Jurassic Park (1993) ☆ 👁

(Steven Spielberg)

amerikai kalandfilm, sci-fi, thriller

3,9

2021-05-31 21:22:03 Joeker81 (4) #37

Egyszerűen még mindig egy varázslat ez a film! Ez az egyik olyan alkotás, ami ha megy a TV-be, vagy direkt elindítom...mindig végignézem, kívülről fújom a szövegét, de mégsem tudom megunni. A többi részét csak egyszer láttam, de meg sem közelítik az első rész hatását. Sokat számít nekem, hogy ezt anno a premier hetében néztem meg moziban, ami sokat tett hozzá ahhoz, hogy tizenévesként a mozi rabjává váltam, felejthetetlen élmény...

2020-08-18 03:25:20 Ugor (5) #36

Gratulálunk a szülinapodhoz! Még sok ilyen filmes szülibulit a KT-n!

előzmény: Leo_Stotch (#35)

2020-08-17 21:40:54 Leo_Stotch (5) #35

Aug 12-én , a Köki tetején kertmozi, pont a szülinapomon, megnéztem.
Csodás éjszaka, jó levegő..
Életem egyik legjobb “mozis” élménye.
A film pedig még mindig megállja a helyét...

2020-03-29 08:25:31 Leo_Stotch (5) #34

Ha már előkerült..
Ez a Mozi. Ez az, ami miatt elindultam azon a csodás, véget nem érő úton, amit úgy hívok, A Mozi Szeretete.
Hét évesen, a raptoros konyhás jelenetig jutottunk a szüleimmel 93-ban. Akkor ki kellett jönni, mert be voltam tojva..
De a nagyvászonba beleszerettem. Meg a kicsibe is :)

2020-03-29 00:07:49 SoZi (5) #33

Megint eltelt 7 év.... Nem, még mindig nem kopott egy fikarcnyit sem.
A főszereplők viszont abszolút reneszánszukat élik mindhárman. Főleg Laura Dern.

előzmény: SoZi (#28)

2017-11-18 17:56:17 Norbert Simon (5) #32

Csatlakozom az előttem szóló zseniális értékelők táborába. A néző szinte tényleg eltudja hinni a látottakat. A dínók eszeveszett jól meg lettek csinálva. A Raptorok voltak a kedvenceim mindig. (Én mikor gyerekként először láttam megijedtem amikor a Lex lábát a raptor le akarja harapni.) ( érdekes amikor T-rex borogatja verdát a két gyerekkel az nem) Amikor a T- rex és köpködő Dilophoszaurusz megjelenik az szerintem mindenkinek örökre megmaradt az emlékezetébe. A szórakoztató látvány mellett Spielberg zseniális rendezése és persze John Williams emlékezetes zenéje is hozzáadódik a hatalmas sikerhez. Nincsen egy perce sem ami ne nyújtana kiváló szórakozást, kellő mennyiségű kalandot, és emlékezetes idézeteket. pl. nem spóroltam semmit, ( Hammond) a természet utat tör ( Dr Malcolm) Nekem személy szerint a kedvencem a Ne filléreskedjen ( Nedry) és amikor a Dr Sattler és a Dr Malcolm elmélkedik a teremtésről szinte már filozófiai értelmezést ad a filmnek. Vagy amikor a Sattler és a Hammond vitatkoznak az értékek fontosságáról. A karakterek ki dolgozottak ugyan de csak annyira amennyire feltétlenül szükség van. A többit a dínók megoldják helyettük is.

2017-04-23 14:36:18 KovacsKokesz (5) #31

A látvány az ami miatt megadom rá a zseniálisat! A mai napig tátva marad a szám ha meglátom bármelyik Dinoszauruszt és elhiszem, hogy ott van. Nem beszélve a hangulatról amit csak Spielberg tud megteremteni és meg is teremtett 18 évvel a szintén szuper Cápa után! Ő valahogy a feszült kalandfilmeknél van otthon szerintem:D

2016-12-14 20:48:45 Dezsmant (5) #30

Kategóriája legjobb filmje ez az alkotás.

