Batman (1966) ☆ 👁

Batman - A mozifilm

(Leslie H. Martinson)

amerikai akciófilm, kalandfilm, krimi, vígjáték

3,0

2020-05-07 21:37:03 Lady Ópium (3) #15

Anno valamelyik német adón ment a sorozat, már kislányként imádtam nézni, oda voltam Batman-ért, de így visszanézve azért azok a jelmezek igen csak röhelyesek voltak.
Batman és Robin szinte pizsamában nyomták, nem volt semmilyen gumiruha, csak cicanaci, meg egy köntös, szemvédővel.:)
Mondjuk ha jól tökönrúgták volna, tuti kiderült volna az urológián, hogy ki is az igazi Batman,:)

2017-02-13 19:20:37 peti0290 (?) #14

Tudtommal szinkron is, mert annak idején - lehet az már vagy 15 éve is - valamelyik csatorna (azt hiszem a Viasat3) adta a sorozatot...pár részt én is láttam anno gyerekként. De ha szinkron van akkor igen nagy valószínűséggel felirat is :)

előzmény: Korben (#13)

2017-02-13 09:23:19 Korben (3) #13

Valaki nemtudja esetleg...a sorozathoz létezik magyar felirat?

2012-03-30 00:40:29 Hannibal Lecter (2) #12

Őszintén reméltem, hogy ez egy örökbecsű gyöngyszem lesz, de tévedtem: az opus humora jobbára szimplán csak infantilis, nem könnyfakasztó, így aztán bűnös élvezetként nem is teljesít túl fényesen. Másként meg nem érdemes - igaz, nem is nagyon lehet - tekinteni rá, annyira (szándékoltan) vérgagyi. Néhány fordulat ettől függetlenül hangos röhögést váltott ki belőlem - a komplett lista sem nyúlna túl hosszúra, de most csak egyetlen momentumot emelnék ki: amikor a derék delfin a nyílt tengeren a torpedó elé veti magát, megmentve a bójához láncolt hőseink életét, nos, az felbecsülhetetlenül zseniális pillanat. :)

2010-09-13 22:15:33 critixx (1) #11

"illetve Batmant se láthatjuk, ahogy segít Robin házi feladatát megoldani"

A sorozat egyik legröhejesebb pillanata: cseng a piros telefon, Batman felveszi, hirtelen lecsapja és totálisan komoly tekintettel Robinra néz: "Dick, azt hiszem, itt az ideje, hogy félretegyük a latin igeragozást." :DDDDDDD

előzmény: Ivan/ (#10)

2010-08-07 15:59:02 Ivan/ (4) #10

Iszonyatosan humoros és szellemes mozifilm bár a sorozat 25 perces részei azért jobbak nála, (pl. itt másfél órában alig volt bunyó illetve Batmant se láthatjuk, ahogy segít Robin házi feladatát megoldani) de még így sincs miért szégyenkeznie. Adam West pedig lehet nem egy John Wayne, de ettől függetlenül van karizmája és vicces is tud ám lenni.

2009-12-22 13:22:10 critixx (1) #9

"A Pingvint egyébként az a Burgess Meredith játszotta, akit a legtöbben a Szomszéd nője filmekből ismernek az öreg Gustafson-ként."

No meg ő volt Sly idős edzője a Rocky-filmekben.

előzmény: mortimer ezredes (#8)

2009-12-22 08:37:32 mortimer ezredes (?) #8

Szerintem szórakoztató film.A sorozatot én is szerettem. Örülnék ha dvd-n is kapható lenne nálunk az 1966-os film. A Pingvint egyébként az a Burgess Meredith játszotta, akit a legtöbben a Szomszéd nője filmekből ismernek az öreg Gustafson-ként.

2008-12-12 19:14:25 Cesare Gonzago (?) #7

"Ez a film viszont újabb indok, hogy egyelőre ignoráljam ezt az új formátumot..."

