Ahhoz, hogy kommentelhess, be kell jelentkezned.
Stílusában ez igazodik a korábbi Corman-Price filmekhez.
előzmény: GothMan (#2)
Az amerikai vonalat nem igazán ismerem, de az angol és olasz gótikus horrorokban mindig nagy hangsúlyt kaptak a jó nők, úgyhogy nevezhetjük divatosnak az "eyecandy" dolgot.
előzmény: kilépett felhasználó (#1)
Érdekes film, Poe költemény és Cthulhu mítosz crossover. A szokásos modoros, ebben az időszakban tanított filmes beszéd és színházi teatralitás ami nem tetszik, de pl. a díszletek meg nagyszerűek. A két színésznő is meglepően jó választás, horror eyecandy nem tudom mennyire volt divat ez idő tájt. Totálisan elfeledett film, de szerintem nem méltán, annyira nem járt el felette az idő.
Maga a sztori a 'Charles Dexter Ward esete' c Lovecraft novellán alapul de Poe nevével promózták és van is benne tőle valami versszak.A scriptet, hogy egy leszármazottat megszállja az ugyanúgy kinéző gonosz ősi rokon szelleme, a gótikus (főleg olasz) horrorok visszatérő eleme.Az említett iromány számos ikonikus momentuma jelenik meg az ominózus Necronomiconnal, a szörnyű istenségek kultuszával, köztük Cthulhu és Yog-Sothoth említésével.. A környezet, az állandó éjszakában mutatott viktoriánus korabeli díszletekkel, járdaszegély felett gomolygó ködlepellel kiválóan teremtik meg a sötét gótikus atmoszférát (Burton munkásságára is hatott), melyre a testi torzszülöttek éjszakai sétája is ráerősít. Price pedig mint minden horrorszerepben most is remekel.Csupán fény-árnyék viszonyok váltakozásával válik szelídből szigorú tekintetű antagonistává.Lon Chaney Jr mellékszerepben a gonosz csatlósaként szintén emlékezetes.A 'maradjunk a kastélyban-ne maradjunk dilemma folytonos váltakozása a fő feszültségforrás, amely jól összhangban van Price valódi, illetve megszállt énje közötti harcával. A látszólagos happy-end utáni gonosz zárókép Még +1-et dobott nekem rajta, így 8/10