Eddie Murphy Delirious (1983) ☆ 👁

(Bruce Gowers)

amerikai vígjáték

4,0

2018-12-27 22:33:29 Lukrecia (4) #7

1983-ban Eddie Murphy minden tekintetben a csúcson volt: a Saturday Night Live-nak, valamint a 48 Órának köszönhetően már nem csak a stand up-rajongók körében számított megasztárnak, mindezt mindössze huszonkét évesen. Így nem meglepő, hogy miután legnagyobb példaképe, Richard Pryor bebizonyította, hogy a komikusoknak is lehet koncertfilmje, ő is akart egyet. A Delirious azonban, bár hatása a műfajra és olyan komikusokra, mint Chris Rock vagy Dave Chapelle elvitathatatlan, sokkal rosszabbul öregedett, mint a Live In Concert.

Elhiszem, hogy 1983-ban más idők jártak és Murphy is alig múlt húsz, de a homoszexuálisokról vagy az AIDS-ről szóló részek kifejezetten kellemetlenek, és bántóan ostobák, míg pár másik szkeccs (mint az Elvisről vagy The Honeymooners-ről szólók) már akkor is idejétmúltnak hat(hat)ott. A jelenkori stand-up(osok)on szocializálódott embereknek talán furcsán hathat az is, hogy az egy óra szűkölködik a klasszikus értelemben vett poénokban vagy szociális kommentárokban, de én ezt nem rónám fel negatívumként: Murphy mindig inkább előadóművészként volt kiemelkedő, nem komikusként, és amikor James Brownt vagy Mr. T-t utánozza, az egyszerűen frenetikus. Ráadásul olyan fiatalos hévvel és önbizalommal nyomja végig az egy órát, hogy már csak emiatt érdemes megnézni a Delirioust. És hát, rajta kívül kinek áll még jól a talpig piros bőr szerelés és a bajusz?

2011-04-15 14:19:06 Korben (5) #6

Életem álma h végre láthassam ezt a filmet, csak sajna nem létezik hozzá magyar felirat:((( (angolul meg nem tudok)

2008-11-11 22:01:38 [: Azuroo andrew :] (5) #5

a legjobb a brown paródia..."When James need a word to the lyric : hahhhhhhhh...ooo that's it !"

2008-11-11 22:00:15 [: Azuroo andrew :] (5) #4

2008-11-11 21:55:14 deathcode (5) #3

nem is film :) örülj, hogy láthattad, az ilyenen ott kell lenni :D

2008-08-29 12:21:18 PG (3) #2

Valóban jók a poénok, de filmnek nem nagy film.

2008-08-26 14:23:26 deathcode (5) #1

leírhatatlanul vicces. nincsenek rá szavak.
ízelítőnek: http://www.youtube.com/watch?v=u_n5JWzj6yU