Chugyeogja (2008) ☆ 👁

4,2

2023-08-17 16:59:41 Jereváni Rádió (4) #31

Sokkoló...

2020-07-29 18:53:10 Norbert Simon (5) #30

Mostanság nagyon rá vagyok kattanva az ilyen koreai filmekre. Az Üldöző az egyik legnagyobb és legjobb thriller film Koreából melyet valaha láttam. Elképesztően kemény film. Nyomasztó a hangulat és misztikusnak éreztem egy kicsit. Végig izgalmas de nehéz és erősen drámai a történet. Ki kell emelnem a színészek teljesítményét. Valami hihetetlenül jók a karakterek és nagyon izgalmasak és jól felépítettek. Egyformán tökéletes a két színész. A rendezés nagyon nagyon helyén van. A helyszínek kitűnőek. Konkrétan egyik jobb mint a másik. Nem csupán nagyszerű mint thriller de drámának is tuti jó. Így összességében részemről a film értékelése: 5 csillagos azaz zseniális!!! Köszönjük Dél-Korea!

2019-12-20 11:27:35 Mifi (4) #29

Elképesztően erős film, bevallom őszintén valamiért nagyon kimaradt nekem és csak a Goksung után a rendezőre rákeresve került rá a KT-s kívánságlistámra (számos távol-keleti filmmel együtt), de ismét nem kellett csalódnom. Újrázni kellene hamarosan, de egyelőre azt hiszem érthető okból még nem vesz rá a lélek...

2016-12-31 08:06:52 iris orai (5) #28

Ez a thriller teljesen magával ragad. Általában véve ez egy film esetében ugye tök jó dolog, de ha egy pszichopata sorozatgyilkos mészárlásának és üldözésének versenyfutásáról van szó, akkor a beleélésnek természetesen vannak kissé nyomasztó oldalai is... Ugyanis a tehetetlenség eposza ez. A tökéletesen tervezett események és a fatális véletlenek olyan szétválaszthatatlanul erős elegyében sodródik az egész, hogy az ember előbb hitetlenkedve hüledezik, majd az egekbe korbácsolja magában az agressziót, végül marad a tomboló kétely. Én hitetlenkedve hüledeztem, hogy a dél-koreai rendőrség tényleg ennyire ostoba, hülye, balfasz? Majd ökölbe szorult a kezem, és azon vettem észre magam, hogy ellenszenvesebbé vált a rendőrség, horribile dictu ez az eszement "jogrend", mint maga a gyilkos - márpedig ez a film jeleneteinek tükrében borzasztóan perverz (és akkor jön az, hogy Úristen! én vagyok a beteg??).. Ezután pedig ülsz üresen, hogy ez vajon tényleg megtörténhetik? A komédiába illő inkompetenciához, balfaszkodáshoz és abszurd szabályokhoz már csak egy teljesen normálisnak tűnő, átlagosan okos, érzelmi nyomorék megszállott kell, és ártatlan, jó emberek megállíthatatlan úton robognak majd a válogatott kínok közti halálhoz. És itt jön a kétely, minden kiváló thriller/horror magva, ami elülteti benned, hogy bármennyire abszurd az egész, nem pont ennyire abszurd a valóság is?
Én örülök, hogy nem moziban néztem meg, különben biztos elég sokszor felugrottam volna, és a vászonra ordítok hogy "ne menj oda te kis hülye! hát ő a gyilkos!!" vagy "ne szerencsétlenkedjetek már parasztok, hanem nyírjátok inkább ki a gecibe!" :DDD

2016-03-05 22:51:27 hhgygy (5) #27

Már foglaltam is helyet a Memories of Murderre a torrentmoziba ezek után :-)

2016-03-05 15:12:55 tomside (5) #26

Éljen a nap filmje rovat, amiért rendszeresen megvillantja, hogy mekkora királyság ez az egész filmuniverzum! Az üldöző is nagyon über!

