Berlin Alexanderplatz (1980) ☆ 👁

(Rainer Werner Fassbinder)

nyugat-német-olasz dráma, minisorozat

4,2

2014-02-07 21:49:12 somogyireka (?) #9

Ejha, ezt végignézni azért nem kis vállalkozás. Most a felénél tartok, és egy kicsit megpihenek. Az 5.rész után olykor már úgy éreztem magam,mint a gyerekkorom kedd esti sorozatainál,ezzel azt akarom mondani, hogy néha legszívesebb bealudtam volna rajta..De az egész mögött ott „fénylik” Fassbinder, aki miatt ébren maradok, és akit minden porcikájában meg akarok érteni,ismerni..
Annak ellenére, hogy hosszú, vontatott, néha üresjáratú mégis olyan gyönyörűségesen SZÉP !
Felváltva nézem, hol németül,hol magyarul,olykor a könyvet is olvasom hozzá,ha egy-egy párbeszéd különösen tetszik, szóval megdolgozom érte rendesen. Németül lenne igazi, de néhol szinte tájszólásban beszélnek..kivéve Hanna Schugyllát, na ott mindig átkapcsolok az eredeti hangra, és csak iszom, iszom, azt, ahogy ő beszél..(Sajnos nincs hozzá feliratom)

2014-02-05 10:04:54 ryood (3) #8

három epizódon vagyok túl, egyelőre ismerkdem/barátkozom még az egésszel, mert szokatlan, de jól esik nézni valamiért..

2014-01-28 23:30:53 Zsoca87 (?) #7

Én is abszolút így éreztem olvasás közben. :) Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel.

2014-01-26 22:23:27 somogyireka (?) #6

Na már jól "belenéztem" magam a filmbe, így esténként olyan,mintha hazajönnék,ha elkezdődik a kezdő képsor. És bizony nem titok,hogy Lars von Trierből egy kicsit kiábrándulva jöttem ide Fassbinderhez.Lehet,hogy semmi közük egymáshoz,de bennem valahogy összeérnek. Fassbinder meg meri azt csinálni, amit Trier nem..ki meri nyitni a szívét. Ennyi. És ezzel engem levesz a lábamról.Nem kell találgatnom,mint az új Trier-filmnél, hogy most átver, ironizál, vagy a felszínes, olykor rossz jelenetekkel valami "mélyebbre, többre" utal,vagy csak szimplán kevés..

Itt most minden abszolút egyértelmű. E film egyszerűen csak nagyon emberi.
Külön öröm látni, miként viselkedik Fassbinder a színészekkel,mennyire sallangmentes az egész lénye, milyen egyhegyű minden mozdulata.(forgatási kisfilm)

2014-01-24 22:31:29 critixx (?) #5

Igen, nagyon durva mikor egy író és egy (a mű megírása után 16 évvel született) rendező ennyire egymásra talál. Ez az a könyv, ami mintha csak arra született volna, hogy Fassbinder a kezébe kaparintsa.

előzmény: somogyireka (#4)

2014-01-24 22:26:47 somogyireka (?) #4

Valószínűleg itt tényleg valami "misztikus" átfedés történt, hogy Döblin megírta Fassbinder lényegét 1929-ben..Mindenképp pótolom én is. Addig ide is belinkelem az estém örömét:[link]
(jaj,na most el tudnék indulni abba a buliba, amihez nem volt kedvem 7-kor..)

2014-01-24 22:02:13 critixx (?) #3

Én csak a regényt olvastam. Az zseniális.

2014-01-24 22:01:15 somogyireka (?) #2

Végre ehhez a filmhez is eljutottam..egyelőre még csak bemelegítek, a 13-ból az elsőn vagyok túl, és a forgatási filmen. Fassbinder-bennem-minden más rendezőt lesöpör.

2011-02-22 01:17:39 Póda Gergő (?) #1

Végre sikerült megnéznem ezt a filmet is, csodálatos, fantasztikus, mindenkinek csak ajánlani tudom...