The Girl Next Door (2007) ☆ 👁

(Gregory Wilson)

amerikai dráma, horror

3,6

2022-05-19 14:28:52 sa22 (2) #22

A történet borzasztó, a film csak borzasztóan gyenge. Nem épül a sztori, a szereplőkről szinte semmit sem tudunk meg..

2022-03-16 23:03:06 fempolip (5) #21

Itt az Eden Lake után számomra másik sokkoló mozi. Az élethű ábrázolás a gyengém. Nem rettegek mutánsoktól, szellemektől, nem undorodom a gore legdurvább részeitől, de a naturalista ábrázolás, ami a legközelebb van a valósághoz, nos, az teljesen lehengerel. És itt ez van. Nálam hibátlan alkotás, ami elvileg tényleg valahogy így zajlott a való életben. Durva és felkavaró!

2020-11-09 10:49:43 Abaamade (5) #20

Ez a film, a megvalósítás kiprovokálja belőlünk a tehetetlen dühöt, mélységes felháborodást és a végére a teljes megrendülést. Párom a film vége előtt zokogásban tört ki, és napok óta a film és a történet hatása alatt áll. Mennyi ilyen embertelen, könyörtelen, sokkoló esemény zajlik jelenleg világunkban, belegondolni is borzasztó.

2016-05-25 08:20:07 Szamár (4) #19

Sajnos elég közel áll a valósághoz. Az egyik legszörnyűbb valóban megtörtént horrorsztorin alapul. Japánban volt egy durvább eset (a kínzás mértékét tekintve), de amiért az amerikai számomra sokkolóbb, az pont az, amit említesz. Hogy olyan sokan (és gyerekek!) részt vettek benne, és vagy nem szóltak senkinek, vagy konkrétan be is szálltak a kínzásokba. Az ugyanerről a témáról, ugyanebben az évben készült An American Crime is hatásos.

előzmény: lizardking (#13)

2015-03-08 18:17:27 dikalosz (4) #18

Jó film jó film, de azért Stephen King-ről tudjuk, hogy érdekes ízlése van a filmek terén...

előzmény: HejjaX (#4)

2013-08-27 09:02:41 Ubul (5) #17

ott az An American Crime Ellen Page-el, kb ugyanazt dolgozza fel, csak emészthetőbb, kevésbé brutálisabb módon.

előzmény: dabo (#16)

2013-08-26 17:33:00 dabo (1) #16

"Nem tartom jó dolognak ilyen brutális, beteg dolgok filmre vitelét"

Egyetértek. Ilyen formában ezt nem kellett volna vászonra vinni. A történetet a Discovery Chanel Deadly Women című sorozatának Born Bad epizódja is tárgyalja. Javaslom, hogy a jóérzésű, ám az események tényszerű megismerése iránt mégiscsak érdeklődők inkább azt tekintsék meg, ha nem szeretnének tartós lelki károsodást szenvedni ettől a filmtől.

Osztom lizardking dühét.

előzmény: osi (#5)

2013-03-08 16:43:19 Lanie (5) #15

Számomra az a film válik "zseniálissá" amit az utolsó percéig át tudok érezni, erre pedig sajnos kevés alkotás képes még akkor is ha hasonló témát dolgoz fel. Ha valaki olyasmire vágyik ami után percekig ül és bámul maga elé akkor ajánlom, mert tényleg letaglóz. Az meg hogy öncélú kegyetlenkedés csak semmi más, nos erre azt tudom mondani hogy nem is annyira ritka az ilyesfajta kegyetlen bánásmód mint gondolnánk, azért mert a homokba dugjuk a fejünket nem lesz másképp.

2012-12-28 15:41:42 Lil Martin (5) #14

ez nem, ilyen nincsen, nem lehet. ááá baszki én köpni nyelni nem tudok.

2012-01-16 02:18:10 lizardking (4) #13

Ilyen idegesítő filmet már régen láttam. Nem tudom, hogy mennyire hű a valós eseményekhez a film, de én majdnem a hajamat téptem azon, hogy a szomszéd srác nem tett semmit nagyon sokáig. Már akkor szólnia kellett volna a szüleinek, mikor meglátta a pincében felkötözött lányt. Hiába '50-es évek, meg hiába, hogy kb. 12-13 éves lehetett a kis srác, ennyire hülye nem lehet valaki... Biztos vagyok benne, hogy már abban a pillanatban is tudta, hogy ez rossz, mi több törvénybe ütköző. Arról nem is beszélve, hogy voltak "vendégségben" más lányok is az erőszakolásnál, kínzásoknál, nekik sem jutott eszükbe, hogy ez azért picit gáz? Utána nézek, hogy a valóságban is így történt-e, (mert ha igen, akkor remélem egy életen át szenvedni fognak a habozásaik, nemtörődömségük miatt!) vagy csak a film hibája. A végén valami mocskos kemény mészárlást azért megnéztem volna, ahogy mindenki keservesen megbűnhődik a tetteiért... És éppen ezek az érzések bizonyítják, hogy a hibái(?) ellenére igen hatásos film. Jobban megtapos, mint a Motel és társaik. Az anyát alakító nő előtt meg le a kalappal. Hihetetlenül kimérten és hűvösen hozta a csendes őrült szerepét. Nem írom le, hogy mennyi mindent tudtam volna vele csinálni dühömben... Jó film, jó alakításokkal, a gyerekszínészeket is beleértve.

2011-02-10 09:27:57 Dibon (5) #12

Talán az egyik legdurvább film, amit valaha láttam, épp a lélektani ábrázolása miatt.

