Cirque du Freak: The Vampire's Assistant (2009) ☆ 👁

(Paul Weitz)

amerikai fantasy, horror, thriller

2,5

2014-07-24 22:10:17 Eddard Stark (1) #16

Rég láttam már ilyen pocsék filmet.
A történet nem lett volna rossz, no de a karakterek, a színészek, a kivitelezés... Ehelyett a Beatles-es hajú Chris Massoglia helyett találhattak volna valami sokkal karakteresebb és jobban játszó színészt.
Azok a kis mitugrász szörnyetegek engem egy Star Wars karakterekből összerakott figurára emlékeztettek. Ugyanis olyan szerkóban voltak, mint a buckalakók, valamint az arcuk Yodára hasonlított.
Összefoglalva erre a filmre három szót tudok használni: gyenge, fárasztó, baromság. Ezek közül leginkább az utolsó megállapítás igaz rá.
Szóval ajánlom a filmet mindenkinek. Mindenkinek, akinek az IQ-ja 10 alatt van.

2013-08-30 18:12:15 Grofia (1) #15

Azok táborát "erősítem" akik előbb látták a filmet, minthogy elolvasták volna a könyvet. A filmet anno 2009-ben még moziban volt szerencsém megtekinteni és tetszett. Azóta talán csak egyszer-kétszer néztem vissza, és újfent tetszett. A könyveket magam se tudom miért egészen 2013 tavaszáig halogattam, nem olvastam el. Aztán nekiálltam, és végigolvastam a teljes szériát. Ahogy előttem már sokan leírták a könyvek fantasztikusak, élmény olvasni. Miután elolvastam és megszerettem a könyveket, a film nagyon átértékelődött bennem. A történet csak nyomokban hasonlít a könyvekre, a film kárára. Amikor Hollywood feldolgoz egy sikerkönyvet a néző joggal elvárhatja, hogy azt vigyék a filmvászonra ami könyvben szerepel. Ez általában nem sikerül, ebben az esetben az eredmény tragikus. Mindezek ellenére pusztán kíváncsiságból szívesen megnéztem volna a folytatást ha elkészül, de nem készült el, talán jobb is.
Mindezek után nagyon nehéz értékelni ezt a filmet. Nem nevezném nézhetetlennek, mert valami egészen minimális szinten még most is tetszik, de a "rossz" besorolásnál nem érdemel jobbat.

2011-08-19 20:53:26 slawter (2) #14

Ne csodálkozz, a 12 részes könyvsorozatnak az első 3 részét dologzza fel (elméletileg, mert kb 5%-ban ha köze van a könyvekhez) úgy, hogy az utolsó részekből is vettek át momentumokat, ezzel összezavarva mindent. A készítők maguk alatt vágták a fát, mert szinte lehetetlen normálisan folytatni a történetet onnantól, ahol és ahogy a filmet abbahagyták.

előzmény: copeland (#13)

2011-04-25 15:53:28 copeland (3) #13

Nincs valahol egy második része? Mert elég befejezetlen lett.

2011-04-09 14:58:36 Horváth Szabolcs (2) #12

Nem olvastam a könyvet, de a film nagyon nem tetszett. Kifelejtették az egészből azt a fajta misztériumot ami miatt az ember szívesen néz ilyen filmeket. Pedig az elején még az hittem,hogy valamiféle tim burton féle agymenést kapunk amit nem mellesleg imádok. Még a kezdő feliratok alatti animáció is ezt súgta, de hamar rá kellett ébrednem, hogy ez egy felszínes, sok helyen amatőr sehol nincs helye produkció. Még igazán a stílust sem tudták kitalálni, nem is beszélve a borzalmas karakterábrázolásról, az olcsó, sokszor tv-fim szerü trükkökről, a gyermeteg párbeszédekről, vagy az unalmasan előadott, bár alapjában véve érdekes történetvezetésről. Ez a film minden téren megbukott, bár benne volt a lehetőség valami maradandóra, ezt most nem (sem) sikerült összehozni.

2010-03-02 16:43:25 pyrooo1 (1) #11

plussz olcsó ripacskodás minden oldalról

előzmény: Ivan/ (#10)

2010-02-15 13:36:19 Ivan/ (1) #10

Katasztrófa! Jama az #1-es hozzászólásban kiválóan összefoglalta a negatívumokat, nincs is mit hozzátenni. Egy trash esetében ettől függetlenül is lehet elnézőbb volnék, na de ez mégis csak egy több millás kis stúdió szörnyeteg.

