Inglourious Basterds (2009) ☆

amerikai-német dráma, háborús film

4,3

• ...
2017-02-17 20:14:51 redsovi (5) #458

Kedvenc Tarantino, bármikor képes vagyok leülni elé, pedig láttam már vagy hatszor-hétszer. Zseniális casting, a színészi munka bitangul a helyén van, Waltz pedig Hans Landájával be is írta magát a történelem 50 legjobb alakítása közé. És hát... a forgatókönyv nálam vitt mindent, az miatt is adom rá a maximális pontszámot. Ez az ember egy zseni.

2016-11-14 14:13:14 Dezsmant (5) #457

Nagyon jó háborús filmet csinált Tarantino, Christoph Waltz alakítása a legnagyobb benne, Brad Pitték is jól játszák szerepüket, nincs a Ponyvaregény és a kutyaszorítóban szintjén, de ez teljesen más műfaj is.

2016-09-18 16:55:11 cucu (5) #456

"hogy meghackelje az Oscart" - imadom az ilyen mit gondolt a kolto jellegu okoskodasokat. Persze ez egy mozis oldal, belefer, hogy forog a vetites ezerrel. :-)

2016-09-18 16:22:25 BonnyJohnny (5) #455

Én semmilyen Oscar célt nem látok egyikben sem. Pontosabban nem többet, mint a legtöbb jó filmben. Az Oscarra hajtást ennél egyértelműbb attitűdre szokták rásütni. Szerintem.

2016-09-18 14:44:23 The Cortez (5) #454

„Amúgy vicces, hogy minden filmjébe bele tudod magyarázni, hogy miért Oscarra pályázó”

Nem is tudtam, hogy csak 3 filmje van Tarantinónak. Én meg azt hittem a Ponyvaregényt és a Kutyaszorítóbant is Ő rendezte. Azt is hittem, hogy itt érthetően leírtam, mi Tarantino célja az Oscarral.

2016-09-18 12:38:41 Ugor (5) #453

Zakkantak vagytok! :o)

2016-09-18 10:02:51 cucu (5) #452

Ne hagyd magad megteveszteni. :-)

2016-09-18 09:47:49 BonnyJohnny (5) #451

Az Avatar inkább indián analógia, mint holocaust.

előzmény: cucu (#450)

2016-09-18 09:35:50 cucu (5) #450

Morickanak minden az. Ha a zsidok pszichopata, veresszaju gyilkosok, mint ebben a filmben, akkor azert, ha artatlan aldozatok, mint a Schindler listajaban, akkor azert, ha nehezen bekategorizalhato, megalkuvo-megorulo emberek, mint a Saul fiaban, akkor azert.

Gondolj bele, hogy ez a film az Avatarral szemben vesztett az Oscaron, ami pedig egy szimbolikus Holocaust-film: alsobbrendunek tekintett idegen faj kiirtasara tett kiserlet, akik aztan felsobbrenduek bizonyulnak es gyoznek, ahogy kell.

Van kerdes?

2016-09-18 08:31:49 BonnyJohnny (5) #449

Ettől még nem lesz "erősen Oscar gyanús holocaust téma".

előzmény: manuva (#448)

2016-09-18 08:14:43 manuva (3) #448

Waltz karaktere bujkáló zsidókat kutat fel.

2016-09-18 07:35:21 BonnyJohnny (5) #447

Holokauszt ebben megemlítve sem volt. Simán második világháborús akciófilm.
Amúgy vicces, hogy minden filmjébe bele tudod magyarázni, hogy miért Oscarra pályázó. :)

előzmény: The Cortez (#446)

2016-09-18 04:21:08 The Cortez (5) #446

Ez Tarantino 2. legérettebb filmje, de ez legalább 100%-ig tarantinós. A sztori a holokauszttéma miatt erősen Oscar gyanús, viszont itt végre nem egy depresszív, siralmas drámát kapunk, hanem egy humoros, laza hangulatú mozit, kiváló rendezéssel. Fontos tudni, hogy Tarantinónál az Oscarra pályázás nem ugyanaz, mint mondjuk egy Spielbergnél, vagy egy Cameronnál. Tehát QT nem alkuszik meg, nem adja el magát (egyedül a Kill Bill vol. 2 családi jelenete volt kiábrándító), nem gyárt csak azért Akadémia kedvenc filmet, hogy díjat kapjon, hanem Akadémia kedvenc témát forgat le a saját stílusában, hogy meghackelje az Oscart. Vagyis nem nem akarja közönség előtt állva, szobrát lóbálva azt óbégatni: „Én vagyok a világ királya!”. Neki kissé mások a céljai.
A Brigantyk abban a legerősebb amiben a Grindhouse a leggyengébb: karakterekben és alakításokban. Főleg az európai színészek játszanak nagyot, és köztudott, hogy közülük Christoph Waltz viszi a hátán a filmet. Waltz és Martin Wuttke (Hitler) jelenetein a sokadik nézésre is halálra röhögöm magam.
A sztori 2 szálon fut, és mind2 bosszú hadjáratnak nevezhető. Van látvány és jól ismert western hangulat, vannak fejezetek, túltolt párbeszédek, más mozikból átvett zenék, viszont hiányoznak a király betétdalok, és az a kábé 40 perc is, amit állítólag kivágtak belőle. Nem ez a legdurvább munkája Tarantinónak, nem is baj, hogy viszonylag könnyen fogyasztható, de nem ártott volna 1 véresebb rendezői változat.
Már csak azt nem vágom miért ezt tartja Tarantino a mesterművének. Tudom, hogy évekig fejlesztette, és 1 csomó változtatáson keresztül ment, de mégis csak a Djangot kéne annak tartania, ha már a western a kedvenc műfaja.

