W. (2008) ☆ 👁

W. - George W. Bush élete

(Oliver Stone)

amerikai-angol-ausztrál-hongkongi-német dráma, életrajzi film, szatíra

3,2

2010-12-25 23:33:28 zéel (4) #15

Nem kérdés, nagyon jó film (nem olyan elképesztő, mint pl. a JFK, de nem kétséges, igen jó film).
És nagyon fontos film!
A magyar forgalmazók persze mindent megtesznek azért, hogy a magyar néző NE gondolkodhasson el azon a tényen, hogy egy ilyen kaliberű ember, mint GWB, hogyan lehetett az USA elnöke!?
(Harold Pinter, Nobel-díjas brit drámaíró 2005-ben úgy nyilatkozott, hogy Amerikát elmebeteg bűnözők irányítják.)

2009-02-09 18:46:35 [: Azuroo andrew :] (3) #14

és nem is volt annyira gáz a német szinkron

2009-02-09 18:11:43 -senki- (4) #13

Köszi! :)

2009-02-09 18:11:19 -senki- (4) #12

Érdekes Oliver Stone Bush filmje, a téma iránt érdeklődőt jól leköti, bár a rendező legjelentősebb filmjeinek erős hatásához képest (A szakasz, Született július 4-én és a Tőzsdecápákat sorolnám én ide) jóval haloványabb.

A történet, a jelenetek jól megformáltak, de kevés igazán nagy drámai pillanat van ami az embert jobban megfogná, inkább lassú folyású film.

Amit nem tudok az az hogy mennyire lehet hiteles, mert vannak benne "érdekes" dolgok. De azért azért az mindenképp becsülendő hogy George W. Bush figurája egész természetesen, nem egy oldalú jó-gonosz karakterként van ábrázolva.

A színészek elég hitelesen alakítanak, Josh Brolinnal a főszerepben kifejezetten elégedett vagyok. Jól alakít minden életszakasz szerepében és vannak beállításai ahol kiköpött Bush! Bár azért néhány ismertebb szereplőnél kicsit zavaró hogy nem túlzottan hasonlít a valós személyre. A leginkább Tony Blairt alakító embert nem lehet felismerni, akit ráadásul csak mint "Tonyt" említenek, ahogy Jacques Chirac is csak Jacques így akinek nincs némi kezdő ismerete simán nem tudja hogy az a Tony nevű srác Britannia miniszterelnöke...

Ami legnagyobb negatívum volt számomra az befejezés, ami mint égből a villámcsapás, semmit nem zár le, elég olyan jobb híján megoldásnak éreztem. (Talán érdemes lett volna a filmmel megvárni amíg leváltják és azzal befejezni.)

Összességében kellemes, érdekes, hangulatos film a W., de egyáltalán nem mondanám erősnek, ami nagy hatással lett volna rám.

2009-02-08 10:45:17 MDM (4) #11

W. kritika [link]

2009-01-23 12:24:09 zéel (4) #10

Hm! Bush németül? Lehet, hogy nem is olyan rossz!?
Mindenesetre gyorsabbak, mint a magyarok!

előzmény: stanleykubrick (#9)

2009-01-23 12:09:48 stanleykubrick (?) #9

Aki tud németül, az ma este Pro 7 en megnézheti 22 órától. Nem tudom, hogy megy ez náluk, hogy már leadják tévében, de dicséretes.

2009-01-23 11:53:58 zéel (4) #8

Nagyon érdekes Oliver Stone interjú!
Magyarországi bemutatóról továbbra sem tud senki?

2009-01-09 11:32:31 -senki- (4) #7

Hát engem érdekelne... :(

előzmény: Ivan/ (#6)

2008-12-24 13:39:24 Ivan/ (4) #6

Nem tudja megmondani valaki, hogy ez nálunk bemutatásra fog-e kerülni mostanság?

2008-10-20 21:07:17 limupei (?) #5

Nem lesz az. Egy másik topikban idéztem egy Stone interjúból. Bush mindkét oldala érdekli (a kalapos meg a kalap nélküli...bocs). John Wayne-hez hasonlította, akivel egy épeszű (értsd: nem szélsőségesen republikánus) ember sem ért egyet, de azért szeretik mint karaktert.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#4)

2008-10-20 21:03:26 [: Azuroo andrew :] (3) #4

Ami az esetleges karikatúra jelleget illeti - erre még gondolni se merek : /

2008-10-20 20:35:51 limupei (?) #3

Nem gyenge az. A gyártási költség meg lesz, a többi meg kit érdekel. Nem bukás, az a lényeg.

előzmény: Ivan/ (#2)

2008-10-20 14:23:47 Ivan/ (4) #2

Kicsi csalodtam. Azt hittem, hogy jóval erősebb nyitást fog produkálni.

2008-08-21 08:03:47 limupei (?) #1

Hát az első és a második plakát marha jó lett:) És a tagline:) Bár most mégjobban félek, hogy az egész egy nagy karikatúra lesz (meg ugye ez a hülye dráma-vígjáték besorolás), sem mint komoly film, de azért jó ez a két plakát.