Bangkok Dangerous (2008) ☆ 👁

Veszélyes Bangkok

(Danny Pang - Oxide Pang Chun)

amerikai-cseh-thaiföldi akciófilm, krimi, thriller

2,4

2012-10-10 19:15:41 Victor Vance (2) #22

Premierfilm, bemutatása után alig egy évvel, a Film+-on. Ez így nem épp a legjobb ajánlólevél, aki eredeti sztorira vágyik, vagy kifinomult színészi játékra, az messziről kerülje, mint a leprát, hardcore akciófanoknak sem igen ajánlható, Cage rajongók nem tudom hogy vannak vele, de nem ez lesz kedvenc sztárjuk azon mozija, ami ékes helyet foglal majd el a polcon.
Akkor végülis kinek ajánlható, ez a tucatfilm? Nos, leginkább senkinek sem. Ugyanis az egy dolog, mikor Seagal, vagy épp Van Damme egy évben kijön mondjuk 3-4 olyan alkotással, amelyen nem nagyon kell gondolkodni, csak irtják egymást a jófiúk, rosszfiúk, történet csak alibinek van, valami perverz módon azonban legtöbb próbálkozásuk mégis elszórakoztatja azt a nézőt, akinek az adott pillanatban nincsenek nagy igényei, csak hogy kikapcsoljon arra a kis időre. Cage filmjével azonban komoly gondok vannak, mert élvezhetetlen, lélektelen, egysíkú, nem utolsósorban iszonyatosan sablonos, még akciómozinak sem nevezhető (pedig annak készült) gyilok.
Vitathatatlanul Cage karrierjének egyik mélypontja ez, különösen azért fájó monumentum ez, mert alapvetően a srác jó színész, több minőségi alkotással is a háta mögött, az utóbbi időben meg már nem is nagyon igyekszik hogy alakításával mondjuk lenyűgözze a kritikusokat, közönséget, s ebben a moziban olyan teljesítménnyel rukkol elő, amiért néhány szőrösszívű filmesztéta visszavenné még az Oscar-díját is. Kicsit már elcsépelt a hajával viccelődni… de itt annyira rossz színész kérem szépen, hogy jobb híján egész végig azt nézzük, közben azon nevetünk milyen ciki.
Az akciójelenetek szóra sem érdemesek, nyúlnak innen-onnan, John Woo-tól is, Bangkok pedig még egy filmben sem volt ennyire jellegtelen, ennek a városnak amúgy megvan a maga vonzó hangulata, itt ezt nem nagyon sikerült érzékeltetni. Borzalmas alkotás ez, ami nyugodtan lehetett volna direct-to-dvd is, mozikban iszonyatos bukta volt, persze nem véletlenül.

2011-09-04 10:42:22 paradox (1) #21

....10/2...szörnyű

2011-01-23 11:01:28 kt (1) #20

ennyire fájdalmasan közhelyes kezdés után teljesen joggal érdemelte ki nálam a nézhetetlen osztályzatot . már tudom mire kell osztani!! :)

2010-01-22 01:09:16 zephon (1) #19

nagyon kevés filmet osztályozok nézhetetlenre, de ez joggal dicsekedhet a címmel :)
ennyire amatőr rendezést, forgatókönyvet... rég láttam ilyet, amikor ennyire szembetűnően sz*r valami :)
szegény nic cage-et is sajnálom, valóban hihetetlen, hogy milyen szerepeket vállal

2009-11-05 11:23:36 carmine (2) #18

Az is sokat elmond a filmről, hogy 11 hónappal a premier után Magyarországon először a film+ adja a tv-ben. Ennyi idő alatt az HBO sem mutatja be a mozifilmeket. Bár én személy szerint szeretem a film+-t, de egy filmnek a fent leírtak nem túl jó ajánlólevél. A csatornának viszont igen.

2009-09-01 14:20:47 ekrekirts (1) #17

Ennyi logikátlanságot egy filmben, egyszerűen nem lehet komolyan venni annyira hiteltelen az egész, telis tele vérgáz/felesleges jelenetekkel. De ez még mind semmi! Ami nálam kibaszta a biztosítékot az Joe karaktere, akit Nic Cage alakít valami atomszarul, mintha valami ZS-kategóriacsászárt tisztelhetnék a személyében. Én nemtudom, hogy mi történt ezzel az emberrel.....