2016-09-17 00:09:26 Channá (5) #445

Nem tudok semmit írni, egyszerűen Q(uentin)rva jó film! :)

2015-04-11 19:55:53 Mizi (3) #444

Ez nem doksifilm, úgyhogy szvsz nem igazán róható fel hibaként, hogy a filmben Hitler meghal egy csapat zsidó okozta támadásban
Ennyi erővel az Amadeus is egy fos.

előzmény: Szaracén (#443)

2015-04-11 19:36:40 Szaracén (1) #443

Ha valaki nekem tegnap azt mondja, hogy az első film, amibe belepörgetek, mert annyira kínosan szar, az egy Tarantino-film lesz, akkor biztosan kiröhögöm... És ez lett!
Én megértem, hogy Tarntino.t felmentették történelemből, de nem vagyok kíváncsi az infantilis képzelgéseire ezzel a korszakkal kapcsolatban. Még szemet lehet hunyni a film első háromnegyede fölött, de MI AZ, HOGY HITLERT MEGÖLIK EGY PÁRIZSI MOZIBAN???? Ennyire azért nem kéne belerondítani a történelembe. Meg az egész..áhhhh... borzalmas volt!

2014-02-04 18:01:47 GeryFlash (4) #442

A ponyvaregény nekem egy erős 4-es, a Django egy négyes, ez meg egy egy gyenge és nagyon jóindulatú 4-es.

2013-08-08 19:03:35 Klein András (5) #441

Felülmúlhatatlan.

2013-02-23 20:53:14 Eglaronion (5) #440

Görcsoldót :D

előzmény: PhilipMorris (#439)

2013-02-23 20:12:50 PhilipMorris (?) #439

Tarantino nem csinált ennyire jó filmet a Ponyvaregény óta.A nyitó és a kocsmás jelenet hihetetlenül erős ,annyira élvezem hallgatni ezt a végtelen szócséplést. Az alakítások kiválóak ezt mondani sem kell ,ugye főleg Waltz nem véletlen az az oscar ,de például Fassbender is nagyon jól hozta a neki szánt karaktert ha nem is kellett sokáig. Úgy érzem Tarantino eddigi legérettebb munkája ez kiváló atmoszférával. Nem értek egyet azokkal akik szerint Tarantino meg öregedett és ez látszik a munkáin is szerintem inkább másodvirágázását éli a Ponyvaregény után ez a második legjobb filmje az én Tarantino top listámon. A Django pedig majdnem olyan jól sikerült mind ez.

...Brad Pitt mit szipuzik az orrába jelenetről jelentere? :)

2012-10-12 17:27:48 acidphase (5) #438

hát akkor:

'ÁRIVÖDERCSI' :D

2012-10-12 17:06:50 csabaga (1) #437

Nem tudtam rájönni,mi is ez.Sokat szenvedtem vele,de nagyon nem érte meg.
Elnézést az osztályzatért,de ez nálam nem film.

2012-07-07 10:09:10 slawter (5) #436

Érdekes, hogy nem azt írtad, hogy a háború megcsúfolása. Nem jobban "csúfol" a Becstelen brigantyk szerintem, mint egy olyan amcsi film, ahol a németek bénák, az amerikaik pedig a tökéletes hősök, a makulátlan hazafiak.

előzmény: Hicks (#433)

2012-07-07 07:08:48 BonnyJohnny (5) #435

Szerintem háborús film. Ahogy a Piszkos tizenkettő és a Kelly hősei is.
Meg a Ponyvaregény is gengszterfilm...féleség.

előzmény: Xuja (#434)

2012-07-07 01:26:15 Xuja (4) #434

Ezt kifejthetnéd. Amúgy nem igazán háborús film, ugye a Death Proof se volt Grindhouse film, ezt Tarantinotól már megszokhattuk. A Ponyvaregény meg a gengszterfilmeket csúfolta meg, igaz? :)

előzmény: Hicks (#433)

2012-07-07 01:08:47 Hicks (2) #433

a háborús filmek megcsúfolása

2012-05-18 20:20:34 BonnyJohnny (5) #432

Azért, ha jobban magadévá tennéd a Tarantino filmek jellemzőit, észrevehetnéd, hogy ez a film igencsak magán viselik a Young Master keze nyomát. Nem a történetszál megkeverése az egyetlen (bár kétségkívül a legszembetűnőbb) tarntinos vonás.
A Jackie Brown-ban például csak egy jelenetben jelenik meg ez a fogás. Mondjuk szokás is arra a filmre a legérettebb, maníroktól legmentesebb Tarantino filmként hivatkozni. De az is Tarantino film.

