The Devil's Chair (2006) ☆ 👁

(Adam Mason)

angol horror

2,1

2022-06-21 19:26:29 fempolip (4) #7

Nekem a történet felkeltette az érdeklődésemet. A rengeteg hiba ellenére abszolút élvezhető volt.
Lassan épült fel az egész alkotás, de a vége elég durvára sikerült.
Viszonylag fordulatos, néhol fura megoldásokat alkalmazó alkotás.

2014-01-06 23:32:24 opposition (2) #6

A narrálástól én is hülyét kaptam. Nagyon gyenge film.

2011-08-29 22:09:21 gellert01 (1) #5

Sz*r

2010-03-06 17:00:53 Ivan/ (2) #4

Az utolsó 20 percig egész jó lenne szörnyes horrornak, aztán átcsap valami egészen másba. Fordulat, fordulat hátán, logikátlanság, logikátlanság hátán és a vége az lesz az egésznek, hogy alapjáraton egy jól induló horrort kapunk, ami a végére egy teljesen kifacsart zagyva szemété küzdi le magát elég nagy sikerrel. Brutalitás szempontjából ugyan első osztályú, de ebben azért több lett volna érzésem szerint.

2009-12-14 10:40:42 manson84 (1) #3

Szerintem Nick mesélő stílusa az egyik legidegesítőbb "fogás" amit mostanában tapasztaltam, bármilyen új filmben esetében (műfajtól függetlenül). Egyébként is minden szempontból csalódás az Ördögsámli. Nem működik se szörnyfilmként, se thillerként. Véresnek véres és a monster látványos ez igaz, de ez nem kárpótol az idegesítő zagyvalkék történet miatt. Az Árnyékszék cím jobban passzolna.

2009-01-23 03:42:37 HejjaX (2) #2

Az a darabolás a végén kiba jó volt (az a rész sima 4-es vagy akár 5-ös is lehetne), kár, hogy az előtte lévő 1 óra tíz perc annyira iszonyúan gagyi, egyszerűen nézhetetlen trágya volt. A "fordulat" meg annyira elcsépelt már, négymilliószor ellőtték kb. Nézzétek meg a végét oszt csókolom.

2008-11-13 12:26:35 nagype (3) #1

Ha nem tavaszifelvágott-készítő-horrort csinálnak a filmből eszement démonnal akkor akár még jó is lehetett volna, elvégre a történet ki volt találva, meg volt alapozva. Nick mesélő stílusa pedig szenzációs.

Nick: "Jesszus, vegyük le a hangerőt a nagypapán. Micsoda seggfej. Ahogy látják, mostanra kicsit elhülyült ez az egész; egy lány kirakott cickóval, egy démon, vén dákó a pizsamában. Hát ezt ígértem én? Ez a pöcsfej elég vonzerő, kielégítő? Ezért fizettek be a buliba? Oh, testvéreim!"

Kicsit reméltük, hogy nem ezért. És a végén beigazolódott, miszerint ugye Nick vagy ártatlan elszenvedőlye egy démon megjelenésnek, vagy elmebeteg sorozatgyilkos.

Úgy tűnik, egyre inkább előtérbe kerülnek az olyan horror filmek, melyek nagy fordulatokkal kecsegtetnek. Ez érthető, hiszen horror téren annyit alkottak már - és én személy szerint nem tudom, és nem is nagyon akarom tudni - meddig fokozhatók a kínzások és a vér. Ha valami újat és különlegeset akarnak alkotni akkor azt csakis egy fordulatos, vagyépp izgalmas történettel tudják elérni. Erre a filmre mondjuk utóbbi azért nem jellemző.

Látja, Nick, nincs is szék.