Bachelor Party (1984) ☆ 👁

Legénybúcsú

(Neal Israel)

amerikai vígjáték

3,5

Rick Gassko: - A fenébe, elrabolta Debbie-t!

PG

Rick az apósának: - Nekünk Debbievel, remélem már rögtön az elején lesznek gyerekeink. Gondoltam örökbe fogadok egy 17 éves koreai lányt, akit már kinéztem magamnak. Akkor a neveléssel sincs az a sok macera.

Debbie az anyjának: - Mama, hogy kerül most ide Cole?
Debbie anyja: - Tudod, hogy apád mennyire élvezi a társaságát.
Rick: - Nem csoda. Biztosan emlékezteti a Hitlerjugendre.

Cole Ricknek: - Rick, gyere csak.
Rick: - Ha azt akarod elmesélni honnan jön ki a kisbaba, azt már tudom.
Cole: - Rick én akarom Debbiet!
Rick: - Igen, akarod?
Cole: - Igen, akarom, és ha leszállsz róla fizetek neked.
Rick: - És mennyi most Debbie használtpiaci árfolyama?
Cole: - 5000 dollár.
Rick: - Aaaa, nem.
Cole: - 7500.
Rick: - Nem, nem. Nem lesz üzlet.
Cole: - Jó, jó, várj. 10000, plusz egy automata kenyérpírító, egy-egy mikrohullámú sütő, egy turmixgép.
Rick: - Cole, próbáld felfogni. Debbiet, én veszem feleségül. Világos?
Cole: - Egy Michelin gumi, alig használt és egy barkácskészlet, az vadonatúj.
Debbie: - Miről van szó?
Rick: - Hát ha jól veszem ki, ez a nagy tuskó szerelmes és van otthon egy csomó felesleges műszaki cikke.

Jay a hotelben a srácoknak: - Ezt az alakot mi csak úgy becéztük, hogy Pöcsfej!
Rick: - Uramisten, itt van apánk!

Rick Gassko a megvágott pornófilm megnézése után: - Hát most nem azért, hogy panaszkodjak, de pornóban valahogy nem szeretem az ilyen illedelmest.

Rick a testvérének: - Te a bátyám vagy ugyebár, adj nekem tanácsot. Te nős ember vagy ugye, nem sokára én is az leszek. De mégis mit várhatok ettől a házasságtól? Mond meg egész őszintén.
Stan, a testvére: - Az első hónap, a legelső fantasztikus. Csodálatos. A másodikban, valahogy lenyugszanak egy kicsit a dolgok. A harmadikban előkeresed a régi barátnőid telefonszámát. De, a negyedik hónapra már teljesen belezsibbadsz. Na és aztán az ötödik hónapban - szerencsére - kezdődik a rögbi szezon.

Mr. Thompson: - Rick, unom a hülye szövegedet!
Rick Gassko : - Hát még én.
Mr. Thompson: - Jó. Szerintem te egy seggfej vagy, nem ez igy nem egész pontos: zöldfülű seggfej vagy, ami nem volna baj, ha nem vennéd feleségül a lányomat, így viszont attól félek, hogy az unokáim icipici kis seggfejek lesznek.
Rick Gassko : - Ööö, Mr. Thompson én...
Mr. Thompson: - Még nem fejeztem be, Debbie felnőtt nő azt csinál amit akar, de ha azt akarod, hogy tartós legyen a házasságotok sok mindenben változtatnod kell magadon, mindjárt mondanám is, hogy miben.
Rick Gassko : - Ó, persze tessék.
Mr. Thompson: - Jó, először is slampos vagy, slamposan öltözködsz, másodszor nem vagy ambiciózus, nem vagy eléggé törekvő, nem gondolsz a jövőre, meggondolatlan vagy, komolytalan vagy, bohócot csinálsz magadból. Azon kívül felelőtlen vagy, komolytalan, közönséges, nem tudsz viselkedni, nincsen stílusod, tolakodó vagy.
Rick Gassko : - Hát Mr. Thompson ez tényleg hosszú hibajegyzék és igaza van, teljesen igaza van és én azt hiszem, ha tényleg erőt vennék magamon átalakulhatnék valami egészen mássá mire végzünk az ebéddel.

Női főszereplők a liftben:
- ...hát...PERSZE hogy mi vagyunk a kurvák!

Rick Gassko: - Elnézést a közjátékért. Vissza a művészethez!

Brad Mollen: - Helló! Gyertek csak be! Kábítószerek jobbra, ku*vák balra!