Meg hát ennyi erővel a Tetovált lányt is lehúzhatnád, mert Fincher szintén elég keveset tett bele Se7en és Fight Club korabeli önmagából. Sőt, kifejezetten az a vád érte, hogy az a film olyan jellegtelen lett, hogy Fincher ne is látszik benne.

Ellenben a Brigantikon nagyon is látszik Tarantino. Összekevert idővonal nélkül is. Mert ő nem csak annyi.

2012-05-18 20:12:50 ChrisAdam (4) #431

De sokkal lanyhább, nincs összekuszált történetvezetés, síkegyenes.

A Ponyvaregényben és a Kill Billben (de még a Sin Cityben is) összevissza történtek a jelenetek. Az első jelenet utolsó lett, stb. Itt meg, elkezdődik, bonyodalom, cselekmény, tetőpont, megoldás. Igazából ezért a legtarantinotlannabb.

2012-05-18 20:09:52 BonnyJohnny (5) #430

A Kutyaszorítónál jobb
A nagyobb hűlést ez okozta. Igazából még mindig nem tértem magamhoz.

A fekete humort hagyjuk. Nem mindenki vevő rá ugyanannyira. De ezt a mondatot fejtsd már ki:

De sokkal lanyhább, nincs összekuszált történetvezetés, síkegyenes.

Összekuszált történetszál kell egy jó filmhez. (Amúgy a fejezetekre bontás és a történések párhuzamos történése miatt ez sem lineáris történetvezetés.)

2012-05-18 20:04:32 ChrisAdam (4) #429

Kutyaszorítónál jobb, de nem nagy alkotás.
Nem így akartam kifejezni magam. A Kutyaszorítónál jobb, de a Kill Billnél nem nagyobb alkotás. Azt a nem nagy alkotás kifejezést törlöm.

A többit viszont tartom.

2012-05-18 20:00:52 BonnyJohnny (5) #428

Kutyaszorítónál jobb, de nem nagy alkotás.
Ennek a mondatnak minden elemén elhűltem.

nincs összekuszált történetvezetés, síkegyenes
Egyrészt nem teljesen, másrészt az a jó film kritériuma? Az Alien is sík egyenes. ;)

A fekete humor se működik annyira.
Ez a film szinte tocsog benne. Csak legfeljebb nem annyira extravagáns. Waltz és a brigantik minden szcénájában van legalább egy sötét poén. Néha csak Waltz egy-egy rezdülése, ami máris más felhangot ad az adott jelenetnek.

2012-05-18 19:46:14 ChrisAdam (4) #427

Nem fogott meg annyira, mint a többi Tarantino film, sokkal lanyhább, nincs összekuszált történetvezetés, síkegyenes. A Kutyaszorítónál jobb, de nem nagy alkotás. A fekete humor se működik annyira. A szereplők jók, Christoph Waltz egyszerűen zseniálisan nagyszerű. A mimikája, a kézmozdulatai, látszik, hogy színházi színész volt jobbára. Jó volt ez, de a Kill Billhez és a Pulp Fictionhöz kevés.
80% Erős négyes.

A forgatókönyv, amit kiadtak könyvben, eszméletlen jó, ha valakinek van rá lehetősége, olvasson bele, mert rengeteg más, kivágott jelenetek is belekerültek.

2012-04-01 19:14:20 grofjardanhazy (5) #426

Christoph Waltz élete eddig legjobb alakítását nyújtja.

Tarantino csinált már ennél jobbat is, de az iszonyatosan beteg humora miatt megérdemli az ötöst.

2012-02-08 14:49:57 Lil Martin (3) #425

ez Tarantino leggyengébb filmje, közepes 3-as (a többi csillagos 5-öshöz képest), remélem többször nem kell ekkorát csalódnom.

2011-01-21 12:40:41 Póda Gergő (?) #424

Kedvencem Tarantinotól.

2011-01-21 08:58:07 Prüstü (4) #423

Többet vártam a filmtől. A finálé, ahogy Waltz-ot simán elintézik, megalázzák. Nagyon gyenge a azon cselekmény szál befejezése. A mozis finálé persze nem rossz, egy kis történelem másítás. Viszont tetszett a filmben a náci tisztek játéka, ahogy a hierachia érvényesül köztük, és az örökös gyanakvás.
Még nem tudom, hogy 3 vagy 4 pontot adjak.

2010-12-30 09:37:35 goromba (3) #422

A szokásos tarantinós, 80%-ban céltalan szófosás.
Sima kettes lennne Waltz nélkül, aki viszont annyira jó, hogy az összes Oscart neki kellet volna adni, még a speciális effektusokért is.
Ilyen ki**szottul profi alakítást nem láttam-nem csak, hogy már régóta, de talán még sohasem.
Komolyan mondom, ez nem színész, hanem tényleg egy zseni, náci seggfej.
No, persze ezt nem komolyan gondolom.
De tényleg,ez már nem emberi.

