Play It Again, Sam (1972) ☆ 👁

Játszd újra, Sam!

(Herbert Ross)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

4,3

Humphrey Bogart: (Allan Felixnek) Megnyugodnál? Úgy viselkedsz, mint Lizabeth Scott, mielőtt szétlőttem a fejét.

Allan Felix: Jöhet tűsarkúban, mi vagyok én, Toulouse-Loutrec?
Allan Felix: Én imádom (az esőt), lemossa az emlékeket az élet járdáiról.

Nancy Felix: Az ügyvédem majd felhívja a tiédet.
Allan Felix: Nincs is ügyvédem. Hívja az orvosomat.

Allan Felix: Mit csinál szombat este?
Lány a múzeumban: Öngyilkos leszek.
Allan Felix: Na és péntek este?

Allan Felix: Nem, az én szüleim soha nem váltak el, pedig én könyörögtem nekik.

Allan Felix: Mi csak plátói barátok vagyunk. Nem akarom elrontani az egészet azzal, hogy lerohanom. Pofon fog vágni.
Humphrey Bogart: Ó, engem is felpofoztak már jópárszor.
Allan Felix: Lehet, de neked a szemüveged nem szokott átrepülni a szobán.

Allan Felix: Kérsz egy Frescát Darvonnal?
Linda Christie: Csak ha van hozzá almalé.
Allan Felix: Az almalé fantasztikus Darvonnal!
Linda Christie: Próbáltad már a Libriumot paradicsomlével?
Allan Felix: Még személyesen nem, de egy neurotikus ismerősöm azt mondta, hogy hihetetlen jók együtt!
Dick Christie: Kaphatnék egy kólát minden nélkül?

Dick Christie: Micsoda? Te verekedtél?
Allan Felix: Aha.
Dick Christie: Kikkel?
Allan Felix: Néhány fickó szemtelenkedett Julie-val. Meg kellett leckéztetnem őket.
Dick Christie: Na és jól vagy?
Allan Felix: Igen, remekül. Az egyiket öklön vágtam az arcommal, a másikat meg térden az orrommal.

Nancy Felix: Mit csinálsz mostanában?
Allan Felix: Hát, ismersz, a szokásost. Moziba járok meg ilyesmi...bámulok bele a nagy semmibe.

Nancy Felix: Az ügyvédem fel fogja hívni az ügyvédedet.
Allan Felix: Nincs ügyvédem. Telefonáljon az orvosomnak.

Dick Christie: Tudsz még más lányt?
Linda Christie: A barátnőim közül egy sem az ő esete. Az én ismerőseim túl normálisak hozzá.

Allan Felix Nancy-ről: A szabad szerelmet választotta. Szinte látom a lelki szemeim előtt.
...
Allan Felix: Két hete váltunk el, és egy nácival jár.

Allan Felix: Gyerekek, áruházban vagyunk!

Humphrey Bogart: Be fogsz csavarodni, túl sokat gondolkozol. Cselekedj.
Allan Felix: Ez egy plátói barátság. Nem ronthatom el azzal, hogy lerohanom. Pofon csapna.
Humphrey Bogart: Engem már számtalanszor pofon vágtak.
Allan Felix: De neked nem repül át attól a szemüveged a szobán.

Allan Felix: A rettenthetetlen nyugalom. Ez mindig nagyon ment nekem.

Dick Christie: George megmondom hol érsz el. Most a 362-92-96-on aztán a 648-00-24-en kb. 15 percig, aztán a 752-04-20-án, végül otthon a 621-45-98. Igen, jól van, viszlát.
Linda Christie: A sarkon van egy telefonfülke, kívánod, hogy leszaladjak, és megnézzem a számát?

Allan Felix: Nancy elment Mexikóba. Fura, de ott töltöttük a nászutat is. Mind a két hetet ágyban. Dysenteriám volt.

Allan Felix: Ezentúl magamra fogok hasonlítani.

Allan Felix: Mi a véleménye a táncról?
Nő a táncparketten: Szálljon le rólam, tetü!

Allan Felix: Julie protestáns, én katolikus, így hát vallási szakadék tátong köztünk.

Linda Christie:Mindenki bizonytalan Allan, nem csak Te....hogy én ne vicelj kérdezd meg a pszihiáteremet.
Allan Felix:Hányszor jársz egy héten?
Linda Christie:Háromszor,de az egyik csoportos.
Allan Felix:Nincs valaki a csoportban, aki illene hozzám, az érzelmileg zavart nők nagyon izgalmasak. Egy jólnevelt perverz...vagy...