Spun (2002) ☆ 👁

(Jonas Åkerlund)

amerikai dráma, krimi, vígjáték

3,5

2019-05-01 11:26:25 Benny Bug (5) #5

Hát ez bizony nálam nagyon betalált. Lendületes, stílusos cselekmény, őrültebbnél őrültebb karakterekkel. Érdekes zenei aláfestéssel, alapvetően jól megrendezve. Néhol nekem kicsit túl gyors volt a vágás, de ez betudható annak, hogy a direktor inkább a videoklipek világában alkot. Persze ez nem is kevés dinamikát adott az amúgy is elszállt, de éppen ezért zseniális filmnek. A por gyakorlatilag egy pazar mix: egy kevés Trainspotting, kicsit könnyedebb dramedys hangulattal, kis Ritchie és Tarantino beütéssel. Vannak itt is jócskán elborult dialógusok. Rourke "amerikai zászlós" monológja számomra telitalálat volt. :D Tehát számomra mindenképp pozitív csalódás, a (főleg külföldön) gyengébb kritikai megítélése után nem hittem, hogy ennyire élvezni fogom. Ajánlott, de még mennyire! Mindenkinek, aki kedveli a weird alkotásokat. :D

2009-12-21 14:35:18 [: Azuroo andrew :] (3) #4

A film képi világa néha túl sok, amin a vágások sebessége csak tovább rontott - a zene nem rossz de nem egy Tarantion vagy Blöff ost...

A sztori dramaturgiája finoman szólva is lagymatag.
Ami viszont megmentheti a filmet az utolsó rajtaütés, az akkor elhangzó válogatott szövegek, színészi játékok

Mickey Rourke karaktere az egyik jelenetben pankrátorokat mutogat hogy ő mennyire fasza csávók. Tudta hogy később majd el is játssza élte egyik legjobb szerepét mint a Pankrátor ? ;)

10/4,5

2009-12-21 14:24:25 critixx (2) #3

Egyetértek. Sőt azt kell mondjam, a számból vetted ki a szót. A zenéje nem rossz, emiatt kap egy kegyelemkettest.

előzmény: jesi (#2)

2009-12-21 14:13:43 jesi (2) #2

Nekem túlságosan gyors és bugyuta

2009-05-20 16:27:39 B-side (3) #1

Nézhető, néha erőltetetten pörgős drogfilm, jó zenékkel. Egy-egy cameo-szerepben feltűnik Rob Halford (Judas Priest) és Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) is. Utóbbi szerezte egyébként a film zenéjét.