Quel maledetto treno blindato (1978) ☆ 👁

Az az átkozott páncélvonat
Inglorious Bastards / Deadly Mission

(Enzo G. Castellari)

olasz akciófilm, exploitation, háborús film

3,6

2013-03-11 14:07:24 BonnyJohnny (4) #6

Na, több, mint három év késéssel én is megnéztem a nagy elődöt, és nekem sem kellet csalatkoznom. Igazi exploitation gyöngyszem. Itt érződik a Piszkos tizenkettő és a Peckinpah filmek hatása, és nagyon jól áll neki. Igaz, gyengébb, mint azok, de igazából hasonlóak, csak kicsiben. És ezt a kicsiséget lazasággal és sötét humorral pótolja. Tényleg jó kis film. :)

2012-08-28 20:59:15 Victor Vance (4) #5

Tarantino alkotásán felbúzdulva megnéztem ezt a filmet, már csak azért is hogy megtudjam, honnan is merített a Mester. Nem csalódtam, jó kis exploitation mozi ez, nem kell komolyan venni, a történet nincs túlbonyolítva, a forgatókönyvön sem gondolkodtak sokáig, a karakterek, élükkel Fred Williamsonnal (akit az Alkonyattól pirkadatig óta imádok) annyira lazák, nagyszerűek, hogy simán elviszik a hátukon a filmet. Van itt minden ami egy szórakoztató mozgóképhez kell, meztelen nők, lövöldözés, robbanás, cool szövegek. Egyszeri szórakozásnak bőven elmegy.

2009-12-01 12:18:43 Paul Ricard (3) #4

Élvezetes és jópofa exploitation, levezetésnek/kikapcsolódásnak tökéletesen megteszi. Tipikusan az a a fajta film, amiből pár hét múlva a durrangatásokon kívül semmire nem fogok emlékezni, de ez nem is feltétlenül baj. Ja, és azért igencsak látszik, hogy Tarantino ilyen és ehhez hasonló "gyöngyszemeken" edződött. :)

2009-11-28 20:21:21 Dimitryj (?) #3

Ezt benéztem :D

előzmény: Dimitryj (#2)

2009-11-28 20:17:25 Dimitryj (?) #2

Nagyon kemény. De hát Tarantino-tól mi mást várnánk. :D

2009-07-30 17:06:29 Olórin (4) #1

Az egyik legtökösebb, leglazább háborús akciófilm, amit láttam. Fred Williamsonnál coolabb amerikai katonát sosem hordott hátán a Föld:)