Ben X (2007) ☆ 👁

(Nic Balthazar)

belga-holland dráma

3,9

Scarlite: Ne felejtsd el, hogy a hercegnő férfi is lehet.

PG

Sabine: Nézd a tengert! Ez a világ vége!

PG

Sabine:Tudod, hogy mit mondanak? Hogy minden vég egy kezdet.

PG

Ben:Mindent meg kell tanulnom, de a legfontosabbról elfeledkeztem. Megtanulni hazudni.

PG

Ben:Azt mondják, az életünk végén lepereg elöttünk az egész, mint egy film. Itt van néhány érdekes jelenet.

PG

Sabine:Gyerünk Ben, te vagy a végszó! Most!

PG

Ben: Nehéz elmagyarázni magam. De én soha nem hazudok. Minden amit mondok igaz, akkor is ha meg sem szólalok.

Ben: Van egy előnye ha magadat ölöd meg. Nem kell sokáig keresni ki legyen az áldozat.

pszichiáter: Emlékszem egyszer azt kérdezte: "Hány ok kell ahhoz, hogy valaki öngyilkos legyen?" Azt kérdeztem tőle, hogy értette, hogy mennyi? Azt mondta: "Mennyi? Kettő, öt tíz?" Ezen gondolkodott. Tudni akarta, neki van-e már annyi.

Ben: A játékban az lehetsz, aki csak szeretnél. Itt csak egyvalaki lehetsz... egy kretén.

Ben: Az összkép. Minden erről szól. Próbáld meglátni az összképet, és látni fogod, hogy ők nem látnak téged.

Tanár (Bogaerthoz): Ben különbözik tőled. És az osztály többi, átlag alatti tagjától. Szerencséjére, ha engem kérdezel.

Orvos: Mindig megvizsgálhatjuk még jobban.
Ben: "Jobban megvizsgálni." Minél jobban?

Ben: Azt mondták, engedjem el magam. De ők sosem engedtek el engem.

pszichiáter: De tudniuk kell, hogy ő nem gyengeelméjű. Inkább nagyon is erős. Erős-elméjű!