2010-05-16 14:37:15 Rorschach (5) #421

Féltem tőle, mert úgy általában nem vagyok Tarantino nagy híve, pár filmjével rendesen befürödtem, talán a mérsékelt elvárások miatt, de ki merem jelenteni, hogy ez a film kurvajó lett. Elég szerintem tőszavakban annyit mondani, hogy: a kezdő képek Landával, Rachtman jelenete, kocsmai jelenet, valaminta film végén a történelem megmásítása.Brad Pitt utolsó mondata pedig Tarantino száját is elhagyhatta, mikor először megtekintette a kész filmet. Ez már igen.

2010-04-11 22:19:18 mandalavandal (5) #420

Második nézés után bevéstem a masszív zseniálist. Tarantino párbeszédei nagyon erősek és ilyen színészi játékot is ritkán látni. Ami szintén feltűnt, hogy igazi jól megírt karakterek szerepelnek a filmben. Christoph Waltz lenyűgöző, ezt nem is ragozom, amit nem értek, hogy miért mellékszereplő kategóriában díjazták szinte mindenhol, Hans Landa a hátán viszi az egész filmet. Egy szó, mint száz, nagyon jó kis film lett ez, talán a legjobb tavalyról. Üdv

2010-04-11 18:14:21 fade out (5) #419

Engem lenyűgözött. Tarantino nagyon tudatos, zseniális rendező. Ez a film különösen összeszedett. A zene is jó, és nagyon élveztem a groteszk, bizarr szemléletet is, azt, hogy projektál vele. Na, az egész qrva jó volt. Feldobott, pedig szinte mindenki meghal

2010-03-18 15:13:41 Majvaldo (5) #418

Egyetértek banana-val, még az Oscar díjátadó legjobb poénja is a Brigantikhoz-Waltzhoz kötődik.
be is linkelem :) : [link]
6:12-től érdekes... :D

előzmény: banana (#417)

2010-03-03 12:12:46 banana (5) #417

Én meg pont úgy, hogy alul. Lásd Avatar vs. Bombák földjén féle Oscar téma.

előzmény: leplesbitang (#416)

2010-03-01 01:10:40 leplesbitang (4) #416

Nem volt rossz, de valahogy úgy érzem, hogy sokan túlértékelik.

Mármint én is Taratntino-rajongó vagyok, és ez egy nagyszerű film. De azért annyira nem.

2010-02-23 08:46:00 deviant (5) #415

idegesítő ez a két majom. pr-t eddig sem különösebben kedveltem mondjuk.

előzmény: VMVKWA (#413)

2010-02-23 08:25:56 diligo (2) #414

bárgyú, gyerekes, fárasztó...10/3

2010-02-09 13:16:08 VMVKWA (4) #413

Egy mókás elemzés egy általam igen kedvelt műsortól:

2010-02-09 12:56:09 Hannibal Lecter (5) #412

Ha nem lenne Kill Bill, igazat adnék. :)

előzmény: hopdinZ (#410)

2010-02-09 12:18:40 banana (5) #411

Egyetértek! :)

előzmény: hopdinZ (#410)

2010-02-05 13:28:19 hopdinZ (5) #410

Szerintem meg ez Tarantino leggjobja a Ponyvaregény óta...
Ha rajtam múlva 4 Oscart vinne haza: film, rendezés, forgatókönyv és mellékszereplő.

2010-02-05 12:00:17 Dió (3) #409

Valaki magyarazza meg, mi tortent... elkezdodik a film Tarantino szokasos stilusaban es szinvonalan. Tupontos, pengeeles, uvegrepesztoen feszult parbeszed, az eddigi egyik legjobbja, amin most még a dramaisag beemelese is dob egyet, mindezt egy cseszettul fajdalmas es paratlanul szerkesztett vegkifejletbe oltva. Aztan a film iszonyatosan seggreul, mintha Tarantino kimaszott volna a kamera mogul. Semmi ra jellemzo stilisztikai elem vagy egyaltalan csak atlagon feluli jelenet nem teszi tiszteletet egy jo ideig. Aztan a kocsmajelenetnel Tarantino mintha felig visszamaszna a rendezoi szekbe, es ez elmondhato a mozis jelenetrol is, bar ez utobbi valahogy megint nem tokeletes. A kozbeeso reszek unalmasak, gyakorlatilag semmit sem tudnek felidezni beloluk. A szineszeket illetoen egyetlen boven atlagon feluli alakitast lattam (es Brad Pitt agyondicsert olasz akcentusan sem tudom, mit esznek annyira). A kepek szepek, a zene elmegy, sok helyutt viszont idegesitoen kilog a kepen lathato tortenesek alol.
Ha nem diszitene a stablistat Tarantino neve, egy eros negyes lenne - igy egy kihagyott ziccer es egy brutalis csalodas, ami a labujjat sem kepes megnyalni a Pulp fictionnek vagy a Reservoir dogsnak. Szerintem ez a film a felet nem erdemli meg az ot korullengo dicsereteknek.