2009-04-18 08:40:08 Ivan/ (1) #16

Döbbenet. Semmitmondó, unalmas film, hülye karakterkel, (leginkább a néma lány idegesített) szar forgatókönyvvel, kifejezetten ronda operatőri munkával. Az idei év egyik legidegesítőbb és legrosszabb filmje.

2009-02-23 23:19:47 VVega (1) #15

Hát erre nincsenek szavak. Ha azt mondanám rá, hogy szar, még azzal is csak dícsérném.

2009-01-31 04:41:59 remete bácsi (1) #14

Borzalmas! Az akciójelenetek menthetnék meg a filmet, azokban viszont Cage-nek agyonnyugtatózott elefántmozgása van, máskor pedig paródiába illő lövöldözést vág le. Semmi izgalmat nem tartogat, elsőtől utolsó pillanatig kiszámítható. Mégis ezek a hosszú, kitartott pillantásai fájtak, melyekből az ég adta világon semmi nem jött át.

2009-01-08 11:06:36 Kremy (1) #13

Szerintem inkább a nézhetetlen és a rossz között..;)

2009-01-04 16:42:34 carmine (2) #12

Nálam a film színvonala folyamatosan ingadozott a' rossz' és a 'oké/elmegy' között. (Lelkizős részek kontra akció jelenetek).
Ám a film legvége segített eldöntetni az egyértelmű választ.

2009-01-03 15:27:03 Daemiaen (1) #11

Annyira nem. :)

előzmény: Ivan/ (#10)

2009-01-03 14:48:05 Ivan/ (1) #10

Az osztályzatodból itélve ezt a filmet viszont annyira nem szeretted:)

előzmény: Daemiaen (#9)

2008-12-23 16:36:02 Daemiaen (1) #9

Én meg különben is szeretem a Transformerst. :)

2008-12-23 16:22:27 Olórin (1) #8

hé, nem én hoztam fel, úgyhogy egy szavad sem lehet:)
Ivan: ezt a filmet neked találták ki:)

előzmény: Ágó (#6)

2008-12-23 16:18:43 Ivan/ (1) #7

Most ugye csak viccelsz? Nick Cage képes volt a Nextnél is szarabb filmet csinálni? Ha igen, akkor ezt már csak poénból is megnézem majd:)

2008-12-23 16:14:42 Ágó (?) #6

Nem szólok, nem szólok, nem szólok, nem szólok...:)

2008-12-22 20:11:24 Olórin (1) #5

Pedig ez még jobb is annál - igaz, hogy kizárólag csak azért, mert rövidebb, de akkor is:)

előzmény: Daemiaen (#4)

2008-12-22 15:04:14 Daemiaen (1) #4

Ilyen rövid hozzászólásban ennyi "pozitívumot" még a Transformershez sem írtál. :)

2008-12-22 14:44:17 Olórin (1) #3

Hihetetlen, hogy Nic Cage-nek mindig van lentebb. Mikor azt hiszem, hogy már mélyponton van, akkor kiderül, hogy képes még tovább süllyedni. A Bangkok Dangerousban semmi nem nézhető: hihetetlen szar és röhejes a főkarakter, botrányosan felesleges és értelmetlen a szerelmi szál, komolyan vehetetlen a tanár-tanítvány viszony, teljesen motiválatlanok a figurák, rettenetesen ötlettelenek és dinamikátlanok az akciók, undorítóan szájbarágós a sztori, vicc a befejezés, és ha mindebből még nem derült volna ki, döglesztően unalmas az egész "film". Nulla.

2008-11-03 12:36:27 remete bácsi (1) #2

Ez a 99-es thai film remake-je. Az egyik producer pedig maga Nicolas Cage...

előzmény: vilosz (#1)

2008-11-03 11:30:35 vilosz (3) #1

A Filmet szerintem nem európa vagy amerikai közönségnek szánták hanem inkább az Ázsiai piacra kívántak betörni. Ha így nézzük meg nem lesz csalódás egy Thai-filmhez képest elég jó.