Starship Troopers 3: Marauder (2008) ☆ 👁

Csillagközi invázió 3.

(Edward Neumeier)

amerikai-dél-afrikai-német akciófilm, fantasy, horror, kalandfilm, sci-fi, thriller, vígjáték

1,7
★☆☆☆☆

Reklám: A mobil űrgyalogosok legújabb, nem is olyan titkos fegyvere az ásó. A rovarok nagyobb tűzerejére a lövészárok a válasz, ami ásást jelent itt a Roku San-on, ezen a valaha békés farmerbolygón, ahol most a második rovarháború új frontja nyílt meg. Ragadd meg, gyalogos és ne sajnáld a vállizmaidat!

Reklám: Szeretnének többet tudni? Fekete, jóképű és médium. Ő Omar Anoke tábornok, Égi Marshall, akit mindenki imád. A tegnap esti háborús naggyűlésen az egész szövetségben fellelkesítette a közönséget, amikor előadta a Jó nap ez a halálra című slágerét.
Igen polgárok, ünnepelhetik Anoke Égi Marshall-t és támogathatják háborús erőfeszítéseinket is, mert minden nap jó a vásárlásra.

Johnny Rico: A helyzet, hadnagy?
Link Manion: Totálisan rohadtul elcseszett, uram!

Holly: Miatyánk, ki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a...
Lola Beck: Isten most nem ér rá!
Omar Anoke Égi Marshall: Ön téved, Beck kapitány. Isten jelen van. Körülvesz minket. Mindenki keresi Istent a maga módján, akár tudja, akár nem.
Lola Beck: Jól van, akkor maguk csak keressék Istent, én meg a tengerészek mentőkabinját. Nekik vannak fegyvereik, a rádiójuk is jó és alig 100 klikkre vannak innen.
Bull Brittles: Alig 100 klikkre? Nincs annyi élelmünk.
Lola Beck: Elég kövér, nem kell ennie.

Johnny Rico: De ha ez egy titkos akció, hogy szerzel nekem egy ezredet az invázióhoz?
Dix Hauzer: Egy ezredet? Azt sehogy sem.
Johnny Rico: Akkor hány katonával megyek?
Dix Hauzer: Héttel.
Johnny Rico: MI?
Dix Hauzer: De veled együtt.
Johnny Rico: Elküldesz a rovarfészekbe egy lövészrajjal? Miért nem hagytál inkább meghalni?
Dix Hauzer: Azt kellett volna? Magam válogatom össze a csapatot.
Johnny Rico: Az én temetésem! Én választom ki őket!

Omar Anoke Égi Marshall: Megismeritek Istennek nevét. Az egy igaz Istenét. Behemecoatyl. A legnagyobb elme.
Holly: Én sok nevét ismerem Istennek, de ezt még soha nem hallottam.
Bull Brittles: Kedvesem, ő az Égi Marshall, ő sokkal többet tud, mint mi.

Lola Beck: Megtalálta a hitét az Ő vallásukban.
Holly: A rovarvallásban? Istenkáromlás!
Bull Brittles: Most mit csináljunk?
Holly: Talán meg kéne ölni.
Lola Beck: Miért? Mert megőrült? Csak mert hisz Istenben, mint maga?
Holly: De rossz Istenben!

- A szövetség szakértői végre megegyezésre jutottak abban, hogy:
A: Isten mégis létezik.
B: A mi oldalunkon áll.
és C: A győzelmünket akarja!
Tudomásul véve a vallás növekvő népszerűségét a szövetségben Phid Égi Marshall kijelentette, hogy a vallás elfogadható, de a béke nem. Ehhez kapcsolódik, hogy a béketerrorista, Elmo Goniff-ot és 50 közeli barátját ma reggel felakasztották.