Részlet az xpress ajánlójából:

"Ez a változat nem véletlenül lett kult-film. Miközben a világ sorsa a tét, miközben Batman és piros harisnyás bajtársa Joker, a Pingvin, a Macskanő és Rébusz világhatalmi törekvéseinek próbál gátat szabni, az alkotók egy percig sem veszik komolyan magukat, így a néző is gyermeki örömmel tapsikol, amikor Batman cápariasztó Bat-spray segítségével szabadul meg a harisnyás combját harapdáló gumi-cápától..."

Én sem tervezem az átállást a BD-re, elvégre nem vagyok a techno-telemédiumok fetisisztája. Sokan már az "akárhány-pont-hatos" hangért lecserélnék a rendszerüket, mi több, a teljes filmgyűjteményüket. Az ilyetén hozzáállást mindig túlzónak tartottam. Mellesleg, ez a film külhonban állítólag megjelent magyar felirattal, így még táplálok némi reményt... :D

2008-12-12 18:58:04 Hannibal Lecter (2) #6

Én le tudnék játszani Blue Ray-t, de egyelőre drágállom az árakat. Ez a film viszont újabb indok, hogy egyelőre ignoráljam ezt az új formátumot... :)

2008-12-12 18:53:41 Cesare Gonzago (?) #5

Ivan/, ördögöd van: a Warner (Fórum) A sötét lovag sikerén felbuzdulva limitált példányszámban kiadja Batman - A mozifilm címen.

Noha még nem vásároltam BD-lejátszót, ez a film annyira izgat, hogy előbb-utóbb újítanom kell a technikát.

Bővebb infó a magyar kiadásról: [link]

A hivatkozott online áruház eladási listája szerint olyannyira nem kelendő ez a termék, hogy a negatív toplistán aranyérmes. Hiába, Hunniában nem ismerik a filmtörténeti kuriózumokat, ráadásul szinkron sem gazdagítja a kiadványt, ezért az írástudatlan fogyasztók nem is veszik meg. Sebaj, a kiadó legalább egy "újabb" érvvel támaszthatja alá azon állítását, hogy a mi piacunkon a kutyának sem kellenek a régi, klasszikus mozifilmek.

előzmény: Ivan/ (#2)

2008-11-22 15:14:42 simijohnny (1) #4

Megnézve ezt a kis részletet Ed Wood bácsi jutott eszembe... csak ez fárasztóan gyenge, képtelen lennék végignézni ezt förtelmet.

2008-08-06 13:38:20 bengeeno (2) #3

Így van. Reméljük a legjobbakat. :D

Hirtelen eszembe jutott még az a jelenet, amikor ez a 2 Sherlock kikövetkezteti azt a nagy rejtélyt, hogy a "P.N. Gwynne" nevű aláírás valójában kit is takar...Hmm

előzmény: Ivan/ (#2)

2008-08-06 13:30:20 Ivan/ (4) #2

Remélem valamelyik kiadó a TDK sikerén felbuzdolva elöbb utobb kiadja. Ugyan sok jót nem hallottam róla, de a sorozatot szeretem, szóval olyan nagy csalodás nem nagyon érhet:)

2008-08-06 13:22:10 bengeeno (2) #1

Nekem mindig derűs pillanatokat szerzett a sárga felragasztható denevérjel matricás, feszülős jelmezben parádézó Adam West és az esőben, szélben is mindig makulátlanul megformázott jóskafrizurás és hormonokkal felturbozott akciónapközis Burt Ward, amint megvédik a polgárokat a gonosztól. Azonban ez a film még csak nem is vicces, viszont rettentően unalmas, igen kínosan erőltetett egy szösszenet ez. Persze azért akadnak itt is aranypillanatok, mint pl. amikor az ügyes Robin beleereszti Batmant a Batkopterről (!) (szimpla helikopter, két denevérszárny az oldalára illesztve) a tengerbe és hirtelen elkapja a sötét lovag lábát egy felfújható gumicápa, amitől szabadulni kicsit problémásabb, de hősünk végül sikeresen feltalálja magát. Inkább beszéljenek helyettem a képek: [link]