How to Lose Friends & Alienate People (2008) ☆

Hogy veszítsük el barátainkat és idegenítsük el az embereket?

(Robert B. Weide)

angol szerelmi történet, vígjáték

3,2

2017-08-21 02:29:23 ChrisAdam (2) #7

Az első fele nézhetetlen okádás (már bocs!), elképesztően humortalan, idegesítő. Ennek oka persze Simon Pegg és karaktere. Sose voltam nagy rajongója a színésznek, de azért általában kedveltem, itt viszont rendkívül rossz. Ez a túlzóan béna karakter, aki minden létező dolgot elront, hülyén viselkedik, a lehető legrosszabb, ami filmben előfordulhat. Itt pedig csúcsra járatják ezt a figurát, így aztán addig a pontig, amíg karakterfejlődésének köszönhetően persze aztán csoda folytán hirtelen "normális ember lesz", szégyentelenül rossz a film, többször kellett legyűrnöm a késztetést, hogy kikapcsoljam, egyedül azért nem tettem, mert még melóztam közben. Aztán az utolsó negyven perctől kezdve a nézhetetlen humortalan vígjátékból átvedlik a sallangos, kiszámítható, totális középszerű vígjátékba, hogy aztán egy kínosan béna fináléval persze pontot tegyen az i-re. Nem tudom, hogy az angol humor ennyire nem számízem szerint való vagy csak egyszerűen borzalmas lesz a végeredmény, ha angolok amerikai humort próbálnak az arcunkba nyomni. Szerencsére azért két élvezhető pontja a filmnek: Jeff Bridges és Kirsten Dunst. Azért őket jó volt látni, ha nem is sokat szerepeltek a képernyőn. De amúgy meg ha háromszor vakkantottam fel a film alatt, akkor sokat mondok, annyira nem volt vicces. Sajnos.

Zárjuk egy klasszikussal: Sose szabad fullba nyomni a kretént. Sosem volt ennyire igaz. 35% Kegyelemkettes.

2013-10-07 11:45:40 Denice (3) #6

Hát tényleg nem ez Simon Pegg legjobb filmje :/

2013-08-18 18:44:40 angel (4) #5

Nem volt ez rossz!!!Szellemes volt!

2009-10-01 17:35:47 Tray (3) #4

IMDb-n uncredited-ként van hozva, valamelyik partin kapott egy cameo szerepet.

előzmény: useless (#3)

2009-10-01 17:17:25 useless (3) #3

Hol van Kate Winslet? Nem találom sehol! :)

2009-02-27 17:40:07 a6notes (3) #2

langymeleg, átlagos, romantikus vígjáték.

2009-02-07 19:03:12 dmikee (2) #1

Érdekelne a sok jó pontszámot adó véleménye, mert számomra ezt a filmet végigülni egy kínszenvedés volt. 1-1 jó poén akadt, de az egész valami hihetetlenül ostoba irányt követett, és az elejétől fogva várható volt mi lesz a végkifejlet. Simon Pegget nagyon kedvelem, de sajnos ezúttal csak annyira volt elég, hogy megmentse a filmet a nézhetetlentől.