2010-02-02 14:58:42 banana (5) #408

Writing (Original Screenplay)

2010-01-19 10:20:13 Majvaldo (5) #407

Bingo! :) A Golden Globe már megvan...Waltznak : "- Bravo!" :D

2010-01-12 20:53:12 banana (5) #406

Én is így vagyok vele. Reményeim szerint 4 Oscarral fog zárni a Brigantyk (film, rendező, forgatókönyv, ffi mellékszereplő: Waltz). Többet csak azért nem kívánok, mert mifelénk ez inkább rosszallást vált ki.

2010-01-10 18:06:13 anyegin (4) #405

Kedvencem, amikor Brad Pitt olaszul beszél:)

2010-01-09 02:38:30 izmoskardviragillat24 (5) #404

1ik kedvencem a pipás jelenet! :D
aktív pipás vagyok. és az a 2pipa amit felvonultat, nagyon élveztem!
mondjuk, azért én egy olyan kalabash pipát mint ami a zsidóvadász tisztnek van, tokban tartanék. a tajtékpipa elég drága, és könnyen törik.
és jó a kukoricacsutka pipa is. gyönyörű a színe és a formája is!

bocs!
tényleg szenvedélyes pipás vagyok!

hsz#242:kakimatyi - kicsit magányosan érezheted magad, de mindenesetre semmiképp nem népes társaságban... :D
jah és a pipa nem ormótlan, ez egy sajátos régi forma a kalabash. ez ilyen. én sem mondom, h szép. sajátos, én is elfogadnék egy ilyet.
akit érdekel bövebben is a téma http://pipedia.org/index.php?title=Calabash,_Calabash,_Wherefore_Art_Thou_Calabash%3F

tényleg számonkérhetetlen, rajta a történelmi hűségnek akár csak a halvány szikrája is, ez szórakoztat! azt viszont (az említett ellentmondásokkal együtt is) piszok jól csinálja!

a zsidó-náci kérdéssel kapcsolatban meg inkább visszafogom magam...
(pl: kollektív bűnösség, vagy ahogy "agyonreklámozzák" a saját tragédiájukat - ami nem is biztos, ha akkora, mint amekkorának beállítják, de azért a csapból is ez folyik - csh mégtöbb pénzt hozzanak ki ebből az egészből, stb, stb...)
ezt lehetne hosszan fejtegetni...
bocsánat, ha vkinek már ezzel beletapostam a lelki gyomrába.
ez egy nagyon vitatott téma, de a média mégis nagyon egyoldalúnak állítja be...
ezért is üdítő színfolt ez a film a maga kettőségével!

Adam Sandler, Leonardo DiCaprio, Istennek h, h nem ők!
nincs velük semmi különösebb bajom - a maguk közegében - bajom, de nem találnak egy ilyen filmbe, na!
(ld érdekességek)

kicsit későre néztem meg, de megérte!
1kicsit féltem, sok negatívat lehet(ett) olvasni...

2010-01-08 15:10:36 morcosmedve (3) #403

El kell ismerni, QT látásmódja nem átlagos, többek közt ezért szeretem a filmjeit. Ez a mostani viszont jórészt érintetlenül hagyott első megtekintésre.

Hogy ne csak a rám gyakorolt hatásáról, hanem a filmről is essék némi szó. Talán nem járok messze az igazságtól, ha azt állítom, ez QT legposztmodernebb filmje, a szó legpejoratívabb értelmében, ahogy csak érteni lehet. Ő persze megint játszik, és játszani mindig jó, de a fő játékterep nem csupán a nyelv-bikkfanyelv és a kisiklatott stílus (mert az itt belehullik a semmibe, elveszti játékosságát).

Filmes utalások, idézetek és áthallások tömegével állunk szemben? (Az elszántaknak hónapokat lehet szöszmötölni a visszafejtésével.) És lehet hallelujázni filmrajongóilag, micsoda gesztusok. És égnek is már az örömtüzek mint a rejsztág (ez is egy utalás), mert az egész filmgyűjtemény fel lett gyújtva, hogy 3x olyan gyorsan égjen el, mint a papír, és a mozi, ahol ülünk, velünk együtt az is felrobban Chaplinestül-Kingkongostul-Tarantinóstul, hogy csak a füstből kirajzolódó (3D by QT) bosszúálló démonarc maradjon.
Na meg a vége utáni legvége, a kvinta esszencia, ahol nagykéssel vésik örökre a homlokunkra (merugye a leges-leges-legvégére már mi vagyunk Landa Holmes, jónyomozástmindenkinek, ez gondolom evidens, bár most összezavarodtam egy kissé, mert ott vaddisznószar volt az avarban, és én kisasszéztam a kamera mögül, nehogy belelépjek), hogy ez a mester mesterműve, és végülis mind nácik vagyunk, hogy ne rohadjunk meg (ez persze itt nyilván megintcsak poén nyilván).

A humorhoz,hogy működjön, először mindenképp átélés kell, azonosulás (és csak utána jön az elvonatkoztatás meg a nevetés). Mivel ez nálam végig hiányzott, ezért nem is tudtam egyszer sem nevetni. Másrészt azt én nem veszem be, hogy QT tíz évig tökölt a filmmel, és nem komoly az alkotás.