2015-03-30 12:55:48 JohnnyJohnny (3) #25

Többször is neki rugaszkodtam a filmnek, de egyszerűen máig nem tudtam végignézni. Az atmoszféra nagyon a helyén van, sok esetben az Oldboy jutott eszembe, de míg annak egészen komplex a cselekménye, addig itt tengünk-lengünk a levegőben. A történet megfeneklik egy bizonyos ponton, aztán új irányt vesz amivel még nem is lenne baj, de a szereplők olyan szinten fogyatékos reakciókra képesek, hogy már kínos volt nézni. Lehet, hogy majd még neki leselkedek a jövőben, de hiába erős a hangulat, ez így kicsit gyenge volt.

2014-02-06 04:13:48 tomside (5) #24

uhh, most hogy aludjak el.

2014-02-05 07:43:04 tomside (5) #23

Tegnap kezdtem hozzá. Sosem utáltam még ennyire munka miatt film elől felállni... Brutálisan jó.

2013-12-12 23:36:51 1100101 (5) #22

Erős!
Végig fenntartja az izgalmat. Plusz nem láttam még filmen ilyen lelkiismeretes stricit. Lehet csak a zsaru múltja miatt?

2013-01-08 03:31:00 Balage (5) #21

Na ez tényleg jó volt, kiemelkedik a sok hollywoodi mocsokból. (nemhiába nem is ott készült)

2012-05-07 13:53:43 zéel (5) #20

Iszonyat. Nagy film. Nagyon nagy film! (Brumi #5 után, szabadon.)

2012-04-22 16:02:49 Hannibal Lecter (4) #19

Nagyot üt, ez kétségtelen, és jóllehet, igazából csak a második játékrészre izzik be a film, akkor viszont szó szerint torkon ragadnak a látottak.

2012-03-16 15:43:48 [: Azuroo andrew :] (4) #18

Így igaz, az imdb-s gondolatnak az lehet az alapja, hogy mikor a kislányt megtalálja, félredobott tálak, kiöntött étel nyomai vannak mellette - ez alapján kidobott romlott étel ehetett - ezt megelőzően pedig egy olyan "alkatú" nőt követett amilyen az anyukája is volt.

A film akár zseniális is lehetne, sőt az első fele talán annak mondható. De a játékidő hossza illetve az olykor parodisztikus hatást keltő rendőrségi jelenlét komolyan elvesz az élvezeti értékből. A filmben sok a brutális verés, kaszabolás és vér, ugyanakkor örömteli, hogy két ponton is remekbe szabott suspense jelenetet kap a néző. Briliáns a helyszínek megválasztása és egy-két helyszín díszlete, berendezése. Összességében a színészeket is dicséret illeti, de ez alól kivétel a negatív főhőst alakító színész.

(10/7)

előzmény: Ubul (#17)

2011-01-20 15:19:45 Ubul (5) #17

korházban volt a végén is még,szóval kb ennyi amit lehet tudni a kislányról.

2010-12-13 15:51:24 Soltyk (5) #16

Remekbeszabott d-koreai thriller.Csak arra nem sikerült rájönnöm magamtól, hogy mi is történt pontosan a kislánnyal. Nem tudom, hogy ez plot hole-e, vagy szándékos húzás. Az imdb-n valaki azt írta, hogy ételmérgezést kapott :)

2010-11-20 21:00:49 csabszz (5) #15

Aztaszencseget de jo !!

2009-09-28 18:00:06 yuriko (?) #14

Azt a leborult szivarvégit! Na Hong-jin bemutatkozó filmje (rendező és forgatókönyv író is egyben!) szinte lenullázza az utóbbi évek thrillerjeit. Nulla üresjárat, idegtépő atmoszféra, letaglózó befejezés. Úgy tűnik Dél-Korea nem tud hibázni: száz százalék természetesen.

2009-03-28 19:59:45 henisz (3) #13

Jó film, de nekem egy kis hiányérzet maradt utána, mivel sok kérdést nyitva hagyott.
AZ eleje és a vége nagyon brutális nagyon jó, a közepén kicsit leül sztem, de még így is 80%-os :)

Amit ajánlok a Titanicos filmek közül: Apokalipszis lovasa. Nagyn jó film.

2009-03-17 09:00:41 drav (5) #12

Egy jó hír, a Titanic fesztivál keretein belül bemutatják a filmet, Az üldöző címmel. Aki nem látta és szereti az ilyen jellegű filmeket, mindenképpen nézze meg.

