.

2009-03-02 22:12:15 magor (4) #13

Nagyon szép film, a legszebb(en filmezett) szerelmes történet, ám amíg a mondanivalója "ennyi", az nálam nem zseniális.
De tényleg nagyon tetszett és szívesen nézem meg még többször!

2008-09-01 18:59:18 deviant (5) #12

mondom, az ötös simán jár neki. ez két apróbb hiba. ziyi aranyos csaj, de nem jó színész, kicsit olyan mint audrey tatou. a fekete-fehér keret történet meg egy nagy hatásvadászkodás. ennek ellenére a film szinte hibátlan.

2008-09-01 18:44:16 Olórin (5) #11

hihetetlen, hogy mindketten ötöst adtunk a filmre, és még így sem tudok egyetérteni szinte egyetlen szavaddal sem:)

előzmény: deviant (#10)

2008-09-01 18:24:42 deviant (5) #10

sztem ziyi ebben is szar (mint általában mindenben), ellenben a film lehetne a rövidebb. a keret ugyanolyan akkora giccs, mintha csak ron howard dirigálta volna. de mindennel együtt még így is közel tökéletes a road home.

előzmény: vadPINGvin (#8)

2008-09-01 17:16:32 Olórin (5) #9

Értem én és nem akarok ízléseken felesleges vitaköröket futni, csak ez a semmi... ez mellbevágott:) A szerelmi történetek kb 90%-a ugyanerről a "semmiről" szól, csak még kidíszítik mindenféle giccses-nyálas és egyéb sallanggal, amiket Zhang szépen, okosan elhagyott.

2008-09-01 16:34:37 vadPINGvin (3) #8

Hát eleve elég rövid, mégis nagyon sokszor megnéztem mennyi van még hátra. Olyan 30 percre való sztori van széthúzva. Nagyon jól meg van csinálva, de nem éreztem rajta, hogy ez a történet megérdemel ennyi percet.
Röviden: nagyon tetszett amit látok (főleg Zhang Ziyi), de egy idő után nem igazán érdekelt.

2008-09-01 14:55:47 Olórin (5) #7

semmiről??? :sír:

2008-09-01 12:39:12 vadPINGvin (3) #6

Nekem meg nagyon bejönnek a kínai filmek. A Hongkongiak már kicsit ritkábban. De ennél én sem értem miért kellett egy ilyen szép filmet csinálni a semmiről.

előzmény: hhgygy (#5)

2008-09-01 12:25:37 hhgygy (3) #5

Egy ellenvélemény: nekem (már nem először) ezek a kínai filmek gyermekdedek. Mindenki kortól függetlenül úgy viselkedik benne, mint egy óvodás. Sajnálom, ez valami kulturális gap a nyugati és keleti gondolkodás- és viselkedésmód között.

2008-08-23 23:58:19 yuriko (?) #4

Körülbelül a húszadik perctől végigkönnyeztem az egész filmet a gyönyörűségtől. Imádtam, ahogy képekben mesél a film, csodálatos képekben! Valóban minden idők egyik legszebb szerelmi története, ahol a szerelmesek között egyetlen csók és érintkezés sincsen. Órákig el tudtam volna nézni, ahogy a gyönyörűséges Zhang Ziyi fut a réten, erdőben, gabonaföldön, közben meg-megáll körbenéz, majd bele a kamerába és továbbszalad... Eszméletlen, nem találom a szavakat. Legszívesebben most rögtön újranézném;(

És én is szeretném megköszönni Olórinnak a figyelemfelkeltést, mert most nagy kinccsel lettem gazdagabb!

2008-05-16 10:03:44 umakönnye (?) #3

Ahogy a lány ébredező szerelmét, őszinte érzelmeit ábrázolja a film, az valami gyönyörű. Persze egy szerelmi történet elmesélésében nem lehet elhagyni a szentimentális hangokat, mert szerintem ez eléggé paradoxon lenne. De mindeközben végig vonul a film hangulatán a valóság, az életszerűség érzete, hiszen a legtöbben ugyanezeket az érzéseket megéltük vagy megéljük (ahogy nem törődve betegséggel, távolsággal várunk rá.)
A képek, színek, tekintetek mellett a film kísérőzenéje is nagyon szép.

Egy nagyszerű filmélménnyel lennék szegényebb, ha nem bukkanok rá az első bejegyzésre.
Szóval hálás köszönet Olórin :)

2007-09-21 16:42:29 Mifi (5) #2

Csodálatos film. Jó 6 éve láttam az HBO-n, és nagyon megfogott, annyira, hogy a mai napig rendszeresen rengeteg jelenete, mondata, képivilága jut eszembe. Az egyik legszebb film, amit láttam.

2006-03-13 13:42:35 Olórin (5) #1

Kötve hiszem, hogy ennél szebben el lehet mesélni két ember egymásra találását. Yimou filmjében egy fiú apja halála után visszaemlékszik a történetre, amit szülei megimerkedéséről meséltek neki. Egy, a világ végétől is messze eső, kis kínai faluban, az '50-es években játszódik a történet (legalábbis ez a része), amit a későbbi anya, a gyönyörű Zhang Ziyi szemén keresztül ismerünk meg. Yimou csodálatos, szinte költői képekben meséli el a sztorit, sallangok és giccs nélkül, a szerelemhez vezető út a fontos számára, nem a beteljesülés, az még csak egy csók erejéig sem jelenik meg - és pontosan így kerüli el a műfaj kliséit. Jó ötlet az is, hogy a jelen képei fekete-fehérek, mintha a viág elszürkült volna a férj halála után. Még a szentimentális befejezés is meg van bocsátva.