Így foglalnám röviden össze a véleményemet: Hogy magamat idézzem: "Stilárisan az egyik legszarabb mondatkezdés: Hogy magamat idézzem..."

2010-01-08 01:52:19 nocibambi (5) #402

Hát ez fasza volt!

2010-01-06 07:32:16 deathcode (4) #401

Azt látom :)

Szerintem Tarantino bepucsított ezzel a 'tömegek' felé. Lehet ezen vitázni, hogy ez most jó-e avagy sem, ellenben ettől a filmtől nem kell annyira hasraesni, mint mondjuk a Ponyvaregénytől vagy a Kutyaszorítóbantól. Ebben szimplán nem látok ugyanannyi zsenialitást. Közel sem.

2010-01-05 18:58:38 Hannibal Lecter (5) #400

Szerintem nyugodtan nyerhet a film is. :)

2010-01-05 15:11:53 deathcode (4) #399

Christoph Waltz simán nyerhet, csak a film ne...

2010-01-05 14:46:55 Hannibal Lecter (5) #398

Nem követem annyira a díjszezon eseményeit, de most látom, hogy tényleg bezsebelt "néhány" rangos elismerést. Nem tudom, én nagyon örülnék, ha nyerne, csak ez még nem nagyon sikerült Tarantino-színészeknek. Viszont remélem, idén megtörik az átok.

előzmény: Leslie (#394)

2010-01-05 14:45:25 Hannibal Lecter (5) #397

"de a végkifejlett szerintem katasztrófa.."

Attól függ, honnan nézzük. :) A befejezés a sztori szempontjából tényleg az, hiszen az egész náci vezérkar bennég egy szaros párizsi moziban, , a nézői élmény szempontjából viszont nagybetűs FELÜDÜLÉS. Hans Landa ravasz pálfordulásával az élen.

előzmény: ernest (#396)

2010-01-05 14:11:12 ernest (4) #396

..a film, a rendezés, a színészek, a poénok, a perspektívák zseniálisak voltak.. ..de a végkifejlett szerintem katasztrófa..

2009-12-31 09:44:32 [: Azuroo andrew :] (5) #395

Nagyon megérdemelné

előzmény: Majvaldo (#390)

2009-12-31 09:28:57 Leslie (5) #394

Miért nem látsz rá esélyt? Az eddigi díjak alapján toronymagas esélyes.

2009-12-31 00:13:01 Hannibal Lecter (5) #393

Én is örülnék, ha Waltz kapná, de nem látok rá túl sok esélyt. Aztán ne legyen igazam...

2009-12-29 18:57:09 acidphase (5) #392

ha nem Waltz kapja az oscart akkor senki

2009-12-29 15:03:03 ronin07 (?) #391

Cilíciummal kéne büntetnem magam, amiért elsőre leripacsoztam.

2009-12-29 14:51:13 Majvaldo (5) #390

Christoph Waltz mellékszereplő Oscar-díját borítékolni lehet.

2009-12-27 19:36:56 yesname (5) #389

Gyerekek. Mivel Tarantinó Kill Billje nekem nem tartozik a kedvenceim közé a rendezőtől, ezért elég előítéletesen ültem le megnézni a filmet, de minő meglepetés fogadott. Zseniális! A színészek, a párbeszédek és a hangulat. (Jó-jó tudom, Kill Bill is épp az egyedi hangulata miatt zseniális sokaknak, de sajna engem az a hangulat nem kapott meg.)

2009-12-26 22:28:41 Ugor (5) #388

Bűnbánóan bevallom: egyáltalán nem érdekel, hogy vannak, akiknek ez nem tetszik. Úgy kell nekik. Én megnéztem kétszer, hogy biztos legyek benne, hogy jól láttam-e? Jól láttam. Nagyon jó film. Eddig Tarantino összes filmjét láttam, ami látható volt, el is olvastam róla az elérhető irodalmat, pontosan azt hozta, amit reméltem tőle. Sok más rendezőnél számon lehetne kérni ilyeneket, hogy történeti hűség... de nála?? Hozzá nem azért ülünk be. Történelmi hűségért a dokumentumfilmek fesztiváljára tessék menni. Én MOZIT szerettem volna látni. Láttam is!

2009-12-24 20:19:51 jorgecosta (2) #387

akkor ennek még nézzünk utána egy kicsit.

előzmény: Gasz András (#378)

2009-12-24 19:33:35 Hannibal Lecter (5) #386

Az év filmje - se több, se kevesebb. Hans Landa ezredes hatalmas, Christoph Waltz pedig egy zseni! Hitler röhögése meg feledhetetlen... :)

2009-12-20 17:04:05 deviant (5) #385

ötödik. ó, istenem, christophh waltz nagyon nagy színész. rengeteg nagy pillanata van, de senkit nem érhet panasz.

