Pleasantville (1998) ☆ 👁

(Gary Ross)

amerikai dráma, fantasy, vígjáték

3,9

2020-12-19 12:24:10 oscarmániás (4) #9

Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire időszerű, még ha annyira szirupos is mint Bud és Mary Sue szokásos reggelije...

2020-11-01 19:42:00 critixx (4) #8

Ez a film a liberálisok válasza a Vissza a jövőbe trilógiára. :)

2020-11-01 18:07:39 Raul (3) #7

Érdekes filmnek ígérkezett, és tulajdonképpen az is lett, viszont hagyott maga után nem kevés negatív mellékízt. Meggyőződésem, hogy ezen részletek nélkül is meg lehetett volna oldani a filmet. Viszont ezeket nem részletezném, mert lehet, hogy kitiltanának :)

2015-02-28 02:19:54 Rorschach (5) #6

Megnéztem másodszor, és rájöttem, sokkal gyakrabban kéne újranéznem.

Hiszen ez egy elképesztően jó film. Gyönyörűen kitalált, szimbolikával tömött, mégis egyszerű, közérthető film... Mi a bánatért nem ismeri mégse senki?
Kár, hogy elsikkadt az évek viharában, hiszen nagyon értékes alkotás, egy rossz szavam nem lehet rá.

2012-08-12 09:50:35 diablo3 (5) #5

nem egy Truman Show,de kapunk egy zsenialis,erdekes,elgondolkodtato es egyedi forgatokonyvet nagyszeru fenykepezessel es szineszi jatekkal fuszerezve...minden perce lekotott,nem volt uresjarat...az egyik legjobb film,amit az utobbi idokben lattam...egy gyenge otost meger...

2012-07-24 13:39:55 zéel (5) #4

Helyesbítek: nem megkésett utópia, inkább naiv utópia! (Ez a naivság, egyébként, jól jellemzi a hétköznapok Amerikáját.)

2012-07-23 11:16:32 zéel (5) #3

Mindkét előttem szólóval (és egymással vitatkozóval) egyetértek. Ez a film, ugyanis elbír többféle értelmezést is.
Abban mindhárman egyetértünk, hogy ez egy igen érdekes, elgondolkodtató, jó film.
Én ezt a filmet egy megkésett utópiának látom. Mert, ugye az aligha vitatható, hogy a nagy nyitottság, szabad(os)ság nem azt eredményezte, hogy pl. az emberek el kezdenek özönleni a könyvtárakba.
Akit egy ma is érvényes utópia (vagy már nem is annyira utópa) is érdekelne, annak Slawomir Mrozek Tangó c. színművét ajánlom, melyben egy ifjú szembe száll a szülők norma nélküli világával. De elárulhatom, nem az ifjú következetes normái győzedelmeskednek, hanem a gátlástalan műveletlenség.

2009-08-12 21:51:26 a6notes (5) #2

Remek kis film, csupa jeles alakítással. Érdemes megnézni.
(Én mondjuk inkább nem kevernék bele politikát, ideológiákat, számomra nem arról szólt. Sokkal inkább az emberi természetről, az újtól, a mástól, az idegentől, a meg nem értettől való félelemről - mindezt persze úgy, hogy ezek mind bennünk vannak mindnyájunkban valahol, csak nem látjuk, nem akarjuk látni néha valamiért. Ki miért. Meg még sok, sok más dologról is szól, fontos dolgokról. Tessék megtekinteni, elmondani nem lehet.)

2008-11-11 12:00:18 nagype (5) #1

Pleasantville egy boldog kisváros, valahol a képzelet és a szappanoperák határán. Az élet szigorú szabályok szerint, a rendszeresség fontosságát tisztelve, boldogan zajlik napról napra.
Ebben a konzervatív, érzelem-mentes kisvárosban bizonyos események hatására megjelennek a pozitív érzelmek, az élet élvezete, a nyitottság az újdonságokra és szokatlan helyzetekre, emberekre (liberalizmus). Ám a pozitív érzelmek idővel ellentétessel párosulnak, az új életet élőket kirekeszti a város őspolgársága minek következtében idővel megjelenik a nyílt erőszak. (rasszizmus)

Mindez a filmben egy szürreális képi és hangulati világban jelenik meg, időnként nagyszerű helyzetekkel és poénokkal.
A vége természetesen über-happy-feeling, dehát mégis csak egy vígjáték :)