Cube 2: Hypercube (2002) ☆ 👁

(Andrzej Sekula)

kanadai horror, sci-fi, thriller

2,8

2017-09-24 16:17:50 Reaper (1) #13

Gyakorlatilag leforgatták a Kocka 1-et újra. Kicserélték az idegesítő karaktereket még idegesítőbbekre, de a szerepük/jellemük ugyanaz maradt. Ritka fos volt mindenesetre.

2017-01-12 07:12:18 tomasso (2) #12

Sok lehetőség rejlett ebben, akár az elsőt is felülmúlhatta volna ha kicsit komolyabban veszi magát. Így azonban kihasználatlan lehetőségek tömkelege és borzalmas karakterek (színészek) züllesztik a filmet a vizuális moslék szintjére.

2012-12-04 21:05:56 Rea (2) #11

Először a 3. részt láttam, de ez még annál is rosszabb, egy vödör kaka az egész, értelmetlen zagyvaság, egy szót sem értettem belőle.

2010-05-11 23:20:46 gomez1000 (3) #10

Bugyuta, túleröltetett, feszültségmentes a második rész. Az egynek a nyomába sem ér. Többet vártam volna töle. A párhuzamos világok, a tér, idő összemosása jó ötlet, ha egy jobb forgatókönyv is született volna, izgalmasabb történettel. Az első rész a zseniális, a harmadik elég jó, de ez sajnos éppen hogy csak nézhető.

2010-03-21 23:53:13 lizardking (4) #9

nem tudom h lattam-e mar ennel otletesebb folytatast.a tema meg nagyon bejon:4. dimenzio.parhuzamos vilagok,alternativ valosagok,ter es ido keveredese.zsenialis.a feszultseg es a sokkolas pedig ha nem is akkora szinten mint az elso reszben,de megvan.ennyi.5os

2009-08-26 11:09:42 terika (4) #8

Számomra az volt a sokkoló, hogy a film végén fogták magukat és nemes egyszerűséggel lelőtték a csajt. Semmi nyaff, csak meghúzták a ravaszt. Zseniális volt. :)

előzmény: JeszKar (#6)

2009-08-26 10:40:10 "L" (4) #7

Azért itt is van hangulat, csak talán már túl van bonyolítva, de ettől még szeretem ezt a folytatást is.

2009-05-04 22:08:17 JeszKar (4) #6

Én ezt a részt is nagyon szeretem, igazán feszült hangulatot tudott teremteni. Főleg ha belegondolok:
Bemész egy terembe, ahol saját magaddal találkozol, csak ott már évek óta meghaltál, és saját aszalt testedet pillanthatod meg csak. Hát abba mindig beleborzongok.
Ami még jó, hogy itt még azért volt némi misztikum (persze azért kevesebb, mint az egybe), ami harmadik (vagy nulladik) részre teljesen eltűnt.

2009-05-04 21:53:05 terika (4) #5

A HyperCube című kettes számot viselő alkotás igen-igen látványosra sikeredett, merőben eltér a szürrealista stílustól, mint ami az első részben volt. Borítja az asztalt, mert a matematikai logikán túlmegy, minden törvényszerűségnek a pofájába röhög, és négydimenziós teret alkotva még az idő gyorsaságát is befolyásoló önálló egységgé nő ki. Elméletileg. :D Mert itt minden elméleti síkon létezik: olyan szavak/elméletek, mint párhuzamos dimenzió, quantum fizika és társai jelennek meg. Finom.
A kezdeti csalódáson túltéve magát az ember, ami abból áll, hogy az első részre hajaz az egész, de állat módon. Viszont a dimenzionális megközelítést követve igen élvezhetővé válik a sztori. És pislogóssá. A vért majdnem kihagytam, ami mindig van, és mindig kifolyik valakiből. xD Illetve ennek a filmnek van egy nagyon érdekes vonala: virtuális valóság, hackerek világa. Nem tesznek eget megrengető megállapításokat az biztos, annyi üldözési mániával fűszerezik, amennyivel kell, de pont elég ahhoz, hogy az ember filózgasson kicsit… Szóval melyik világ létezik melyik világban? (~költői kérdés volt) Egyébként mindig is lenyűgözött a tér-idő viszonya, annak manipulálhatósága és törékenysége (a filmtől függetlenül). Tehát ebből a dimenziók feletti létezésből kell kimászni hőseinknek. Látványos menekülések, és még némi "fülled erotika" (vagy inkább bűzös) is bemászik a képernyőre. A vége meg úgy nagyon jó lett: a HKocka összeomlik, mivel állandó jelenség, de irányíthatatlan rendszer (sz’al egyfajta virtuális szörny), amibe bemenni lehet, kijönni meg véletlenül lehet csak, de 0,000000000000000000000000000000000(...)1% esély van rá. És persze, hogy ezt is a hadsereg pénzeli/hozta létre.
Egyébként kiszámítható a történetvezetés, de mégis úgy tűnt nekem, hogy mintha mindig váratlanul daraboltak/beleztek ki, égettek el élve vagy rohadtak meg a szemed előtt az emberek. Tök jó volt. :)

2006-12-26 23:09:26 Olórin (2) #4

fuhh, ez jó nagy kaki volt. tipikus folytatás: több effekt, ostoba forgatókönyv, zéró hangulat és feszültség, plusz egy mérhetetlenül idióta befejezés.

2005-12-06 08:30:59 Daemiaen (3) #3

Persze!

Az első rész valami hihetetlenül jó paranoia thriller, minimalista módon elkészítve - minden téren.

2005-12-05 22:36:20 tangerine (2) #2

Hótt gagyi film, noname béna színészekkel tűzdelve. Kár időt vesztegetni rá. Nem tudom ezek után meg merjem-e nézni az első részt.

2005-07-21 20:32:34 kocz (2) #1

Nagyon elvont a történet és az első rész feelingje sincs meg. Szerintem nagyon elrontotta Mr. Sekula.