Heaven (2002) ☆ 👁

A gyilkosok is a mennyországba mennek

(Tom Tykwer)

amerikai-angol-francia-német-olasz dráma, szerelmi történet, thriller

2017-04-13 21:14:46 ryood (5) #4

a filmtörténet talán legkevésbé konvencionális szerelmesfilmje.

2012-05-27 11:53:41 Dió (5) #3

Tegnap végképp bebizonyosodott, hogy Tykwer filmjeit egytől egyig a nagyvászonra szánták - sikerült moziban is elkapnom a Heavent (magával Tykwerrel együtt személyesen), és rég volt utoljára osztályrészem ilyen moziélményben... kezdve a film első felével, ahol viszik a szemet Tykwer csodálatos beállításai, majd tetézve az egészet a lélegzetelállító toszkánai tájakkal és alatta Tykwer felejthetetlen zenéjével... nem is értem, ez a film miért nem jutott odáig kritikailag és ismertségileg, mint a Parfüm.

2011-03-05 18:39:59 Dió (5) #2

Tykwer remekmű Kieślowski tollából: most lett vége, és még nem igazán tudom hova tenni, azon kívül, hogy egy kövér ötöst csuklóból rácsűrök.
Hangulatos, kimoderált thrillerként indul, majd valahol félúton kukába dobva a történet egész addigi fonalát egy teljesen más irányt vesz fel: innentől elképesztő tájakon forgatott lenyűgöző képek váltják egymást, amiket Tykwer gyönyörűséges zenéje és két fajsúlyos alakítás repít előre a metaforikus, visszafogott de mégis fájdalmas fináléig. Az utolsó fél óra emellett tele van apró meglepetéssel és töprengésre okot adó jelenettel, nem is beszélve az utolsóról, ami rendesen lógva hagyja a nézőt. Nálam ez megközelíti a Parfümöt, még ha messze nem is olyan grandiózus.

2010-02-17 21:51:50 arylacee (4) #1

Nem is rossz film. Ez a szoktetes nem volt semmi. A keret is szep.