Chasing Amy (1997) ☆ 👁

Comic Strip - Képtelen képregény

(Kevin Smith (I))

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,6

2022-09-10 18:43:33 Mario Brothers (5) #12

Nagyszerű romantikus vígjáték volt. Igaz, hogy néha a nyálasság kicsit sok volt, de izgalmas volt végig és együtt lehetett érezni a szereplőkkel. Ben Affleck nem a legnagyobb kedvencem (sőt, egyáltalán nem az), de itt teljesen rendben volt ő is. A Shop Stop filmek után ez Kevin Smith legjobbja szerintem.

2020-04-19 10:27:52 ChrisAdam (4) #11

Ez egy hatalmas meglepetés. Egészen zseniális, ahogy Kevin Smith ezt a megoldhatatlannak tűnő drámát tálalja. A vége miatt külön piros pont, hatalmas bravúr.

2019-02-24 13:58:47 Kempesbaba (?) #10

Hopp,ez a Tarantino-s dolog nagy igazság!!

előzmény: Mikkey (#9)

2019-02-24 11:39:09 Mikkey (5) #9

hát igen, ez nem volt nagy talány :P de persze ezen túlível a kultusza, amit az erős dialógusok adnak, a nagy élet megfejtések, meg egyfajta korlenyomatok is az akkori, ottani, útkereső fiatalságról..
kvázi Smith a vígjátékok Tarantinója :)

előzmény: Kempesbaba (#8)

2019-02-24 11:26:14 Kempesbaba (?) #8

Tegnap este (sokadszorra) belefutottam ebbe a filmbe. Többször is átrágtam már magam Kevin Smith munkásságán és mind a mai napig nem tudom,nem értem ki vagy mi emelte őt abba a magasságba ahová mint rendezőt sorolják. Mint embert nagyra becsülöm,nagy küzdő(valami olyasmit is olvastam,hogy az első filmje finanszírozását úgy oldotta meg hogy eladta értékes képregény gyűjteményét),ha ismernénk egymást,tuti jóban is lennénk,de ezekkel a filmekkel nem tudtam soha mit kezdeni. És akkor tegnap este egyik már kicsit kapatos barátom fényt gyújtott elmémben és elárulta a tutit:
Kevin Smith filmjeit bizony befüvezve érdemes csak nézni :D

2011-06-01 20:50:22 ronin07 (?) #7

Ó, és létezik egy olyan zseniális találmány, hogy hangnemkeverés. Drámát is lehet vegyíteni "Ha videóra veszed, akkor sem."-iróniával. Csókolom Stefan Kanfert.

2011-06-01 20:47:50 ronin07 (?) #6

"nem tudom Smith hogy gondolhatta komolyan. "

Én igen. Ilyen szellemes stílusa van. :)

előzmény: w.e.g.a. (#5)

2011-01-12 01:09:55 w.e.g.a. (2) #5

Hát ez nekem nem jött be. A történet befogadásával akadt a legtöbb problémám, több helyen hibádzott számomra a hitelesség. A legjobb példa erre az ominózus kanapés jelenet: nem tudom Smith hogy gondolhatta komolyan. Először azt hittem poén, aztán hogy Affleck csak taktikázik, de még a végén sem tudtam elhinni hogy ember hogy mondhat ilyet komolyan.
Jason Lee-t kivéve (aki tényleg zseniális) a szereplők sem tudták magukat belopni a szívembe. Affleck átlagon alul teljesít (magához képest is), a csajnak hosszú távon elviselhetetlenül idegesítő a hangja, és a buzi feka gyerek sem egy telitalálat.

2010-05-27 12:32:41 ronin07 (?) #4

"Szerintem komolynak nagyon komolytalan. Magyarul nekem a drámai részei nem tetszett, sokszor nagyon eröltetettnek és főleg bugyutának tűnt."

Erőltetett? Ott van például a hármas szerelmi csetepaté a kanapén. Kommunikációs zavar a köbön, de mégis olyan egyszerűen, átélhetően és Kevin Smith-esen ("Kapd be!" "Ha videóra veszed, akkor sem!") van beletömörítve minden emocionálias nyavalya, hogy leesik az állam. Előfordulhat az, hogy én vagyok buta fiú, és a kevés szereplős, dumálós viadalokkal le lehet nyűgözni engem (Visszajátszás, Köntörfalak), ám sok "hívem" akad itt az oldalon meg a szakmabeliek között is bármelyik fórumon. De ez nem érv még, a szívemhez akkor szólt igazán a Képtelen képregény, mikor Bob monológizált, Smith háttérinformált egy interjúban sokakat arról, mit is jelentett neki Amy üldözése meg Alyssa és Holden utolsó találkozásánál, és a harmadik jelenetben csak én voltam, a szemszögem meg a rendezőé, akivel baromira tudtam azonosulni.

"talan palyafutasanak csucsa volt az ket konnycsepp amit a szakitas utan kieroltetett :)"

Én sem tartom őt egy csimborasszónak, de szerintem nem a könnyek árulnak mindent arról a szakításról.:)

2009-12-04 14:43:38 Daywith (4) #3

Jason Janos Lee tenyleg nagyon vicces volt, nemn is beszelve a jay es nema bob ettermi jelentrol :)) de azon h Ben Afleck, teljesen tehetsegtelen, es a bargyu kepen (amit igazan a magaenak tudhat) nem sok mindent tud eljatszani, talan palyafutasanak csucsa volt az ket konnycsepp amit a szakitas utan kieroltetett :) de mindezek mellet tuti jo srac lehet eloben, es rendezoknet talan (!) sikeresebb lesz

2009-05-22 01:30:01 kulcsar03 (3) #2

Szerintem komolynak nagyon komolytalan. Magyarul nekem a drámai részei nem tetszett, sokszor nagyon eröltetettnek és főleg bugyutának tűnt. Afleck se jött be túlzottan...sőt. Viszont Jason Lee egyenesen zseniális volt! már a Shop-showban is nagyot játszott, de itt minden pillanatban röhögnöm kellett mikor ő lett a főszerepben. :) Egyébiránt a magyar szinkron engem régen idegesített ennyire mint ennél a filmnél. Alföldi Robi és mindenki Kertész Gézája(ha jól füleltem) valami botrányos választás volt.

2009-01-24 19:41:53 ronin07 (?) #1

Először félálomban láttam, és naná, hogy nem jött be. Szeptemberben viszont újranéztem, és konstatáltam, hogy Smith-szinten valami nagyon komoly mozi ez a párkapcsolatok útvesztőiről. Nem véletlen, ez egy semi-autobiographical film.