G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009) ☆ 👁

G. I. Joe: A Kobra árnyéka

(Stephen Sommers)

amerikai-cseh akciófilm, kalandfilm, sci-fi, thriller

2,7

2021-09-15 12:28:38 Calavera (3) #48

"kedvencem": egy hiperszuper vadászgépen úgy kell lőni, hogy kimondod, hogy "töhhimm", ütközetben nagyon megbízható
kedvencem: Sienna Miller
a film egy közepesen szar, de nézhető akciófilm

2013-07-14 23:03:57 sztacska (?) #47

2013-04-11 22:12:19 Victor Vance (3) #46

A második rész előtt kötelező volt megnézni ezt is, bár bemutatása idején kerültem ezt a filmet, ugyan szeretem a bugyuta, látvánnyal teli nyári popcorn-mozikat, úgy éreztem ezt mégse nekem csinálták, és megnézése után is azt gondolom, ha 7-8 éves lennék, az egyik kedvenc filmem lenne.
Sokat nem is lehet tőle várni, történet nincs, színészi játék minek, ellenben van lövöldözés, látvány, néhol igényesen megcsinált CGI, és pofás akciójelenetek, csak épp az nincs meg benne amely kiemelne egy ilyen blockbustert a tucatmunkák közül. Viszont a tempó egy percre sem ül le, néhány erőltetett poénon és pofavágáson kívül tényleg egész élvezetes akciómozi, amely cseppet sem akarja magát komolyan venni, ilyen megoldásokkal és stílussal hogyan is tehetné.
Sienna Miller jelenléte pedig csak jót tesz az alkotásnak, az utóbbi idők egyik legszexisebb negatív ellenfele, rajta kívül még Snake Eyes jelenlétére fogunk emlékezni, a nindzsák ugyebár felejthetetlenek, Channing Tatum pedig nálam egyre szimpatikusabb srác lesz, a többiek meg amolyan töltelékek, jobb-rosszabb ízben.
Egyszeri fogyasztásra bőven alkalmas, persze helyén kell kezelni, és nem kell minden logikátlanságon (mert abból bizony van egy jó pár), meg hülyeségen felkapni a vizet. Más kérdés hogy mivel az alkotás egy gyorskaja szintjén mozog, megtekintése után egy héttel talán már nem is fogsz emlékezni semmire se belőle, de amíg tart, addig leköt. Velem legalábbis ezt tette, ellenben a folytatással.

2013-04-07 18:28:59 BonnyJohnny (3) #45

Újranéztem, és továbbra is eszetlen, logikátlanságokkal teli és sablonos. (A finálé tényleg Jedi visszatér koppintás?)
Bár gyors egymásutánban nézve a második résszel valóban kiviláglik a különbség. Ez egy pillanatra sem ül le (pedig két órás), a látvánny és koreográfia pedig jó. Esztelen, de végig pergős zúzás, ami leköt. Ellenben a második rész...
De ez így is legfeljebb csak erős kettes.
...
Na jó, valójában élveztem. :) Legyen hármas (pláne a második résszel való összehasonlítás alapján). De ebben az értékelésben már Sienna Miller is benne van!

Bár ha egy adott pillanatban, a film alatt, váratlanul megjelent volna a szobámban, hirtelen felindulásból lehet csak annyit tudtam volna kérdezni tőle, hogy miért zuhan(!) le a jég a vízben?

2010-06-01 10:40:59 mrbaly91 (1) #44

Az akciójelenetek látványosak azokkal nincs semmi gond..., de más nincs benne csak lövöldözés, robbanás, lövöldözés.....Mikor a színészek már x robanás vagy lövés után is felkelnek, és mintha misem történt volna, továbbálnak, az egy kicsit irreális. A történet lapos, gagyi, világura...stb, a beszólások egyeltalán nem viccesek, tipikus Gyerünk!Gyerünk!-ös film.

2010-02-12 17:58:55 Tams (1) #43

Végre egy film, amiben még ha akarnék se tudnék pozitívumot találni! Színészek bénák, az effektek nevetségesek, a történet csapnivaló, dramaturgia nulla, az akciójelenetek kb 1 percig izgalmasak, aztán már csak önmaguk ismétlik, a néger faszi cseppet sem vicces, mert ezt már láttuk sok filmben, és akkor nevettünk, ha akartunk...szóval ez a film abszolút 1-es nálam.