2009-03-16 12:27:50 ronin07 (?) #11

Nos, szó, mi szó, tényleg nem randifilm elé ültetek.
Borzasztóan nyugtalanitó pszichológiai thrillert láttatok és láthattok, amiben nem a gyakori üldözéses szcénák (Mert mi végre a futás az egész filmben?) vagy a gore dominálnak, hanem az elmék összecsapása, a főalak összetettségének ábrázolása, az elkeseredett versenyfutás az idővel és a bosszú-megváltás problémakör.
Hong-jin-nek nincs igazán szüksége a vérengzésre, a nemi szervét "meghosszabitó és megacélozó" (a pszichiátert parafrazálva) vadállat őrült pillantásai és manipulációi, amiknek a rendőrség is bedől, és amik miatt az az undoritó, bürokratikus, szűklátókörű szerv nem engedi a főhősnek, hogy tovább nyomozzon a közben iszonyatosan erőlködő lány után... Na, ez az érzés, a testi (Mi-jin oldaláról), lelki (az egyre emberibb Hung-jo oldaláról) kiszolgáltatottság az, amivel porrá zúz bennünket. És a vége: az ex-rendőrnek nem sikerül megakadályozni a Bűn és bűnhődés Szónyájának is beillő Mi-jin halálát, és még a bosszútól is megfosztják. A vigasza saját humánumának visszanyerése és a kislány életben levése marad.
Igazi csiszolatlan gyémánt, amit természetesen Hollywood is kipécézett már. 2010-re igérik a remake-et DiCaprio főszereplésével és William Monahan forgatókönyviró részvételével. Kettejük bevonása a röhejes Tégla miatt számomra kedvezőtlen előjelű, meg az sem kizárt kérdéses, hogy az esernyője alatt a keresztény jelképeket stirölő főhős baromi hatásvadász benyomást kelt majd amerikai földön.

előzmény: osi (#9)

2009-03-11 20:11:49 deathcode (4) #10

egyetértek.
jó kis thriller, de átlagosnál nem jobb.

előzmény: pyllango (#7)

2009-02-13 02:39:30 osi (5) #9

Az én lelki világom is rendesen leterhelte. Már nem emlékeztem a régebben olvasott tartalomismertetőre és szegény barátnőmmel ültem le megnézni. Elég rendesen elborzasztotta...

2009-02-13 01:09:12 vadPINGvin (5) #8

Kelleni fog egy kis idő amíg ezt kiheverem.
Néhány vígjáték a következő napokban...

2008-12-29 19:26:29 pyllango (4) #7

Hmmm ... a véleményeitek alapján többet vártam. Nálam épphogy 4es.

2008-12-26 20:50:44 Brumi (5) #6

...keresztezték...

előzmény: Brumi (#5)

2008-12-26 20:41:38 Brumi (5) #5

Iszonyat nagy film. Olyan, mintha az Oldboy-t kereszték volna a Memories of Murder-rel, a végeredmény pedig egy végig feszült és "kifordított" sorozatgyilkosos story, ami minden szempontból kifogástalan. Év végi toplistám előkelő helyén fog szerepelni.

2008-12-26 17:01:00 Olórin (5) #4

Uhh, bakker, ez kemény volt... Hirtelen szavaim se nagyon vannak. Zseniális film. Helytálló a halál jelés párhuzam is.

2008-11-29 00:12:51 verdeleth (5) #3

ajánlanék még egy filmet H (an intelligent thriller) 2002-es film szerintem nagyon jó Nem annyira mint a Halál jele de érdemes megnézni, szintén koreai film

2008-10-28 23:32:04 remete bácsi (4) #2

Akinek tetszett, nézze meg a Salinui chueok (A halál jele) c. filmet is - és viszont. Mintha mindkettőben ugyanazt a nehéz levegőt szívnák - a tehetetlenséget hasonlóan érezni bennük.

2008-10-28 20:08:24 drav (5) #1

Négyből nyégy ötös, ez igen!

Gyerünk, lehet folytatni :-)