2009-12-17 09:43:36 banana (5) #384

4 Golden Globe jelölés. S pont azokban a kategóriákban, mint amire számítottam :)

Legjobb dráma
Legjobb rendező:Quentin Tarantino
Legjobb férfi mellékszereplő:Christoph Waltz
Legjobb forgatókönyv:Quentin Tarantino

2009-12-14 08:44:17 showme (4) #383

Jómagam nem tudtam, hogy mit nézek meg, de tényleg... a főcímből derült ki számomra, hogy ez egy Tarantino film. Egész végig a film alatt volt bennem feszültség (ami nagyon kevés filmre mondható el)... nem volt lassú, sőt! Az pedig, hogy nem történelemhű, egyáltalán nem baj. Reménykedtem benne, hogy valamelyik merénylet a kettő közül be fog jönni... és lám, mindkettő bejött! :)

2009-12-13 23:52:20 sztich (4) #382

Nocsak. De másodjára gondolom, igen. :)

előzmény: deviant (#381)

2009-12-13 21:00:29 deviant (5) #381

és a postot olvasva nem hittem a szememnek. komolyan mondom...

előzmény: sztich (#375)

2009-12-13 20:24:17 budaik (5) #380

Akkor most ez a felháborodás is értelmét veszti. Remek, a végén még meg kell komolyan indokolni , hogy miért nem tetszik a FILM maga... hehe

2009-12-13 20:15:50 Ninety-Four (3) #379

Itt egy kis magyarázat.

2009-12-13 19:50:11 Gasz András (5) #378

Főleg, hogy a Hunok csak a magyarokra hasonlító népség voltak, velünk együtt vándoroltak jó ideig, de már csak a történelmi időpontok okán se lehettek mi. :) Hasonló nomád nép volt de nem azonos. Ennek ellenére a hungarian-ben is ez angolosodott meg. :)

2009-12-13 19:40:09 Olórin (5) #377

Igen, olyan név volt, mint pl. a 'kraut'.

előzmény: HejjaX (#376)

2009-12-13 19:38:53 HejjaX (3) #376

sztem ez nem hiba, mert az amcsik hunoknak is hívták egymás között a németeket a háború alatt, én úgy tudom.
(a cod-ból is rémlik valami ilyesmi)

2009-12-13 19:32:23 sztich (4) #375

Az említett mondatról: először azt hittem, rosszul hallom...

2009-12-13 19:18:54 fatbastard (3) #374

nálam eléggé kiverte a biztit a "megyek bájologni a HUN disznókkal" duma,erre szerintem nincs magyarázat,akár film,akár nem,akár fikció akár nem.műveletlen,arrogáns amerikai forgatókönyvíró ostoba hibája.

2009-12-12 18:39:43 ronin07 (?) #373

ellenzőt megtérit...

2009-12-12 18:39:10 ronin07 (?) #372

És néhány rajongót megtérit egy második megtekintés, még ha ezzel a kijelentéssel néhányan köszörülni is fogják majd rajtam a Brigantyk keményvonalas védői a nyelvüket.:) Hogy lehettél ilyen hülye, szűk látókörű, ecetera.

2009-12-12 18:37:59 simijohnny (3) #371

Pont most néztem én is, a számok durván mellettetek vannak. Japp.

2009-12-12 18:32:02 Olórin (5) #370

Néhány rajongó csalódott. Néhány rajongó mindig csalódik, bárkiről, bármilyen filmről is legyen szó. De ha megnézem ennek az értékelését (akárhol), nekem nagyon nem úgy tűnik, hogy a rajongók (vagy bárkik) úgy általában csalódtak volna...

előzmény: simijohnny (#367)

2009-12-12 18:27:19 simijohnny (3) #369

Lehet, (sőt biztos). :)

előzmény: budaik (#368)

2009-12-12 18:25:29 budaik (5) #368

Kedves Simi!

Én teljesen véletlenül akadtam rá erre a filmre. Egy kollegám hívott el, s ez előtt néztem meg s Közellenségek c. filmet, ami jobban érdekelt. De az kiábrándító volt. Erre beültem erre is , ha már volt jegy. De soha sem szerettem QT filmjeit. De ez a film ütött, szerintem mindenképpen különleges,hogy mindenki az anyanyelvén beszél. Ez jó húzás. Tehát, biztos van benne valami, amit mondasz. De lehet, hogy valakinek csak a film tetszett :)

előzmény: simijohnny (#367)

2009-12-12 18:20:02 simijohnny (3) #367

"Én nem tudom mi ez a nagy felháborodás."

Szerintem csak érthetetlen sokak számára ez a mostani hype, mert nem egy nagy durranás a film. Ha megfigyeled "Tarantino gyűlölő" nem irkál a topikba, csak rajongók, akik ezúttal csalódtak.

Én úgy gondolom egyébként, hogy T. most már bármit el tud adni a nevével, ez az első igazi "Uh baz'meg Tarantino új filmje a mozikban, gyerünk má'!".

2009-12-12 17:59:37 budaik (5) #366

Én nem tudom mi ez a nagy felháborodás. Ez egy játék film, sőt számomra majd hogy nem vígjáték. Ha dokumentumfilm lenne, akkor megérteném ezt a hőzöngést. Ne haragudjatok, de a Kelly hősei-nél is ment a logikai bakivadászat?