2010-01-10 21:25:18 matykom (3) #42

Annyira ostobaság mindig gondolkodni és minden filmben az értéket keresni... Néha jó kisiskolásnak érezni magad és nevetve szórakozni ezeken az eget rengető baromságokon. És ettől nem tartom magam éretlennek, csak néha jó a sok értelem mellett mindent feledni ilyen ócska hollywoodi akciófilmeken. A poénok tényleg szarok. A látványnál tényleg nem ad többet. De: NA ÉSSS????? Mert mégis képes magával ragadni, csak nem kell annyira okosan és érett-komoly-unalmas felnőttként hozzáállni és mindennek az értelmét és valóságát keresni.

2009-11-29 14:33:48 Kopasz (3) #41

Akció dús kis film volt, sok jó jelenettel és egy jó pár elrontottal aminek inkább az oda nem figyelés vagy a nemtörődömség volt az oka. Az emberek közti összefüggések szerintem jól ki lettek találva és megcsinálva. Tartalmilag jobbra számítottam, látványilag rosszabbra, de akik szeretik az e fajta filmeket azoknak egyszer mindenképp érdemes megnézni.

#12: A Batman Begins -ben biztos nem voltak olyan jelenetek amik egyszerűen képtelenségek (ismerve a batman filmeket :) ), lehet ezért zseniális nálad a film, ennyi erővel sok akció és sci-fi filmbe bele lehetne kötni, hogy ilyen nincs.

2009-10-24 13:53:23 kulcsar03 (4) #40

Semmi komoly probléma nincs ezzel a filmmel. Hatalmas agyatlan csihi-puhi, de tulajdonképpen mást mit is várhatnánk tőle? Olyan gyorsan elröppent a játékidő, hogy fel sem eszméltem. A párizsi üldözéses jelenet pedig nálam mindent überelt. Hatalmas pop-corn mozi,de annak kíváló.

2009-10-14 15:46:11 carmine (4) #39

Nem olyan rossz ez a film. Egy korrekt kis akció mozi, látványos akciójelenetekkel. De tény, hogy aki csak azokat a filmeket értékeli, amiben van mondanivaló meg úgynevezett "filmes-érték", annak nem fog tetszeni. Én szeretem, ha egy film pusztán akciódús és nincsen telerakva feleslegesen mindenféle mély gondolatokkal. Arra ott vannak a drámák. Egy akciófilm legyen akciódús és kész. Pláne az ilyen meseszerű, effektekkel teli változat. (Azt már megsem merem kérdezni, hogy Brendan Fraser 3-4 mondatos karaktere mi célt szolgált. Illetve, hogy miért pont ő játszotta, amikor ő azért főszerepeket szokott játszani. Csak azért nem kérdezem, mert akkor jönnének a Fraser cikiző hozzászólások) :)

2009-10-05 18:23:22 bali113 (2) #38

Iszonyat gyenge a film. Egy előnye van, hogy a temérdek hülyeség mellett, teljesen kikapcsolt engem és le is kötött. Szóval remekül lehet pihenni a film alatt, vagy akár altatónak sem utolsó. Szóval ép elméjű embernek nem ajánlom, egyszernézhető alkotás.

2009-10-03 15:37:46 ekrekirts (4) #37

Hát ez meglepett! Nagyon leírtam ezt a filmet, már a megtekintés előtt, hogy biztos valami szar lesz....erre tessék. 2óra agyatlan akció, ami 1 percig sem akar többnek látszani, mint ami. Csak leülsz agy kikapcs és nézed! Kiskoromban a rajzfilmből elég sok részt láttam és szvsz sokat visszatudtak adni belőle filmen. Nagyon jól elszórakoztatott, az év meglepetése nálam :)

2009-09-22 21:54:59 myke7 (1) #36

Kifejtetted, miért is kár leforgatni, :) egyetértek.

előzmény: VVega (#35)

2009-09-21 21:14:41 VVega (2) #35

Hát majdnem. Egy rakás műanyag szar az egész, mely legalább párszor egész látványos. De a humor az valami kegyetlen ótvaros, a sztori még másodpercek erejéig sem próbál meg eredeti lenni, és a zúzás nagyon nem eléggé kreatívan áll eldobós ahhoz, hogy a hihetetlenül ostoba cselekményről elvonja a figyelmet. Fárasztó cucc.

előzmény: myke7 (#34)

2009-09-21 20:27:58 myke7 (1) #34

Ilyen filmeket kár leforgatni.

