Le lac des morts vivants (1981) ☆ 👁

francia-spanyol horror

1,6
★☆☆☆☆

2023-01-19 12:33:03 fempolip (5) #9

Trash! Csupa nagybetűs trash! TRASH! Kikészített, végem van. Mindent beleépítettek amiért imádhatom ezt a vacakot. Lötyögő (fröccsöntött műanyag katonákra hasonlító) valami 2. világháborús katonák, partizó csapat, olyan sebek az áldozatokon, hogy attól még a hályogos félszemű is csak a térdét csapkodná. És persze a nézőcsalogató nudi úszkálás teljes “menetfelszerelésben”.
Mit lehet még írni? A rOs(sz)car szintű zseniális színészek? Na igen.
Imádom!

2021-06-03 18:58:29 jackbau33 (1) #8

Jean Rollin rendezte és Jesús Franco részt vett a forgatókönyv írásában.Ismerve a horrorfilmjeiket ez egy halálos kombó.A szereplőgárdából nekem egyedül a polgármestert játszó Howard Vernon volt ismerős,akit a horror berkein belül leginkább Dr Orloff karakterének megformálásáért ismernek (sokkal jobb is abban a karakterben mint itt).Rengeteg zombifilmet láttam már,viszont ennyire lusta maszkolású zombikat még egyikben sem.Gyakorlatilag pár katonaruhába bújt egyént leöntenek zöld olajfestékkel akik mint egy részeg úgy dülöngélnek támolyognak kb egy reumás csiga sebességével.Nemtudom ez a zöld mit akart szimbolizálni,bezöldültek az algától?! Komolyan mondom,ehhez képest a Rettegés éjszakái c. sokak által szidott zombifilmbe legalább vették a fáradságot hogy egy rohadt maszkot tegyenek a zombikra pár mozgó kukaccal.A film fináléja

SPOILER

fantasztikus.Csak úgy a semmiből jön hogy tűzzel el lehet őket pusztítani?!Hogy ezt miből találták ki ,rejtély...Elégetik őket és ennyi...

SPOILER VÉGE

Nem tudom mi történt Rollinnal,a filmjei sosem az átgondolt történetekről voltak híresek de régebbről akadtak egész szórakoztató darabok (Les démoniaques,Les raisins de la mort,Fascination)
Ez nekem 10/2,5

2012-06-29 16:12:58 kovilaci89 (1) #7

Ezt a filmet egy baráti társasággal néztük meg, mint poén kategória, és akkor elaludtam rajta.. de aztán megnéztem máskor, hogy mit "hagytam ki." :)

2010-07-01 16:25:08 Mikkey (2) #6

szépek a németek cuccai, és az erények végére is értem. :)

2010-06-27 17:14:28 metal_face (1) #5

Szerintem még szórakoztatóbb is, döltem a röhögéstől. Milyen igazságokra világít rá:)

előzmény: Ivan/ (#4)

2010-06-27 17:10:52 Ivan/ (1) #4

Egyébbként a video kritika van olyan szórakoztató, mint a film:)

előzmény: metal_face (#3)

2010-06-27 17:03:49 metal_face (1) #3

Komolyan, egyre jobban imádom ezt a remekművet! :)

előzmény: Ivan/ (#2)

2010-06-19 15:50:12 Ivan/ (1) #2

Nagyon vicces video kriktika:)

2010-04-17 22:10:32 Ivan/ (1) #1

Úgy látszik Rollin nem az én rendezőm! A La rose de fer című munkája se volt egy nagy élmény számomra, (gyakorlatilag másfél óra rohangálás sötétben a temetőben) de ott legalább valamennyire kárpótolt a viszonylag erős operatőri munka illetve a film viszonylag erős atmoszférája. Itt azonban semmi pozitívat nem tudnék említeni az viszont baromira irritált, hogy baromira művészinek próbált látszani a film és rohadt komolyan vették magukat az alkotók.