Mona Lisa Smile (2003) ☆ 👁

Mona Lisa mosolya

(Mike Newell)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,3

2021-02-04 12:46:54 dorothygale (4) #14

Dunst és Gyllehaal viszi a pálmát a filmben . Nagyon jól tolják.

2020-01-29 19:12:20 Channá (5) #13

nekem olyan, mint a Holt költők társasága, csak női változata. Jól mutatja be a kort és a gondolkodást.

2018-12-30 18:36:11 csabaga (3) #12

Valóban, mivel a tanár-diák kapcsolat a játékidő felét sem teszi ki, a történet túlzottan belemerül az okató és a iskolás lányok szerelmi szálaiba.
Az első dolog még érdekes, de hogy a tanárnő összejön-e egy másik tanárral, és a lányok kivel házasodnak, ez hidegen hagyott.
Csak azon gondolkoztam el, ezért miért kell egy ilyen iskolába járniuk? Hogy puccos feleségek legyenek, mint a Segítség c. filmben?

2017-01-14 02:38:48 Ugor (3) #11

Helyeskécske, de amúgy rendkívül kevéske, és vékonykácska.

2014-01-24 19:11:57 dézi (5) #10

"erkölcsi példát mutatni (ami persze valahol természetes feladatuk)" - mint ahogy minden embernek az lenne :)

voltak benne olyan dolgok, amik kevésbé tetszettek (pl. az olasztanárral folytatott viszony nem igazán futott ki sehova, attól többet vártam), de fontos témákról szólt és elég jól.

előzmény: Bubu (#8)

2013-09-05 17:32:59 csabaga (3) #9

100 évvel korában arról szólt a vita,a nőknek kell-e egyáltalán tanulniuk.

Az 50-es években egy tehetség már utat tudott törni.Bár leginkább a művészvilágban.Bár kétségtelenül mindenkinek a családanya szerep fontosságát sulykolták,otthon is.

Hasonló,de szerintem jobb film a témában:Egy lányról.Ott is,egy lány tanuljon,de ha van tehetős férjjelölt,akkor már ez nem is olyan fontos...

előzmény: Bubu (#8)

2013-09-05 15:56:45 Bubu (5) #8

Számomra nem csak arról szól, hogy egy tanár felnyitja a diákjai szemét, hanem a nők felé támasztott elvárásokról az ötvenes években.
A háború után meg kellett teremteniük a családi fészket, erkölcsi példát mutatni (ami persze valahol természetes feladatuk), csakhogy mindezt mosolyogva, teljesen alárendelve a férjüknek.
Pedig közben (mint a tökéletes házasság bemutatásából látszik) megjelentek a háztartási gépek időt felszabadítva amit magukra fordíthattak volna, csak nem ez volt a közérdek.
A főiskolai várakozás a lánykérésig is úgy volt kialakítva, hogy még véletlenül se kelljen gondolkodniuk.
Ebbe a korba és környezetbe beilleszteni egy ilyen tanárnőt jó ötlet volt. És bizonyos gondolatai tényleg hasonlítanak a Holt Költők Társaságához.
Csakhogy itt nincs Carpe Diem. Helyette próbálj meg önmagad maradni, miközben meg kell felelned az elvárásoknak! Itt nincs akkora szabadsága a lányoknak, és választásuk sem túl sok.
Vannak átfedések, de teljesen más gondolatok, tanulságok is felmerülnek. Nekem tetszik.

2012-12-10 16:45:13 csabaga (3) #7

Rosszul van vágva,egy jelenet sem fut ki rendesen,jön egy újabb vágás...

2012-12-10 10:38:35 Leppard (2) #6

Ez nem férfiembernek való...

2012-12-06 00:13:45 Nimue29 (2) #5

Tényleg a Holt költők társaságára emlékeztet, csak az sokkal jobb. Ennek a témája izgalmas lenne, de helyenként untam.
Ami kár, hogy a gondolkodni tanító, személyiségformáló tanárok még mindig szenzációnak számítanak. Nem az 1954-es Amerikában, hanem a mai Magyarországban. :(

2009-08-18 22:05:28 cucu (4) #4

Egy lényeges különbséggel: a Holt költőkben kizárólag a gyerekek tanulnak a tanártól, itt viszont ő is fejlődik. Ennyiben szeritem jobb, mint az.

2009-03-30 15:35:14 Dió (2) #3

Az első egy órában (ami még egész kedves kis valami) még nem értettem, miért kell a Holt költők társaságához hasonlítani, aztán a második felében már teljes kulcsjelenetek egyeztek meg azzal a filmmel. Ez az utsó harminc perc egyébként totálisan csapdokó, rosszul megírt és üres is, úgyhogy kettes.

2009-02-12 18:24:59 Rhienne (2) #2

Régen láttam már. Arra viszont emlékszem hogy végig úgy éreztem, ezt én már láttam valahol. Egyszer beugrott, mire emlékeztet. A holt költők társaságára.

2004-08-08 18:45:44 angel (4) #1

A zenéje jó, de csak az...