2013-05-13 22:12:18 The Hungarian (5) #29

Ahogy a Titanicnál, most is azt mondom: soha nem volt még annyira jó, mint moziban nézve. Nem sok film van, ami két évtized után is képes teljes mértékben érvényesülni a vásznon, de a Jurassic Park ilyen.

2013-05-09 22:29:06 SoZi (5) #28

Nálam ez indította el a hardcore mozibajárást, akár egyedül is. Bár nem tartom a világ legjobb filmjének, azért egyes részeknél még mindig van libabőr. Ez a film bizony nem kopik.
A 3D pedig tisztességes, mindenképp megérte újranézni! Visszahozta a régi élményt.

2013-05-03 02:34:20 deviant (5) #27

egy igazi mérföldkő volt ez a film. hihetetlen érzés lesz húsz év után újranézni.

2013-05-01 22:15:47 TomPowell (5) #26

Ez a film nagyvásznon (több, mint korrekt 3D-vel) még mindig egy igazi, libabőrös csoda.

2013-05-01 20:31:03 Daemiaen (5) #25

A Jurassic Park akkor is Jurassic Park, ha a 3D hatástalan, ugyanis közel 20 év elteltével ismét gyöngyvásznon látni a '90-es évek egyik leghatalmasabb nagybetűs moziját továbbra is libabőrös érzés.

2013-04-29 07:49:34 Yuriko-chan (5) #24

Én egy hónapja várom, és most már a főoldalon is kinn van, május 2-án lesz a bemutató. Márciusban láttam az előzetest moziban, és az eredeti szinkron volt alatta. Reméljük, hogy ez így is maradt, indokolatlan butaság lett volna újraszinkronizálni. A Szépség és a szörnyeteg és a Titanic 3D verziója is az eredeti hangokkal ment a moziban.

2013-04-27 11:25:27 slawter (5) #23

Na, ez egy jó kérdés! Az de jó lenne, hogy ha 3D-s verzió is menne a mozikban, tuti arra ülnék be! :) De erre sély sincs itthon...

előzmény: robbiemarko (#22)

2013-04-27 11:10:26 robbiemarko (5) #22

Valaki tudja esetleg, hogy az eredeti szinkron lesz a 3D-s verzióban?

2013-04-26 16:20:10 SoZi (5) #21

Jöhet 3D-s beszámoló, ha valaki megnézi!

2013-02-22 22:04:53 slawter (5) #20

Mi ez a 3D Steven???!!!!!

2012-10-07 19:19:16 ChrisAdam (4) #19

Avatar 2. :)

előzmény: Danesz99 (#18)

2012-10-07 17:29:09 Danesz99 (5) #18

A Jurassic Park eredetiségében, látványvilágában egyaránt zseniális. Várom azt a filmet ami hasonló élményt nyújt moziban mint ez.

2012-10-07 08:54:12 ChrisAdam (4) #17

Spielberg is meglepett. Igazi klasszikus a Jurassic Park. Azt hittem, valami iszonyú blődséget ad el, mint az E.T.-nél, nyálas befejezéssel. De ehelyett egy nagyszerű kalandfilmet kaptam, jó látvánnyal és félelmetes, izgalmas befejezéssel és lenyűgöző zenével, egyedi hangulattal. Tényleg ehhez a műfajhoz kéne visszatérnie Steven bátyánknak. Mert ezt jól tudja űzni.
85% Nagyon erős négyes.

2012-10-02 22:48:49 Victor Vance (5) #16

Hosszú idő után megint megnéztem, gyerekkoromban sokáig nem érdekelt ez a film, de aztán megnéztük a harmadik moziba, és utána meglett mindhárom epizód videokazettán. Nagyon hangulatos, izgalmas és látványos kalandfilm, amely engem mindig képes visszarepíteni a gondtalan gyerekkorba, hatalmas élményt nyújt, meg szívvel-lélekkel van tele. Igaz ennyi idős fejjel már hibái is könnyebben látszódnak, pl. a karaktereket fel is áldozták a látvány és a CGI-oltárán, majdnem annyira hogy már a dinoszauruszok az igazi főszereplők és nem az emberek.
Viszont ez engem egyáltalán nem feszélyezett, Stan Winston lényei, és az ILM keze-munkája tetten érhető mindenhol, a dinók tökéletesen lettek megalkotva, még mai szemmel is, pedig nem sokat szerepelnek a képernyőn, a cselekmény annyira jól adagolja a feszültséget, félelmetes pillanatokat, suspense-elemeket, hogy az ilyen apróságokat észre sem vesszük. Tökéletes mozi ez, amely előhozza belőlünk a rakoncátlan kisgyereket.
Lehet hogy Spielberg mostanában már csak tisztességes iparos, a biztosra játszik, s legutóbbi mozijai miatt parkettát kell cserélni, de valamikor még pontosan tudta hogy mi kell az embereknek.

