Top Gun (1986) ☆ 👁

(Tony Scott)

amerikai akciófilm, dráma, szerelmi történet

3,3

2023-02-15 21:27:10 Xuja (3) #9

Bevallom, nem érdekelt túlságosan a film, csak kizárólag azért néztem meg, mert a folytatás viszont igen. Nagyon árasztja magából a 80-as évek hangulatát - az atmoszféra igazából rendben van, a soundtrack meg egyenesen kiváló. Hangulatos, látványos, de maga a sztori patikamérlegen kimért kliséhalmaz, amit ráadásul tenyérbemászó giccsel is tetéz Scott. Egyszerre akar egy vagány, tökös akciómozi és egy korszakalkotó dráma is lenni egyben, de két szék között..

Cruise nekem itt nem volt szimpatikus - a magánéletét kizárva is egy önelégült pojácát alakít, ahhoz meg egyszerűen nem elég erős az alakítása (illetve a sztori sem), hogy elhiggyem a karakterfejlődését. Az ötletesen és menő dumákkal kezdődő szerelmi szál is ellaposodik, egyedül az akciók pofásak, csak engem ez a repkedés annyira nem hoz lázba.. mindegy, nem nekem való, a folytatás remélhetőleg majd sokkal jobban betalál.

2022-06-12 00:25:25 SoZi (5) #8

Kurvajó ez még mindig!
Tulajdonképpen sportfilm, amit meg imádok.

Évek óta várom a folytatást, talán a legtöbbet halasztott film a Covid miatt. Most tuti hetekig Top Gun lázban fogok égni.

A 3D Blu-ray pedig elég jó, bár ez a kópia sokszor túlszaturált és tele van zajjal, de ez filmzaj, ami a mai kilúgozott kristálytiszta digitális képekhez szokott szemnek már szokatlan, én viszont nagyon szeretem ezt az analóg kinézetet. Illetve ebből a legtöbb egyébként Tony Scott saját stílusa is, szóval nem illene jobban kitisztítani. Azt majd Kosinski hozza.

2020-05-05 01:58:48 Ugor (4) #7

Eszméletlen jó zene ez... kicsit elringatóztam vele. Szeretem.

2015-11-02 22:43:26 Czelder Orbán (2) #6

Baywatch repülőkkel.

2014-11-15 16:38:30 opposition (4) #5

Az idő megszépíti...

2014-05-27 21:57:15 Korben (?) #4

A soundtrack-je még sok év távlatából is nagyon nagy!

2012-12-31 09:32:18 taxilovearsenal (3) #3

Azt kell hogy mondjam, kellemes meglepetésben volt részem a film újranézése kapcsán. Persze csak az emlékeimhez képest, ugyanis úgy rémlett, hogy a Top Gun leginkább egy gusztustalan propaganda filmhez hasonlít, ahol a háború nem rossz dolog, a vadászrepülő-pilóták pedig napszemüvegben járó, motorozós tökös csávók. Persze továbbra is erről szól Tony Scott alkotása, de ha ezen túltesszük magunkat, egy egész látványos, koherens popcorn mozit kapunk, ami lassan 30 év távlatából is vállalható még (nem úgy, mint más 80-as évekbeli akciófilmek - Kommandó, figyelsz?), ami a rosszról az elmegyre változtatja az osztályzatomat.

2008-07-26 20:09:12 Cesare Gonzago (3) #2

Ezúttal nem vitatkozunk. :) Tom Cruise-t soha nem kedveltem, ezért ezt a filmet sem igazán szeretem.

előzmény: Jugendlich (#1)

2008-07-26 20:06:33 Jugendlich (?) #1

Most fut. Ha valaki szereti, csak kapcsolja be a televíziót. :)