2009-09-18 00:55:05 Hazafi (3) #33

Teljesen hű a rajzfilmhez és a képregényhez, már amennyire emlékszem belőle. Gyerekként a legjobb volt, de azok az idők már elmúltak. A film alatt rendszeresen az járt az eszemben, hogy ez a G.I. Joe és itt nem számítanak a hibák, csak az akció, a jó beszólások és hogy a Joe-k a legjobbak.

Senki nem mondhatja, hogy a film elszakadt a G.I. Joe világától.

2009-09-17 22:32:12 whiteman 01 (3) #32

Hihetetlenül felszínes, és már-már rajzfilmszerűen banális látványfilm, ami általában poénkodik, de azért valamennyire komolyan is veszi magát. Azonban az üldözéses jelenetért megéri egyszer megnézni.

2009-08-13 21:18:02 simijohnny (2) #31

Tényleg Pierrot, melyik rész tetszett leginkább? Na és az X-men-ben? Esetleg a Jackass 3-ban?

2009-08-13 19:03:16 deviant (?) #30

látom pierrot is megnézte a g.i. joe-t, biztos ott volt a premier előttin, hiszen régóta várta már.

2009-08-08 11:12:20 opposition (3) #29

Megnéztem. Teljesen korrekt. Aki nem társadalmi, vagy mélylélektani drámát akar, annak pont megfelel. Az meg, hogy nem életszerű? Basszus, ez egy sci-fi mesefilm, persze, hogy nem életszerű...

2009-08-08 09:58:45 Gasz András (2) #28

Azt hittem e blog esetében megint egy jó kis Olórin kritika lesz. :( Most más írta. A HP6-os kellően jó volt. Főleg kíváncsi lettem volna a sok negatív vélemény okán hogy mitől annyira jó esetlegesen. Hogy meglessem e moziban vagy sem.

2009-08-08 08:52:30 Gasz András (2) #27

Rottennen nem nagyon kedvelik már 39% csak.=83 sz.) IMDB-n is 1500-al 6.2. Azért majd meglesem ha képe lesz Star trek-Hp6 féle elvarázslásra akkor ok. Remélem aTrasnsformers2-es viccek elkerülik a nézőteret. :) Meg azért lesznek benne talán színésznek nevezhető egyének is (TS2-ben nem nagyon voltak). :) Miller bárónőnek pedig 17 sz.-i táncleckéket tanítanék szívélyesen. :)

2009-08-07 13:50:47 Olórin (4) #26

Az igaz, hogy a trükkök jobbak, de semmilyen más érv nem szól a TF2 mellett. Főleg, hogy ennek az akció - számomra - látványosabbak, ötletesebbek, kidolgozottabbak.

előzmény: Daemiaen (#25)

2009-08-07 13:40:14 Daemiaen (2) #25

Velem is előfordult már hasonló számtalanszor, de most mégsem.

Amúgy pedig szerintem a Transformers 2 trükkjei egy szinttel magasabb minőséget képviselnek. Mondom ezt szigorúan laikusként.

2009-08-07 12:21:27 Olórin (4) #24

Na, most keményem megkövetem magam. Lehet, hogy azért is ért ilyen nagy kellemes csalódás, mert az év legszarabb filmjét vártam, de a fő, hogy baromi jól elszórakoztam rajta. Agyatlan marhaság, amiből szerencsére hiányzik a nyál meg a giccs (na jó, többnyire) éppúgy, mint az idétlen viccelődés - jól eltalált poénok viszont akadnak benne. A párizsi üldözés meg az év leglátványosabb jelenete eddig.

2009-08-04 20:45:17 John Spartan (?) #23

El tudnék viselni egy-két hardcore jelenetet a Bárónővel, amint épp megleckéztetik.

2009-08-04 20:31:22 JeszKar (?) #22

Sajtó vetítés.

előzmény: opposition (#21)

2009-08-04 20:28:46 opposition (3) #21

Az aki máig (aug.4.) pontozta, az hogy csinálta???

Augusztus 6. előtt sehol sem játsszák...

2009-08-04 12:32:29 ronin07 (?) #20

0-hoz és 0,5-höz képest mennyire értékelnéd? :)

2009-08-04 12:30:37 Zalaba Ferenc (3) #19

a nyár legnagyobb meglepetése! (lévén, hogy az elvárásaim kb. a 0 és a 0.5 pont körül mozogtak.)

2009-08-04 10:26:30 gaillard (3) #18

Szar? Meglehet, de még az az egy negatív kritika is megjegyzi, hogy Sommers legsikerültebb filmje az első Múmia óta.

