All the President's Men (1976) ☆ 👁

Az elnök emberei

(Alan J. Pakula)

amerikai dráma, thriller, történelmi film

3,9

2021-11-19 02:31:26 Ugor (4) #18

A végéről hiányzott valami... lehet, hogy többeknek hosszú volt, de elfért volna még a végén valami diadal, hogy háá, igen, ezért csináltuk, megérte, valami dicsfény, öröm, felmagasztosulás. Ezért nem bántam volna, még azt a kis plusz hosszúságot.

2019-02-26 21:43:24 lakatoszoltan01 (3) #17

A film alapból nem túl izgalmas, mert bemutatja egy (nagyon komoly) ügy újságírói felgöngyölítését. De lassú és az, aki nem olvasott utána a történetnek rendesen, az csak ismeretlen neveket és érdekeltségeket hall, meg hogy nagy a "demokrácia".

Sokkal izgalmasabb, hogy egy olyan korszakról állít életképet, ahol nincs számítógép, mobil, internet, google. Mindent kézzel kell keresni, el kell utazni, találkozókkal kell igazolni. Illetve egy olyan kor, ahol a szerkesztőségi ülésen nincs egy nő sem. Ahol mindenki, aki számít, csak férfi, a nők pedig beosztottak, vagy kicsit butuskák.

2018-10-07 03:13:42 Rorschach (2) #16

Vaskos csalódás. Kapjuk a neveket ezerrel de úgy, hogy huszonöt perc alatt már arra se emlékszünk, hol vesztettük el a fonalat, az oknyomozás követhetetlen és irritáló a folyamatos közhelyekkel és falbaütközésekkel, valamint borzasztó nyomorultul van megrendezve az egész film.

Yea right, egy Watergate-film miért is mutatná be azt, hogy sikerrel a végére jártak a szálaknak, és a csúnya gonosz bácsik elnyerték méltó büntetésüket... ha egyáltalán valóban elnyerték. Nem, nincs erre idő, inkább a követhetetlen és érdektelen oknyomozással kell baszni a 138 percet.

Ehhez egész biztosan nem kellett Hoffman és Redford. Azt hittem, ez valami olyasmi lesz, mint a Spotlight (csak jobb, ha már elzarándokolt a klasszikus státuszig), de a Spotlight lazán megeszi reggelire.

2018-04-09 12:08:01 csabaga (4) #15

Akkor az USA-ban, ha egy "hivatalos ember" elmenekült a sajtó elől, nem volt hajlandó válaszolni a kérdésekre, leírta magát. Ott alighanem ma is így van. A nevek száma tényleg túl sok.

előzmény: Calavera (#14)

2018-04-09 10:25:47 Calavera (?) #14

a magyar szinkron egész jó, de akkor is teljesen elvesztettem a fonalat: annyi név kerül megemlítésre, de arcot se semmit nem tudtam hozzájuk kapcsolni és ahogy haladnak a nyomozásban, nem egyszer tettem fel a kérdést, hogy most egy név hogy kapcsolódik és hogy jutottak el hozzá. Olyan, mintha csak úgy előrángatnak karaktereket, akik segítenek.
Nincs olyan, hogy egy kínos üggyel kapcsolatbat egy újságíról felhív akárkit és az a valaki nem hogy lecsapja a telefont, de még tartja is a vonalat, várva hogy milyen kínos kérdéseket tesznek fel...

Persze az is lehet, hogy a film koránál fogva más szinten pörög és így nem értem.

2017-03-28 10:35:32 Ágó (4) #13

Jó kis film ez, bár azon nagyon meglepődtem, hogy látványtervezői(!) Oscart kapott. Az egész film irodákban, szobabelsőkben és egy parkolóházban játszódik. Semmi "pláne" nincs benne, bár nyilván jó dolog, hogy kortárs látványtervezőknek adtak aranyszobrot, úgyis olyan ritkán kapnak. Csak mégis... abban az évben volt egy Casanova, egy Logan futása és egy Utolsó filmcézár.
Emlékszem, erről pár éve vitáztunk valamelyik fórumon. A kortárs látványtervezőknek általában esélyük sincs a kosztümös, történelmi filmek stábjával szemben. Ugyanakkor fontos, hogy az ő munkájukat is elismerjék, ami kevésbé látványos, de ugyanolyan alapos.