2009-12-12 17:46:26 HejjaX (3) #365

ne már. minden katonát egyenként elküldött sörözni az előcsarnokból meg a mozi elől is, amint megkezdődött az előadás (mert ugye addig ott kellett lenniük, máskülönben ez feltűnt volna valakinek legalább), továbbá megtiltotta minden egyes ss tisztnek, hogy átnézzék a mozit (vászon mögött, stb.), és minden biztonsági szabályt felrúgott úgy, hogy még meg sem állapodott az amcsikkal?
és mindez egyetlen németnek sem tűnt fel? különös tekintettel hitler testőrségére???
a basterds pedig bevállal egy ilyen dilettáns "akciót", nulla siker reményében? nulla nyelvtudás, angol-amerikai akcentus, echt zsidó fizimiskával bemennek nácik százai közé, nulla motozás (bomba a lábakon), merénylők az előtérben egy csoportba gyűlve, hátha mindet egyszerre elkapják (a legnagyobb hiba, amit összeesküvők elkövethetnek!), és hasonló tök idiótaságok.
persze, ez egy laza tarantinói mozi, oké, de ettől függetlenül ez a sztori szörnyen erőltetett és izzadtságszagú - ami tarantinónál igazán meglepő, de most ez is megtörtént.
amúgy a film tele van ilyen nevetséges, gagyi dolgokkal, mint hugo stiglitz pofonegyszerű kiszabadítása (gondolom az ss-mészárost is direkt nem őrizték rendesen, hogy a basterds vérveszteség nélkül kiszabadítsa), stb stb

az első jelenet tökéletes, a többi harmatgyenge. egy picit már unalmas ez az "egy ideig beszélgetünk, aztán mindenkit lelőnek a szobában" stílus is. kéne már vmi más.
de nem akarom tovább fikázni, mert tarantino amúgy remek forgatókönyvíró és rendező, kivételes kincs a filmművészetben. csak hát ez a filmje...

előzmény: w.e.g.a. (#361)

2009-12-12 13:26:55 acidphase (5) #364

szinten:P

előzmény: Kalti (#362)

2009-12-12 00:06:50 jorgecosta (2) #363

frappáns.

előzmény: Kalti (#362)

2009-12-12 00:01:57 Kalti (5) #362

Még sok ilyen unalmas, vontatott fost szeretnék látni ettől a túlértékelt rendezőtől :).

2009-12-11 22:55:09 w.e.g.a. (5) #361

Ugye tudjuk ki volt a felelős a helyszín biztosításáért. Na akkor már azt is tudjuk, miért nem voltak jelen ezek a dolgok:)

előzmény: HejjaX (#359)

2009-12-11 21:17:38 jorgecosta (2) #360

az elején volt pár szép kép, pl. a kúttal, teregetés, na mondom, lehet, hogy most erre is rámegy tarantino, aztán elkezdődött a film és ment és ment és várom, hogy mikor indul el igazán, aztán nem indult el, és már a képek sem érdekeltek önmagukban.
igazából köszönettel tartozom neki, mert eddig nem tudtam pontosan megmondani, mi a különbség a lassú és a vontatott film közt, de most egy tökéletes példával rukkolt elő az utóbbi időben teljesen érthetetlen módon tömjénezett rendező.
bredpittről azt hiszem nem is érdemes szót ejteni (csak ennyit), de a többiek is eltörpülnek a film egyetlen pozitívuma, a landát alakító christoph waltz mellett.
vannak ilyen előítéleteim, ha az emberek denevéres jelmezben ugrálnak a tetőről tetőre, de itt most véletlenül sem fordult ilyesmi elő, tök pozitívan leülök, erre ezt kapom, egy nagy rakás FOSt, mert más más szó nem jut eszembe (ezt is loptam egy killbilles véleményből).

2009-12-11 17:45:31 HejjaX (3) #359

pontosan ugyanez a véleményem a filmről, gyakorlatilag szó szerint.
az első jelenet után teljesen felvillanyozott, na mondom, végre megint a ponyvaregény szint, zseniális dumákkal és történetvezetéssel, azután... azután semmi. unalmas, ötlettelen jelenetek, gyenge sztori, átlagos párbeszédek (a kocsmajelenetet leszámítva, mert az még úgy ahogy elment), szellemtelen és görcsös az egész, a mozijelenet pedig szó szerint nevetséges. nem a történeti hűtlenséggel van bajom, mert az az előnyére is válhatott volna, inkább a körítéssel. az egész akció annyira szánalmasan gagyi, olyan hiteltelen, kb. mintha három csínytevő gyerek hajtotta volna végre.
pl. amikor a mozi tök üres előcsarnokában szaladgálnak a merénylők, meg a néger gyerek bezárja az ajtókat és kívül egyetlen ss katona sincs, a mozi épületén kívül sincs 1 db német se, meg a vászon mögött senki sem nézett körül, hogy mit raktak oda, stb, stb, nem sorolom az alapvető hibákat, mert rengeteg van
a leginkább az átgondolatlan és a gagyi szó jut róla eszembe. hatalmas csalódás.
(amúgy szeretem tarantino munkáit.)

előzmény: Ivan/ (#357)

• ...