Bathory (2008) ☆ 👁

Báthory - A legenda másik arca

(Juraj Jakubisko)

amerikai-angol-cseh-magyar-szlovák dráma, fantasy, történelmi film

3,0

2010-02-06 16:59:04 Daemiaen (2) #18

Roppantul, ám mégsem meglepő módon gyenge a Báthory, ami amellett, hogy fölöslegesen epizodisztikus szerkesztésű, még egy kerek ívű történetté sem áll össze. A megvalósítás pedig olyan, amilyen, nyilván nem egy hollywoodi mércével vett történelmi film kiállításához kell mérni.

2010-02-02 18:50:19 Avalionia (3) #17

Látom BolondPierotnak már volt szerencséje látni ezt a filmet is...van valami abban, h "nomen est omen"...
Na de hogy ne legyek off: másfél éve láttam, szlovákul. Egyetértek az előttem leírtakkal, rendezés semmi, színészi teljesítmények nem nyűgöztek le, de a képi világ miatt megér egy misét. Kár lenne kihagyni csak azért, mert valaki negatív irányban elfogult a szlovák készítőkkel szemben (amúgy is koprodukciós :D).

2010-02-01 10:25:03 deviant (1) #16

ennyire rosszat még talán nem láttam. de legalább néha vicces volt.

2010-01-25 17:55:50 zéel (4) #15

Egyszer abszolút nézhető. Összességében erős közepes. De inkább egy gyenge jót kattintok (ha már a szlovákok megcsinálták helyettünk)!

2010-01-17 18:06:39 critixx (2) #14

Koltay Gábor után végre egy másik rendező is felfedezte Franco Nero tehetségét ahhoz, hogy magyar történelmi alakokat játsszon el! :DDDD

2010-01-14 22:50:01 beelzeboss (2) #13

Kínszenvedés volt végignéznem. A rendezés nulla, a színészek közepesnél gyengébb alakítást nyújtanak, szinte kivétel nélkül. Pozitívum: fényképezés, díszletek, jelmezek. De ezek mellett is csalódás a film. Sajnos...

2010-01-07 11:38:38 Daemiaen (2) #12

21-től lesz moziban, a forgalmazó pedig egy eddig ismeretlen cég.

előzmény: Daemiaen (#10)

2010-01-07 11:38:32 The Hungarian (?) #11

Pár hónapja úgy volt, a Palace Pictures mutatja be, most valami "PR in Hungary Kft."-nél van.

előzmény: Ivan/ (#9)

2010-01-07 11:37:40 Daemiaen (2) #10

Decemberben a Palace Pictures mutatta volna be, de ők is elvetették, egyelőre nem tudok róla, hogy január 20-án mozikba kerülne és ha igen, ki lenne a forgalmazó.

előzmény: Ivan/ (#9)

2010-01-07 11:32:43 Ivan/ (2) #9

Végülis több, mint egy áv után moziba kerül:) Csak kiváncsiságból kérdem: BUFI maradt a forgalmazó, vagy máshoz kerültek a jogok?

előzmény: Daemiaen (#1)

2009-07-31 01:07:55 gringo (2) #8

Kicsit kétkedve látom, hogy vannak, akik a zseniálist nyomták rá...

2009-07-31 01:07:04 gringo (2) #7

Sikerült megnézni, a vártnál (jelenlegi szlovák-nmagyar cirkuszok) sokkal korrektebb történelmileg (hacsaknem nézzük, hogy pozsony folyamatosan pressburg), nem hiszem, hogy emiatt dobozolnák az anyaországban. Képileg gyönyörű, a világítás zseniális, tele felesleges snittekkel, a rendezés szinte nulla. Csalódás, de nem történelmileg, politikailag, hanem filmileg.

2009-06-30 09:53:36 Il Matto (?) #6

Pedig érdemes pár szóra, kitérni rá: Báthory Erzsébetet a Habsburg ellenes összeesküvés miatt kivégzett Nádasdy Ferenc özvegye volt. Vámpír és boszorkányvádakkal illették, olyan szörnyű rémtettekkel (szlovák jobbágyleányok vérében fürdött, leszbi BDSM orgiákra kényszerítette őket stb.), hogy Puskás után ő lett a második leghíresebb magyar. (És a leghíresebb szexuális gyilkos is - na ja mert Jancsó Ladányi Piroskáról még nem hallottak) Még Blackmetal zenekar is viseli a nevét.
A valóság az, hogy akkoriban dívtak a magyar főurak elleni felségárulási perek, a Habsburgok így szerezték meg azok vagyonát (lásd Bocskai felkelés okai). Báthory Erzsébet az ország leggazdagabb birtokosnője volt. Nőként politikába nem keveredhetett, igy felségárulással blődség lett volna vádolni. A megoldás a boszorkányper volt (hol voltak akkor már Kálmán király törvényei...), és már meg is nyílt az út a Habsburg kormányzat számára a hatalmas vagyonhoz. A szerencsétlen asszonyt éppoly ártatlanul és hasonló hátsó szándékkal ítélték el, mint pl. Spanyolországban az autodafék során máglyára küldött módos polgári dámákat.
Hogy hogy jönnek ide a szlovák-magyar konfliktus? Szerintem felesleges leírnom, a vád részleteiből kiderül (magyar nemesasszony contra szlovák leányok).

2009-01-09 22:34:33 metal_face (3) #5

na jó igazad van, hagyjuk :)

előzmény: jorgecosta (#4)

2009-01-09 18:23:16 jorgecosta (?) #4

miféle konfliktus? jaj, hagyjuk legalább itt ezt légyszi...

előzmény: metal_face (#3)

2009-01-09 14:40:20 metal_face (3) #3

Nem akarok politizálni, de gyanítom, hogy a szlovák-magyar konfliktus lehet a háttérben. Vajon miért pont a magyarországi bemutatót mondták vissza az utolsó pillanatban, amikor már a szinkron és a plakát is kész volt?

2008-12-19 21:34:32 -senki- (?) #2

Érdekes, miért őrizhetik ennyire...?

2008-12-19 21:02:09 Daemiaen (2) #1

Sajtóközlemény

A Budapest Film Kft. a 2009. január 1-jére tervezett Báthory című film bemutatóját törli.

Társaságunk 2006 óta rendelkezett a film magyarországi jogaival, a mozibemutatót többszöri halasztás után a fent említett időpontra tűztük ki. A bemutató körülményeivel kapcsolatos véleménykülönbségeinkről az elmúlt hónapokban folyamatos tárgyalásokat folytattuk az eredeti jogtulajdonossal. Megállapodásra azonban legnagyobb erőfeszítéseink ellenére sem tudtunk jutni, így a szerződés az eredeti jogtulajdonos és a Budapest Film Kft. között megszűnt.

Budapest, 2008. december 17.