Eagle Eye (2008) ☆ 👁

(D.J. Caruso)

amerikai-német akciófilm, thriller

3,2

2015-11-01 21:33:50 tomasso (1) #20

Kapkod, kapálózik, ugrál, vibrál, üvölt. Szuperfantasztikus, szuperidegesítő, szupersemmi. Nagy kár érte, mert a leírásból úgy tűnt, hogy ez egy normális film - nagyot tévedtem.

2012-10-21 00:54:21 Victor Vance (3) #19

(Spoileres)
Ez a mozi egy sokkal értőbb, és jobb rendezőt érdemelt volna, lehet hogy volt már egy-két hasonszőrű próbálkozás az álomgyárban, de az ilyen témákat mindig jó látni a vásznon, különösen ha a megvalósítás is remek. Sajnos ezt nem sikerült annyira eltalálni, D. J. Caruso ugyan jó akciókat rendezett, ügyesen kezeli a kamerát, és sok mindent felrobbant – csak ez kevés. A két főszereplő nem csinál mást az egész cselekmény alatt mint menekül, és eközben indirekt módon fel-felrémlik a Transformers-trilógia, már csak azért is, mert abban is Shia LaBeouf volt a főszereplő, sokaknak elég irritáló személyiség lehet, én sem vagyok nagy rajongója, de itt valahogy el tudtam viselni.
Egyébként nem lenne ez rossz mozi, még annak ellenére sem hogy az ember már az első fél órában kitalálja a fordulatokat, és a minden bizonnyal álleejtésre szánt eseményeket, a baj – legalábbis azok számára, akik egy intelligensebb munkát vártak – túlságosan elpopcornodosik, csak pergős autósüldözéseket és puffogtatásokat látunk, az igazi téma pedig elveszik a részletekben, feleslegesen túl van bonyolítva, tele van logikai, dramaturgiai bakikkal. Az alapgondolat viszont megkapó, a mindent figyelemmel kísérő számítógép (amelynek „arca” s izzó lámpája HAL-9000-et juttatja eszünkbe) az amerikai kormány embereinek helyzetei, hozzáállása, főleg a szeptember 11-ei katasztrófa tükrében. A gép gondolatmenete egyébként az egyik legötletesebb dolog, a mesterséges intelligencia amelybe beletáplálták az amerikai alkotmányt, majd pont emiatt fordul teremtői, és „országa” ellen, mert úgy véli azok nem hűek ehhez az eszméhez és nem követik.
Nyilván az alkotók beakarták mutatni mindezt, valamint annak a következményeit, hogy világunkat mennyire meghatározzák a számítógépek, és az ember elkényelmesedett, lassan minden teendőt ezekre bíz. Igényesebb megvalósítás híján azonban csak egy közepes próbálkozásra futotta.

2010-08-17 20:38:43 andras_a (4) #18

jó film, de sztem az alternatív vége ennek a filmnek hatalmasabbat ütne:)

2010-01-12 13:37:25 Dió (4) #17

Engem teljesen jol elszorakoztatott, a film felenel levo csavarra en pl nem szamitottam (bar lehet, hogy csak azert, mert nagyon kikapcsolta az agyam a film), nekem bejott az is. Aktualis es elegans csavar. Azt leszamitva, hogy lentebb mar legalabb ket postban okadek-csunyan le lett love, a spoiler gomb ugyanis valszeg elegge kiesett mindenki latomezejebol.

2009-08-27 21:29:44 Mikkey (3) #16

jókis rendszer ez az ARIA. ha a Skynet lett volna ilyen fejlett, akkor még győzhettek is volna :D

2009-04-03 14:00:29 Semprini (2) #15

Azt előzetes alapján jobbat vártam, nekem összességében nagy csalódás volt, sem a sztori, sem a szereplők nem nyűgöztek le, és akkor még finom voltam. Ezt a Shia LaBroáf gyerkőcöt nem sok filmben szeretném látni a közeljövőben, elég takonypóc képe van, ugyanakkor meg aránytalanul nagy arca, persze lehet hogy van akinek pont ez a típus az esete, de szerintem eléggé tenyérbemászó. Rosario Dawsonnak sajnos nagyon kevés szerepe volt a filmben, a technikának meg túl sok.
Gyenge eresztés ez, akárhonnan nézem.