2009-08-04 10:08:49 Olórin (4) #17

Szégyenlik feltüntetni, hogy játsszák ezt a szart:D

előzmény: deathcode (#16)

2009-08-04 10:06:20 deathcode (3) #16

Be biz'! Kint hagyom az IQ-m háromnegyedét és hétévesként csorgatom a nyálam a csinnadrattára! xD Egyébként miért nem látom a Cinema City műsorában holnaputántól???

2009-08-04 10:01:52 ronin07 (?) #15

Igen, majd mindenki csak akkor ragadhat billentyűzetet, ha tetszik neki egy film. Dehogy is. :) Kultúra utalvány vagy nem, de bemész a nézőtérre. ;)

előzmény: deathcode (#14)

2009-08-04 09:52:06 deathcode (3) #14

Azt hittem, ha irogatsz ide, akkor érdekel valamennyire.
Egyéiránt pénzt én sem fogok kiadni érte, mert kultúra utalvánnyal fizetek :P

előzmény: ronin07 (#10)

2009-08-03 20:39:45 wayage (2) #13

Az előzetes alapján szerintem is rossz filmnek tűnik. Moziban biztos, hogy nem fogom megnézni. Bár az RT-n 8 szavazat után 88%-on áll...

2009-08-03 19:27:38 ronin07 (?) #12

Hát, mikor láttam, ahogy a bombák elől elszaltóznak ezek a bőrrucis, hibátlan testű és arcú nők, fickók, lemartam a bőrt a képemről. :)

2009-08-03 19:21:33 JeszKar (?) #11

Ennek a filmnek 20-25 évvel ezelőtt lett volna keletje. Egyébként, lehet, hogy jó film lesz, de hatos lottó esélyesebb :)

2009-08-03 18:44:55 ronin07 (?) #10

Egyébként tényleg azt hitted, hogy pénzt adnék érte?

előzmény: deathcode (#8)

2009-08-03 18:42:43 ronin07 (?) #9

Nem is fogom. Hülye leszek. Nálam egy szinten van a Transformers-ekkel, amiket a mai napig kerülök. Egy agyonstilizált gyökerekből verbuvált banda nekem kevesebbet ér a semminél, ezen meg az szórakozik akar, de arról meglesz a véleményem. Túl bugyuta, és kész.

2009-08-03 14:58:37 deathcode (3) #8

Semmi baj. Csak ne nézd meg, ha előre fikázod. Én nem várok el tőle sokat, maximum, hogy sokminden felrobbanjon és punktum. Ha te felismerted, hogy ez szar (lesz), akkor az égre könyörgöm, ne nézd meg.
Filmes szemmel egész biztosan nagy szopás lesz, de a moziban egyesek jót szórakozhatnak, ha épp nem Tarkovszkij ópuszokon akarnak merengeni.

előzmény: ronin07 (#7)

2009-08-03 13:13:04 ronin07 (?) #7

Tetszik, hogy nincs annyi filmes rutinod, hogy felismerd, mi mennyit ér.

előzmény: opposition (#6)

2009-08-03 12:48:31 opposition (3) #6

Tetszik, hogy látatlanban lefikázol valamit...

előzmény: ronin07 (#2)

2009-06-12 13:56:34 Ágó (?) #5

Azért, hogy kapjunk egy remek Múmia-filmet!
A többit én sem értem.

előzmény: Daemiaen (#4)

2009-06-12 12:39:09 Daemiaen (2) #4

Az a fura, hogy valaha forgatásra miképpen tehette be a lábát...

2009-06-12 12:32:12 Rorschach (4) #3

Állítólag a cucc olyan ratyi, hogy a tesztvetítés után Sommerst kirúgták, és a vágóterembe sem teheti be a lábát...

2008-07-11 09:37:31 ronin07 (?) #2

Hát ja, tényleg ez kell a népnek. Sommers-en meg látszik, hogy A múmia első része és a Van Helsing között min ment át, hogy újabban egy 170 milliót felemésztő ovisfilmet akar megfialtatni. A jtáék, rajzfilm, vagy a fene tudja milyen eredetű a G.I. Joe nekem a tartalmatlan gagyival egyenlő.

előzmény: Ivan/ (#1)

2008-07-10 23:42:43 Ivan/ (2) #1

Ez az! Erre van szüksége a világnak! Gyerekkoromba mindig is örültem volna egy egészestés, élőszereplős G.I. Joe mozinak! Most teljesült a gyerekkori vágyam. Más kérdés, hogy azóta felnőttem és lehet így annyira nem fog lenyűgözni…