From Dusk Till Dawn (1996) ☆ 👁

Alkonyattól pirkadatig

(Robert Rodriguez)

amerikai akciófilm, fantasy, horror, thriller, vígjáték

3,8

Kate Fuller: Most hová visznek?
Richard Gecko: Mexikóba.
Kate Fuller: Mi van Mexikóban?
Richard Gecko: Mexikóiak.

Seth Gecko: Véleményszabadság van, de én szarok a tiédre!

Seth Gecko: Kurva jó vagyok, vagy kurva jó vagyok?

Seth Gecko: Ne azt csináld, amit én. Hanem azt amit mondok!

Határőr/ Chet Pussy / Carlos: Itt vannak a cicák, a cicák, a cicák. Tessék befáradni cica bolondok. A titty twisterben ma fél áron kínáljuk a cicákat. Óriási választék minden fajtájú és méretű cicából, eszméletlenül olcsón. Van nálunk fehér cica, néger cica, spanyol cica, sárga cica. De van meleg cica és hideg cica, nedves cica és van szagos cica, szőrős cica, véres cica, harapós cica, selyem cica, bársonycica, drótszőrű cica, és van kanca cica és szuka cica, pipi cica. Gyerünk befelé cica bolondok. Ami nálunk nincs az nem is létezik.

Seth Gecko (Jacobot és Scottot együtt látva): Hát ti kik vagytok? Buzik?
Jacob Fuller: Ő a fiam.
Seth Gecko: Érdekes, nem is látszol japánnak.
Jacob Fuller: Ahogy a fiam se. Mivel, hogy kínai.
Seth Gecko: Óh, elnézést a tévedésért.

Richard Gecko (a motelről kérdezve, ahol megszállnak): Kábeltévé van?
Seth Gecko: Nincs.
Richard Gecko: A pornóadót lehet fogni?
Seth Gecko: Nem.
Richard Gecko: Vízágy van?
Seth Gecko: Az sincs.
Richard Gecko: Hát akkor mijük van?
Seth Gecko: Négy fal, padló, plafon. Amire szükségünk van.

Santanico Pandemonium ( a földreszorított Seth Geckonak): Nem szívom ki az összes véred. A rabszolgám leszel. De te nem érdemelsz emberi vért, kóbor kutyák vérével etetlek majd. A lábtörlőm leszel, és ha azt parancsolom, lenyalod a kutyaszart is a csizmámról...S mivel a kutyám vagy nevet is kapsz tőlem:Blöki. Üdvözöllek a rabszolgaságban.
Seth Gecko: Kösz de nem. Már voltam házas.(Lelövi a fejük fölött lévő csillárt, ami keresztülszúrja és megöli Santanicot)

Seth Gecko: Most harcolj, aztán sírj!

Sex Machine: Most nyírjuk ki a zenekart.

SPOILER!

Frost (miután a vámpírrá változott Sex Machine megmarta): Megharapott!! Ez megmart!!
Sex Machine: Tán csak nem haragszol?

Frost: Hé, majomember! Ha közölni akarsz valamit,...mondd el nekem!

Határőr/ Chet Pussy / Carlos: Figyelem cicarajongók! Használjátok ki a rendkívüli akciós ajánlatunkat! Aki most vesz egy cicát teljes áron, az kap mellé egy másik ugyanolyan minőségű cicát is, mindössze egy pennyért! Ki jutott már cicához egy pennyért? Ha bárhol ennél olcsóbban találsz cicát: Baszd meg!

Kate Fuller: Mi-mi-mi mi van itt?
Richard Gecko: Bikini szépségverseny, épp most nyerted meg.

Kate Fuller: Richie, adnál egy nyelves puszit a cicámnak, kérlek!
Richard Gecko: Áh, persze.

Jackob Fuller: Ti, akik a sötétben tévelyegtek, lássátok meg a fényt!