Felon (2008) ☆ 👁

Az elítélt

(Ric Roman Waugh)

amerikai dráma

2019-05-23 08:33:57 JohnnyJohnny (4) #19

A családi dráma részei unalmasak voltak, a börtön jelenetek viszont nem. Kifejezetten üdítő volt nézni, ahogy egyre mélyebbre és mélyebbre kerül a főszereplő az intézmény szabályrendszereiben. A kamera kezelése újszerűnek hatott, életszerűvé tette az egészet. Bevallom őszintén kicsit jobbra számítottam, de teljesen korrekt darab.

2012-07-29 23:53:45 Ninety-Four (5) #18

Hogy mennyi köze van a realitáshoz, nem tudom, de nekem nagyon bejött. A fényképezés, rendezés, stb. jó volt, de ami miatt leginkább működött, az a színészi játék. Dorff remekül hozta a reményt szép lassan elveszítő átlagembert, Kilmer visszafogott játékával uralta a vásznat (vagyis a képernyőt), Perineau pedig hiteles volt, mint a hatalomtól bekattant, szadista, mégis esendő hétköznapi fickó. De Marisol Nichols játéka is rendben volt (természetes szépsége üdítő színfoltja volt a filmnek) és Sam Shepard is remekelt apró, de fontos szerepében.

2012-01-08 03:14:10 s.csaba (2) #17

Ha börtönfilm, akkor csakis "A próféta" (2009).

2011-06-16 12:48:57 Tom85 (4) #16

Kedvelem ezt a műfajt és témát. Remek kis film volt ez is.

2010-04-09 21:19:33 Ubul (4) #15

nekem úgy telt el a film,hogy mikor a végére értem,még néztem volna...nem voltak benne akkora nagy történések,de nem is unatkoztam rajta,szerintem szórakoztató volt,a maga depis hangulatával.

2009-10-20 15:01:35 "L" (4) #14

Meglepően lebilincselő történet, nagyon egyben van annak ellenére, hogy általam nem kedvelt színészek csak úgy hemzsegnek a filmben. El kell ismerni, ez egy egyszerű, mégis nagyszerű film.

2009-04-14 03:42:08 HejjaX (3) #13

nem tudom, hányast adjak erre a filmre, 3.5-öt sajna nem lehet. a börtönviszonyok sugároznak benne némi realitást ugyan, de a sztoriba csúsznak halivúdi túlzások. val kilmert meg se ismertem sokáig, azt hittem, jeff bridges az, szal jól állt neki ez a szerep, bár a karakter sötét oldalát tényleg nem láttuk és ez elég komoly hiba sztem. van az egésznek egy kicsi b-kategóriás film hangulata, bár lehet, hogy stephen dorff miatt - anyhow, inkább 3-as mint 4-es.

2009-02-05 01:59:37 -senki- (4) #12

Na meg jó volt látni az (általam) Mátrix filmek Linkjeként ismert Harold Perrineau is...

2009-02-05 01:56:37 -senki- (4) #11

Korrekt, kellően izgalmas film, megfelelő börtön hangulat. A fényképezés egész jó, a színészi játékok hasonló kép, Val Kilmer is jó ebben az új megjelenésében (de a szerepében rejlő filozofálgatás nem üt meg túl magas szintet).

2008-11-22 18:15:11 Olórin (4) #10

Én sem tudhatom, mennyire reális, de nekem annak tűnt - egészen az utolsó fél óráig, ahol átmegy tündérmesébe, de még ezzel együtt is egy korrekt film. Kilmer karaktere szerintem teljesen rendben volt, nincs neki két énje, amik távol állnak egymástól, csak egy, ami egy tragédiában gyökeredzik.