2016-11-04 19:06:09 csabaga (4) #12

Időrablónak érzett filmet minden korban lehet találni.Ezzel a nehéz mozival szépen belehúztál.

előzmény: Rice (#10)

2016-11-04 18:56:57 Mizi (?) #11

Ez amolyan antisznob viselkedésforma?

előzmény: Rice (#10)

2016-11-04 18:43:03 Rice (2) #10

Ismerőseim tudják, soha nem nézek a 90-es évek előtt készült filmet. Vagy szinte soha. Mivel sokan szurkálnak emiatt, tettem egy kivételt, de ez a film csak megerősítette korábbi elhatározásomat. Csak azért nem kapott nézhetetlent, mert a két főszereplő egész jó, bár mindkettőt csak jobb alakítással láttam eddig. De a többiek egytől egyig csapnivaló pozőrök. A film lapos, lassú, körülményes. Próbál egy nagyon sötét, nagyon baljós hangulatot megteremteni, de átesik a ló túloldalára, annyira, hogy számomra már inkább nevetséges volt, mint baljóslatú. 118 percen keresztül nézhetjük, ahogy a két újságíró falakba ütközik, ledorongolják, félrevezetik őket, hazudnak nekik. Majd az utolsó húsz percben, mikor már kezdenek jutni valamire, és az ember elkezdene igazán odafigyelni, egy frappáns huszárvágással ott hagyják a nézőt "letolt gatyával". Mindenki lebukik, akikre ők is gyanakodtak, de nem tudjuk meg hogyan, miért, mi vezetett ehhez, hőseinknek van-e benne szerepe, satöbbi. Az írásomon gondolom látszik, de nyilvánvalóvá is teszem: mérhetetlenül dühös vagyok erre a filmre, elrabolt az életemből két órát, ami alatt akár a plafont is bámulhattam volna...

2015-08-26 21:02:39 Leo_Stotch (3) #9

A színészek mentik amit lehet, de egyszerűen unalmas volt! Folyton a JFK járt az eszembe, 70 perccel hosszabb és mégis.
Ez most nem sikerült.

2013-09-02 17:01:55 csabaga (4) #8

Most kicsit csalódás volt,bár alighanem nem voltam ráhangolódva.

Zavart a túlzott doku jelleg,de akkor minek játszik benne két sztár.Annyira realista,hogy minden telefon,minden beszélgetés benne van,kicsit ugyanolyan újságíró-politikus bikkfanyelven.
Fárasztónak éreztem.

A szereplőkhöz sem lehet közel kerülni,nincsenek a filmnek csúcspontjai.Ráadásul az ügy nagyon korai szakaszáról szól a mozi.A nevek között is könnyű elveszni.
Azt hiszem,filmzene sincsen.

2011-05-22 15:11:42 Bruce94 (4) #7

A Vatergate botrány és annak hatásai , személy szerint érdekelnek, így ezt a filmet is látni szerettem volna. Nem kellett csalódnom, hiszen a történet adott volt, és így a csak a színészeken és a rendezésen múlt az összkép, Hoffman és Redford tökéletes szerepükben, és a film is végig izgalmasan alakul. Oknyomozó újságírónak véleményem szerint épeszű ember nem megy el, kíváncsi vagyok, hogy a két főhős [akikről szól a film], mennyi fenyegetést kapott, én a helyükben azonnal elhúztam volna az Usa-ból, bár így utólag könnyű okoskodni. 1976 nagyszerű év volt a filmek terén, és ezt bizonyítja Az elnök emberei című remekmű is.

10/9,5

2010-08-05 15:38:22 zéel (5) #6

Az oknyomozó újságírás kemény (és nem veszélytelen) munka.
A film (két remek főszereplővel) kiválóan érzékelteti, ahogyan két megszállott újságíró lépésről-lépésre mélyebbre, ill. magasabbra jut!

2010-04-14 18:26:19 BonnyJohnny (5) #5

A tanárom szerint a film a kor hangulatát nem hűen adja vissza. A filmen az a korhangulat érződék, ami a Frost-Nixon interjú után uralta Amerikát. A gonosz Nixon hangulat. És ennek a hangulatnak a keretében készült a film, és ábrázolja a Nixoni kort a nácikorszakot idéző félelemhangulatban.
Bár a tanárom szerint az amúgy jó politikus, tehetséges diplomata, tevékeny elnök (és azelőtt alelnök) Nixonról is elég egyoldalú képet festenek egyetlen (igaz az szerinte is pofátlanul nagy) hibája végett.

Nekem viszont tetszik a film. A két fiatal, menő újságíró leleplezi az öreg, gonosz Nixon bácsit.

2010-01-03 22:33:58 tractorking (4) #4

Remek hangulatu film,nagyszerü szinészekkel, David Shire kitünő zenéjével.

2008-12-17 22:29:50 operett (5) #3

sárígásjú ózomoynko - ennel tim inlunat
!siláinesz

2008-09-07 12:40:10 PG (5) #2

Ráadásul jól is játszanak, és a többi karakter is egész jó. Nekem úgy tűnt, hogy jól adják vissza az adott időszak hangulatát, a különböző szervezetek és emberek mentalitását - szóval, az egész légkört.

2004-08-09 12:55:13 angel (4) #1

Hoffmann és redford mindent bevetnek, hogy megmentsék az elnök becsületét. Két ilyen jó színész, biztos siker.