Bemutatja, hogy mivé tud fajulni az irígységből és féltékenységből táplálkozó gyűlölet, és hogy néhány alig tizenéves gyerek milyen brutalitásra képes szülői asszisztálással.

A könyvet én nem olvastam, de nem is szeretém; átjött így is!

előzmény: deviant (#11)

2011-02-10 08:03:27 deviant (?) #11

uramisten, de beteg ez a könyv!! és még hátra van a harmada! :S engem is kezd érdekelni, hogy miféle filmet sikerült ebből készülnie. elvileg minden szenvedéstörténet filmen való ábrázolása akkor sikeres, ha sikerül a lélektani sebeket is hitelesen bemutatnia. szerintem az amerikai psychóban egész jól megoldották, de ez a regény tényleg átfordul egy ponton annyira erőszakosba, hogy az szinte elviselhetetlen.

2010-06-11 23:55:06 nagype (3) #10

Kapcsolódó/ajánlott film az Eden Lake link
valamint a Mum & Dad link

2010-03-03 18:30:58 Mikkey (4) #9

huhh, ez most eléggé lesokkolt!
az ilyen lélektani terror filmek sokkalta keményebbek bármilyen goreban tocsogó alkotásnál.
..és hogy a nézőben mekkora tehetetlen düh fortyog végig. uhh

2009-11-19 17:40:05 HejjaX (4) #8

sztem eléggé érthető a filmből, hogy a nő miért lett ilyen, elég csak a körülményekre figyelni
tipikus megkeseredett, egyedülálló nő, nem túl szép és öregszik is, sansza sincs pasira, viszont jóban van a környék fiatal fiúival, (persze nem úgy, ahogy perverz álmaiban szerepel), dohányzik, iszik és sörözni engedi a fiait, miközben az életről magyaráz - gyerekeknek...
és akkor érkezik egy szép fiatal lány, akiről muszáj gondoskodnia és aki feldúlja szánalmas kis világát...

előzmény: osi (#7)

2009-11-19 01:50:01 osi (2) #7

Az első mondatban leírtakról nincs szó a filmben. A második mondatban leírtakra van utalás, de az előzmények ismeretének hiányában kicsit zagyvaságnak tűntek ezek a monológok.
Így már minden érthető.

2009-11-18 10:34:36 limupei (?) #6

Még mindig nem néztem meg, de a könyvben benne van.

Miután elhagyta a férje egy fiatal és szép nőért, eluralkodott rajta egy bigott vallásos áhitat. Folyton azt hajtogatja a lánynak, hogy a teste viszi romlásba, és akkor lesz szebb az élete, ha megszabadul a nőiségtől. A gyerekeken pedig ugyanúgy viselkednek, ahogy a Kísérletben a fegyőrök.

előzmény: osi (#5)

2009-11-18 02:21:33 osi (2) #5

Nem tartom jó dolognak ilyen brutális, beteg dolgok filmre vitelét, hogy megtörtént esetet dolgoz fel, méginkább fokozza az undort bennem. Ha legalább megpróbálna a film magyarázatot adni, hogy az emberek mitől vállnak állattá, akkor lenne értelme számomra a filmnek, de így csak öncélú kegyetlenkedések egymásra pakolt (még csak nem is épített) halmaza a film.

2009-11-14 09:07:07 HejjaX (4) #4

amikor megnéztem, nem tudtam, hogy valós történeten alapul - hátborzongató volt utánaolvasni az eredeti Sylvia Likens sztorinak. ugyanakkor annyira hozzászoktunk már a véres jelenetekhez a filmekben (Motel és társai), hogy ebben már annyira nem is voltak durvák a kínzási jelenetek, mármint látványban, annál inkább azok voltak lélektanilag. én erőteljesebb megoldásokat vártam a filmtől, de így sem volt rossz.

amúgy Stephen King ezt nyilatkozta a filmről:
"The first authentically shocking American film I've seen since Henry: Portrait of a Serial Killer over 20 years ago. If you are easily disturbed, you should not watch this movie. If, on the other hand, you are prepared for a long look into hell, suburban style, The Girl Next Door will not disappoint.
This is the dark-side-of-the-moon version of Stand By Me."

2008-12-05 11:18:04 limupei (?) #3

Ki nem hagyhatták, mivel a könyv második felében már semmi más nincs (kivéve a finálét), csak az, hogy a pincében kínozzák azt a szerencsétlent.
És nem is az, hogy brutális vagy pornográf, hanem hogy ezek gyerekek, a legidősebb is a kamaszkor elején jár. Amerikában ilyet még implicit módon sem szokás ábrázolni. Viszont az imdb átlaga egész jó...ez pláne meglepő.

2008-12-05 10:52:44 Olórin (3) #2

Ha az Amerikai Psychót megfilmesítették (úgy, hogy a brutalitást és a pornográfiát majdnem teljesen kihagyták), akkor ezen már nincs mit csodálkozni.

2008-12-05 10:24:00 limupei (?) #1

El nem tudom, képzelni, hogyan lehetett ebből filmet forgatni, a könyv az egyik legbetegebb dolog, ami valaha a kezembe került. Oké, a Motel megedzette a nagyközönséget (és egyes ázsiai horrorok a kisebb közönséget), de itt mégis csak 10-14 éves gyerekekről van szó, akik megerőszakolják azt a szerencsétlen lányt, levágják a mellbimbóját aztán kiégetik a csiklóját, nem is beszélve az ominózus "tetoválás" jelenetről.

Gondolom a film nem olyan explicit, mint a könyv (vagy mégis?), de akkor is:S