Valgaften (1998) ☆ 👁

2022-04-03 08:53:06 mimóza (5) #8

MA ISMÉT AKTUÁLIS

2019-05-26 07:44:12 mimóza (5) #7

AKTUÁLIS

Ha tegnap este esetleg még nem láttad volna, ma reggel (vagy délben, vagy délután, de még 18:30 előtt) nem késő pótolni. :)

2019-05-09 14:25:26 zéel (5) #6

3-4 évvel ezelőtt még vígjátékként is nézhettem.
Ma már nem tudok olyan jó ízűen nevetni a poénokon.

2019-05-09 13:36:39 mimóza (5) #5

A választás estéjén

Mekkora már ez a film!
Azon tűnődöm, az Ádám almái c. mozi előzményfilmjének is tekinthetnénk. :D
Már értem, hogyan lett Ádám az, aki! Na, nem tíz perc alatt, volt a negatív pálfordulásra és megkeményedésre hét éve - mire leforgatták ez utóbbit.
Nagyon ütősek a párbeszédek, ám a taxisok zseniális szövegét hallgatva csak az egyik szemem nevetett. :(
A téma pedig örökzöld sajna, s félek, egyre inkább általános lesz.
Attól is tartok, hogy egy kijelentés viszont már nem állja meg a helyét: nem, ma már nem Németországban van a legtöbb rács és drót és kerítés. :(

A "kötelező" szót utálom. Ha lehet, nem is használom, filmekre főleg nem, de ez a film erősen ajánlott. És adjátok is tovább. A KT-n kívüli népnek is. Eléggé tanulságos; éles, tiszta görbetükör.

2017-03-27 00:00:57 ryood (5) #4

na de miért nem tuborgot isznak?
hehe..

2017-01-02 08:49:03 Újpest Ostora (5) #3

Nagyon intelligens humorral mutatja meg, hogy hogyan eshet valaki saját értékrendjének csapdájába. Annyira túllihegi a tag a toleranciát (szerinte rasszizmus csak hazai sört inni), hogy az végül megbosszulja magát. Alapvetően hasonlókat gondolok, mint a főszereplő, de ennél nagyságrendekkel lazábban kell létezni a világban - akkor is, ha sok gyűlölködő barom keresztezi az utadat. A végén azért csak felpattintja a Carlsberget ő is, nagyon helyesen! :D Anders Thomas Jensen és Ulrich Thomsen párosa itt is totál ütődött volt már, a szó legnemesebb értelmében.

2011-03-19 18:06:11 maguska (4) #2

itt nézhető egy darabig: [link]

2008-11-03 03:20:47 remete bácsi (4) #1

Jensen egy zseni! Felfogni nem tudom, hogyan csinálja, de a poénjai mindig annyira erősek. Az ember nem tudja, hogy nevessen vagy inkább kínosan érezze magát. Persze itt még annyira nem csinálta jól, de legutóbbi művenél már szinte bűntudata lesz az embernek, ha kacagni merészel. Biztos nem vagyok egyedül vele, de csak ámulok Ulrich Thomsen játékán. A legjobb jelenkori színészek közé tartozik. Stáblistát nem számolva 10 perc sincs, mégis látni az arcán, ahogy folyamatosan változik a karaktere.