2009-02-24 09:57:13 "L" (4) #14

Nagyon teszett, egészen addig amíg ki nem derülnek a dolgok, a sasszemről, az iker testvér "munkásságáról", stb... Tipikus popcorn-mozi, remek hangulattal, kicsit talán lehetett volna hitelesebb a végkifejlet, de még így is egy szórakoztató mozival van/volt dolgunk, aminek én most adok egy nagyon, nagyon jó indulatú "jó"-t. :)

2009-02-17 18:00:59 metal_face (3) #13
2009-02-05 07:43:45 goromba (?) #12

Pörgős cucc, de ez a szuperszámítógépes dolog azért necces volt, legfőképpen az, hogy a Shia gyerek már a közepén rájött, egy isteni sugallattól felvilágosítva. Jó lett volna az ötlet, csak azt nem értettem, a hipercomputer mi a fasznak bonyolította ennyire túl az egészet,mikor gyakorlatilag az Elnöki Villanyborotvával is képes lett volna abszolválni a megoldást
Rosario Dawson meg szerintem csak azért volt benne a filmben, mert miért ne legyen már benne, ha egyszer olyan jól mutat-mert amúgy semmi értelme nem volt.

2009-02-01 14:38:15 Rhienne (3) #11

Most láttam, és az eleje tetszett.De,gyakorlatilag végigfutották az egészet. Nem is nagyon csináltak mást. Meg túl sokat robbantanak.

2009-01-07 01:35:33 k3pl3r (?) #10

Ezzel nem vagy egyedül. Egész jól indul. Kellően pörög, látványos, izgalmas, érdekes. De amikor kiderül, hogy egy számítógép lázad, reflexszerűen felkiáltottam(halkan:): na bazdmeg! A ledöbbenésem miatt a következő fél percben nem is tudtam figyelni:). Egyébként se lett volna, hibátlan, de egy marha jó kis akciófilm lehetett volna. Nem is értem hogy gondolták

előzmény: Gatyamadzag (#9)

2008-12-20 17:00:46 Gatyamadzag (3) #9

nem egy rossz film, de a közepétől kb konkrétan, mikor kiderül hogy a csaj aki telefonál egy gép olyan érzése lesz az embernek mintha egy terminátor filmet nézne, svarci nélkül persze :) Alapvetően a sztori is oké, bár nem nagy szám, a színészek jók de összeségében semmi olyat nem mutat ami kiemelné a középszerűségből.

2008-12-20 02:27:50 Dimitryj (4) #8

Nagyon üt. De sok ilyent láttunk márt :D

2008-12-09 22:28:23 vadPINGvin (2) #7

Filóztam egy ideig mit is lehetne érdemben hozzászólni, de említésre sem méltó.

2008-12-07 23:38:13 Hazafi (4) #6

Nekem csak a vége nem tetszett igazából. Jobb lett volna, ha Jerry meghal :D

2008-10-18 02:11:01 vilosz (3) #5

Ááá tipikusan Annyira Amerikai hogy az már fáj.
ennek a filmnek inkább ezt a cimet adtam volna,
: Amikor a Windows elszabadul

2008-10-04 00:45:13 PG (2) #4

A sokadik film, ami látványos jelenetekkel takarja az ürességet. :-(

2008-09-23 15:23:48 Zalaba Ferenc (2) #3
2008-09-18 22:31:24 metal_face (3) #2

igen szerintem is,tervezem a megnézését!

előzmény: gyilkosvirus (#1)

2008-08-03 23:36:09 gyilkosvirus (?) #1

Előzetese alapján akár jó is lehet