L'instinct de mort (2008) ☆ 👁

Halálos közellenség 1.
Mesrine: Part 1 - Killer Instinct

(Jean-François Richet)

francia-kanadai-olasz akciófilm, életrajzi film, krimi

2012-03-12 12:00:32 Lil Martin (5) #9

az meg hogy buta és első számú közellenségnek nevezik, az teljesen érthető. pl Magyarországon a közelmúltban voltak ezek a cigánygyilkosságok. az elkövetők lettek kikiáltva körülbelül magának a Sátánnak is (természetesen az ilyeneket tényleg karóba kéne húzatni), de arról senki nem beszél, amikor a siófoki üzletember néha eltesz egy-egy embert, családot láb alól. pedig az ilyen okos gengsztereknek sokkal több lehet a számláján, csak arra nem figyelnek föl, mert túl okosak.

2012-03-12 11:55:22 Lil Martin (5) #8

és hogy mért nem viselt maszkot a bankrablásnál? számomra elég nyilvánvaló: így is már annyi bűn van a számláján, hogy egy bankrablás nem oszt nem szoroz, plusz szeret ebben a keményfiú-bűnöző színben tetszelegni, ezt leginkább a repülőről leszállva a fotózkodás mutatja, egyszóval élvezi a rivaldafényt.

2012-03-12 11:52:06 Lil Martin (5) #7

szerintem nagyon jó, ennél megalapozottabb 5-öst még kevés film érdemelt ki. a főhős annyira undorító és embertelen, hogy miközben aggódunk érte, nehogy lepuffantsák, közben a legkegyetlenebb kínhalált kívánjuk neki. zseniális! meg is nézem a 2. részt.

2010-11-15 23:41:07 BxL (4) #6

Mivel 'csigazabálóknál' tényleg ő volt a közellenség, nem a filmmel van baj, hanem a franciákkal :D
Ezek tényleg ilyenek!?!
Már kezdem érteni a tonnaszámra gyártott Belmondo, Delon, JeanReno, stb filmeket, ahol idealizált hősként legyőznek mindenkit. Legalább a moziban látni akarnak ilyeneket :)

2010-03-11 20:20:26 Viktória0312 (1) #5

szerintem egyszerűen csak rossz, nézhetetlen, unalmas, undorítóan durva és közönséges!!!
10/-100000000000

2010-03-07 17:57:57 [: Azuroo andrew :] (3) #4

Sajnos igaz a megállapítás amely szerint nem több egy 4 órás rétes nyújtásnál, ugyanis ebből a történetből igen jó, pergő és feszült kis 90 percet kellett volna készíteni; akkor talán több évtized múlva is citálható film lenne.

A keretbe foglalt elbeszélés óriási baklövés, a néző így végig tudja mikor fognak lecsapni a teherautóról, így nem működnek olyan jól a suspense elemek a film fináléját megelőzően az utcai jelentekben.

Amit mindenképpen ki kell emelni: a maszkmesterek igen magas színvonalú munkát végeztek Cassel fizimiskáján egy-egy jelenetben

Mesrine: L'ennemi public n° 1 10/5

Mesrine: L'instinct de mort 10/6

2009-09-17 22:59:17 ilozka (4) #3

Épp attól volt veszélyes, hogy indulatos és ostoba volt! Ha keresztbe tettél neki, képes volt nyilvános helyen kivégezni, nem érdekelte, hogy esetleg elkapják, meg hasonló apróságok. Hogy miért nem használt maszkot a bankrablásokhoz, az nekem sem fér a fejembe :))

Ami viszont zavaró, hogy kissé rohanós, felszínes a film, nem dolgozza ki a szálakat, nem derül fény a részletekre, a miértekre. De ettől még lebilincselő.

előzmény: carmine (#2)

2009-07-23 19:18:10 carmine (3) #2

Előre leszögezem, hogy eddig csak az első részt láttam és az alapján ítélkezem. Ha a második rám cáfol, készséggel elismerem ott.
Ha ez az ember Franciaország legismertebb bűnözője, akkor nem volt túlkínálat az idők folyamán. Annyira ostoba, hogy az hihetetlen. Nem olyan, mint egy jó gengszter. Hiányzik belőle minden ravaszság és agyafúrtság. Egyszerűen az indulatai irányítják, gondolkodás nélkül. A filmben szinte csak egy bankrablás (amin persze nem viselnek álarcot, mert minek is az) és a szökés sikerül neki, és ezek is csak hatalmas szerencsével. Minden más kudarcba fulladt és vagy menekülnie kell, vagy lecsukják. És egy ilyen embert neveznek első számú közellenségnek?!
Talán pont emiatt a bosszantó karakter miatt sem akkor élmény a film számomra. Vincent Cassel hozza a figurát, a tőle megszokott profizmussal és alapvetően a film is jól van felépítve. Ám az előbb említett dolgok miatt csak egy közepes. Állítólag a második rész jobb. A napokban kiderül.

2009-03-29 01:49:44 Suhok (5) #1

Egy az egyben élmény. Talán a mozi tehet róla, talán az elvakultság, de rohadtul élveztem az első perctől kezdve. Rohadtul bejött, ahogy bemutatja a maga primitívségében és nyersességében a cselekményeket, ahogy a szereplők jönnek és mennek. Teljes mértékben logikusan van felállítva az egész cslekmny, szinte felesleges jelenetektől és időhúzástól mentesenn.