2008-11-08 09:35:31 Dió (3) #9

Függetlenül attól, hogy reális -e vagy nem (bár nem ültem még:), de valóban létezik sztem olyan börtönfilm is, ahol valahogy jobban el tudom fogadni az eseményeket), totál nézhetetlenné teszi Val Kilmer karaktere. Totál röhejes és elhibázottan megírt figura, akinek a keményfiú és a szentimentális énje végig összeköthetetlenül távol áll egymástól, és akkor azokról a hihetetlen nyálas és közhelyes (!!!) monológjairól még szó sem volt, nem is tudom, épp eszű forgatókönyvírók ebben a században még hogy tudnak ilyen sorokat a szájába tolni valakinek. Stephen Dorffból ráadásul mindent kinézek, csak azt nem, hogy egy érzelmes figurát el tudna játszani... ez után sem változott róla a véleményem. Nem is tudom igazából, mire adok hármast, ha csak nem a végére, ahol már végre beindul a sztori, az első fele mindenesetre nekem szenvedés volt.

2008-11-01 20:40:40 Gatyamadzag (4) #8

Na ez az film amire azt mondod a "k*va élet"! A sok tingli-tangli börtönös film után ez végre megmutatta, hogy mi van odabent. Eszméletlen jó alakításokat láthattunk. A sztori teljesen hihető, férfi védi a családot de amilyen peches, a betörő a házon kívül hal meg ami miatt gyilkosságért börtönbe kerül... Abszolút 5-ös, a börtönös filmek egyik gyöngyszeme

2008-10-11 17:04:16 Corleone01 (4) #7

A rendszerváltástól csak keményebb lett a börtönélet! És én erre értettem hogy más idők járnak. Ja és részemről lezártam ezt a témát, ezen az oldalon filmekkel foglalkozunk nem pedig sittel.

És remélem hogy az oldal tagjai közül senki nem tapasztalja meg a kótert, legalább is ezt kívánom mindenkinek!

Csak ésszel mindent;)

2008-10-10 01:13:45 cucu (?) #6

Ember, más idők járnak!

Ezt viccnek szántad? :-) Ugye nem gondolod komolyan, hogy a rendszerváltástól megszűnt a köcsög-csicska-rendszer? Vagy hogy egyáltalán ez ország/rendszer-függő? Amúgy utána lehet nézni sok mindennek a témában: Stanford prison experiment, prison rape, enhanced interrogation indulásképp.

előzmény: Corleone01 (#5)

2008-10-09 22:58:27 Corleone01 (4) #5

Spectator istennek hála nem voltam még sitten! De te minden bizonnyal megjártad a börtönt Nostratól a Fazekasig aztán zsugáztál egyet a Csillagban majd húzogattad a palikat Újhelyen! És honnan tudod hogy én milyen tájékozott vagyok és mivel kapcsolatban?

Cucu a bebukottak 20 éves dokumentum film, az anno még szocialista Tökölről! Ember, más idők járnak! :)

És hogy egy kicsit bővebben kifejtsem ezt a "nem éppen reális dolgot" A bekerülés úgy ahogy ok, de ami ott bent folyik az őr hatalma a rabok felett stb. szarság!

De Val Kilmer akkor is ot van!:)

2008-09-30 10:59:33 Zalaba Ferenc (3) #4

reális? 3 makulátlanul tsizta kalitkában játszódik, a befejezés pedig fantasy-be illő. :)

2008-09-30 02:01:14 cucu (?) #3

Ha érdekel, milyen a reális börtönfilm, nézd meg a Bebukottakat.

előzmény: spectator (#2)

2008-09-30 00:54:02 spectator (5) #2

Realis bortonfilm... Honnan tudod, hogy nem realis? Meg a magyar bortonokrol sem sokat tudsz ha jol gondolom.
Val Kilmer valoban brutalis :) Furcsa, de ujabban mellekszereplokent lathatjuk es eddig meg nem csalodtam benne ebben a formaban.

2008-08-14 16:25:19 Corleone01 (4) #1

Erőszakós,durva, de nem éppen reális börtönfilm.
Val Kilmer brutális!