2009-12-14 09:46:14 headydream (3) #9

A könyv után ez édes kevés... :S Az egyetlen jó dolog John C. Reilly volt a filmben, de ez még vele együtt is csak ELMEGY... :( Sajnálom, pedig nagyon régóta vártam, hogy elkészüljön végre a beígért film. Bár vártak volna vele pár évet, hogy elfelejtsük az egészet... Talán jobb lett volna, ha inkább hagyják az egészet a fenébe.

2009-11-21 16:46:04 Gatyamadzag (2) #8

a könyv nem volt vészes? nem volt vészes? a könyv zseniális volt. gyűlölöm, hogy egy ilyen sztorit, ami simán a hp felett állhatna így elcsesznek. rohadjon meg mindenki hollywoodban...

2009-11-14 20:47:33 Csenki Réka (2) #7

Valóban meg lehetett volna oldani igényesebben is, nagyon látszott rajta, hogy nem sok energiát fektettek bele. Például a füstgép, meg a rengeteg technikai klisé borzalmas volt. Pláne, nem értem, hogy a szerző ha részt vett a létrejöttében, hogy engedhette, hogy így átírják az egészet. Pont az veszett el belőle, ami miatt izgalmas a sorozat, egyszerűen nincs feszültségkeltés és teljesen kiszámítható. A karakterek motivációi nincsenek alátámasztva, hiányzik az izgalom. Persze mért csináljuk jobban, ha a nézőnek az igénytelenebb is megfelel. A legidegesítőbb viszont az, hogy Tiny már itt megjelenik. Azért még annyira nem adok rosszat rá, mert a könyvsorozatot szerettem,de azért kár érte igazán :(

2009-10-29 19:35:43 mzsofi (3) #6

Nagyon sok minden nem volt bent, ami a könyvben és az is tény, hogy nem túlzottan tudta ábrázolni a film a könyv és maga a jelentés mélységeit.
D.S. vámpír könyvei a kedvenceim, és tényleg hosszú éveket vártunk a filmre, de azért szerintem nem volt olyan rossz, tehát egy önálló filmnek elmegy. Úgy értem, hogy aki a könyvet olvasta, annak kevés(de hát ez minden feldolgozással így van), aki viszont nem olvasta a könyveket, annak -nem az, hogy zseniális- de nézhető és élvezhető a film.
Színészi alakításokkal meg voltam elégedve, és bár tény, hogy a vágás néhány helyen kezdetleges volt, én nem sajnáltam azt a 2 órát.

2009-10-23 00:32:38 Baga (2) #5

Hát ez valami katasztrófa volt! Aki olvasta a könyvet az ne pazaroljon el 2 órát és sok pénzt az életéből! Az első könyvet úgy ahogy leforgatták, onnantól kezdve össze-vissza sok könyvből beleraktak részeket az eredeti storyt meg elfelejtették. Debbyvel és családjával mi újság? És a kissrác akit a 2 részben megölt a farkasember?
Áhhh......

2009-10-13 16:19:40 limupei (?) #4

Kár, pedig a könyv nem volt vészes. Mondjuk sejtettem. Annyit halasztgatták, hogy már az messziről bűzlött.

2009-10-13 14:14:53 Zalaba Ferenc (2) #3

mert azért végignéztem. már csak john c. reilly miatt is.

külön fekete pont jár a főhősnőért, akinek a sminkesek nem nagyon tudták elrejteni a pubertás kori pattanásait. :)

2009-10-13 14:10:40 metal_face (?) #2

miért nem nyomtad rá a nézhetetlent?

előzmény: Zalaba Ferenc (#1)

2009-10-13 14:06:45 Zalaba Ferenc (2) #1

cirque de blöe. rossz volt nézni ezt a filmet: suta vágás, gagyi akciójelenetek, borzalmas megvilágítás, ronda szereplők, a történet mélységeit pedig hűen ábrázolja a következő párbeszéd:

- vámpír akarok lenni. mindig is arról álmodoztam, hogy egyszer az leszek és te azzá változtathatsz. kérlek, mester, változtass vámpírrá!
- nem.
- gyűlöllek! meg foglak ölni, még az írmagodat is kiirtom, mocskos vámpír!!!