Body of Lies (2008) ☆ 👁

(Ridley Scott)

amerikai-angol dráma, thriller

3,5

2012-01-09 14:59:46 Victor Vance (4) #12

Ridley Scott-tól én még rossz filmet nem láttam, és ez sem az. Igaz bár hogy sokszor láttunk ilyet, kicsit már unalmas ez az arabosdi, dehát mint a Második Világháborúról és Vietnámról is már annyi mozi készült hogy Dunát lehetne rekeszteni. Úgy látszik az amcsik ezúttal nem a csatatérről, lövöldöző, üvöltöző katonákról készítenek filmet, inkább a haditechnikai és a kémkedési dolgokra gyúrnak rá. DiCaprio ahogy öregszik annál jobb színész lett, Crowe-t megint jól megöregítették, az ő figurája a legjobb a filmben, igazi maximalista, non-stop "munkásember" aki azt hiszi hogy ha ő nem lenne akkor megállna a világ. Mark Strong nyugodtan odatehető közéjük, kiváló teljesítményt nyújt. Scott szokásos profizmussal kezeli a kamerát, ami nála robban az valóban robban, nem csak valami két ebéd között összedobott gagyi CGI-trükk. A történet úgy magában megállja a helyét, fordulatos, izgalmas, a szokásos mondanivalóval persze hogy talán az USA mégsem annyira király mint azt gondolják sokan, és hogy bizony a terroristák között is vannak olyanok akik nem hajlandóak életüket eldobni holmi eszmék miatt, amelyeket magukat intelligesnek nevezett diktátorok vagy vezérek félreértelmeztek. Szerelmi szál persze kell, mert anélkül nincs meg az amcsi filmgyártás, de nem baj, elfogadjuk, Scott ezúttal azonban csak egy korrekt iparosmunkát, egy szórakoztató filmet csinált, és nem egy évtizedekig a köztudatban maradó klasszikust. De nem baj, néha ilyen is kell.

2009-10-03 20:09:34 Dió (3) #11

Tipikus közepes, semmi extra. Pár nagyon korrektül és vérprofin megcsinált akciójelenet miatt nézhető, ellenben Scottól ez elég gyengécske.

2009-03-01 18:23:31 Marla Singer (3) #10

Csak Leonardo DiCaprio és a helyszínváltogatások miatt élvezhető, egyébként egy átlagos akciófilm, viszont sokkal jobb, mint a Királyság.

2008-12-26 20:52:26 d (3) #9

Abszolut egyetertek, igazabol nem ertem, hogy mit akar a film mondani. A filmnek nincs vagy ertelmetlen a szinopszisa.

előzmény: Darwin (#7)

2008-12-10 13:26:34 dabo (3) #8

A Zéel által ajánlott műsorrészt tényleg érdemes megnézni.

2008-12-06 23:32:57 Darwin (3) #7

A filmben az a jó, hogy valóságosnak hat, illetve a szereplők játéka, de a film közepe valahogy nagyon leül.

2008-12-04 22:33:47 zéel (5) #6

Az amerikaiak, szinte sorozatban gyártják filmjeiket az iraki háborúról. Ez megint egy nagyon fontos film és (kimeríthetetlenül) izgalmas téma, remek színészekkel, hatalmas apparátussal! Egy másodpercig nem unatkoztam!
Ráadásul ez a film is segít megérteni, feldolgozni az amerikaiaknak az iraki traumát. Amit az iraki háborúról feltétlenül tudni érdemes, azt a film elején remekül elmondja a (kissé cinikus, de nagyon okos) amerikai fő-titkos ügynök, Ed Hoffman (Russell Crowe). Azaz: a háború megnyerhetetlen, értelmetlen, és rengeteg ellenséget szerez Amerikának szerte a világban. Sőt, Amerikán belül is!
Jut eszembe a mi kis (rendszerváltó) titkos ügynökeinkről, a hazugságok hálójáról fog-e valaki, valaha filmet készíteni? (Ajánlott irodalom: a Szempont nov. 27.-i adása! Kb. a 25-26. perctől!)

2008-12-01 09:10:21 dabo (3) #5

Sziriana + Tégla = Hazugságok hálója

2008-11-29 11:29:41 "L" (4) #4

Kicsit hosszú, kicsit láttunk már ilyet, de határozottan jó film, jól megrendezve, jó szinészekkel, majd a gyüjteményben a helye...

2008-11-19 12:32:50 terika (3) #3

Egy csomót sztoriztak már róla, és egészen jó kritikákat kapott, úgyhogy kíváncsi vagyok nagyon.

2008-11-14 18:34:33 Rituska (?) #2

Én is iszonyatosan várom.

2008-10-08 19:57:41 synyster (?) #1

De várom már ezt a filmet:)