2012-02-21 22:21:02 Karesz84 (5) #14

Életem első moziélménye volt '93 vagy '94-ben! Emlékszem, 9 évesen teljesen megbabonázott a film.
Este, a mozi végeztével alig mertem hazamenni, minden pillanatban azt vártam,
honnan bukkan fel egy raptor, vagy a T-rex... Szóval rendesen beindította a fantáziát.

Szerencsére a filmet előbb láttam, mint hogy a könyv a kezembe került volna.
Mondanom sem kell, a könyv kidolgozottságához képest a film eléggé "fapados",
viszont érthető, hogy nem akartak 5 órás filmet készíteni.
Ilyen sorrendben ( előbb film, s aztán a könyv) gyerekkorom
egyik meghatározó élménye volt a Jurassic-sztori.

Köszi Spielberg és főleg Michael Crichton!

2011-10-18 13:45:07 BladesOrsi (5) #13

Igaz, hogy a film elég távol áll a könyvtől (történet, infók, stb.), de attól még imádom! Akárhányszor nézem meg, nem tűnik unalmasnak.

2011-09-28 21:25:57 BonnyJohnny (5) #12

Látványos (még ma is!), izgalmas kalandfilm, némi humorral, csipetnyi komolysággal, és néhány kifejezetten ijesztő jelenettel. A gyönyörű fényképezés és zene további pozitívum. Bár úgy ültem neki, hogy csalódni fogok, eléggé tetszett.
Szerintem ez a műfaj való igazán Spielbergnek, és nem az unalmas, vagy legalábbis az ő kezében unalmassá váló drámák. (A Schindler listája egy igen igen erős kivétel az ő esetében.)

2011-05-18 22:50:57 von Schatu (5) #11

Gyerekkorom nagy kedvence, de még ma is nagyon szeretem. A megnézése után egy hét alatt átdolgoztam fejben a biztonsági rendszert. Az tuti, hogy nálam ilyen bakik nem lettek volna!
Nincs szívem ötösnél kevesebbet adni.

2010-02-02 23:35:27 Szívtiproimi (3) #10

Technikailag tényleg nagyon jó, és gyerekkoromban imádtam lapozgatni az ősállatos könyveket, de valjuk be a film nagy része egy kergetőzős Tom és Jerry show.

2009-07-14 01:26:40 jo21 (5) #9

Hogy én ezt mennyire szeretem!!! Ezen nőttem, emlékszem, hogy otthon a suliban a tévében mindig erről a filmről volt szó. Nem is tudom hányszor láttam már!!! A dinók tényleg annyira élethűek, szinte megérintheted őket. A látvány (amikor a T-rex először felbukkan és gyerekek kocsiját felborítja, iszonyú erős jelenet, vagy amikor szintén a gyerkek kerülnek kellemetlen helyzetbe a raptorokkal a konyhában!! mellett komoly mondanivalója is van a filmnek, amit Jeff G. karaktere fejez ki a legérzékletesebben!!! Kötelező mindenkinek!!!! Sajna a következő részek fokozatosan egyre gyengébbre sikeredtek:(((

2009-03-10 08:09:54 kezdetektől (?) #8

Nem értem, hogy egy ilyen jó filmnek miért csak 3,65 az átlaga. :O Szerintem zseniális remekmű, a dinós filmek megindítója. Nagyon ötlet alapján lett kivitelezve ez a csodálatos film. 100 millió éves szúnyogból kiszedni a vért és dinó parkot nyitni, nem rossz:D A hangok, effektusok, trükkök szerintem nagyon jók, és dinók is élethűen vannak ábrázolva. Nekem az a jelent tetszik a legjobban amikor jön a T-Rex és remeg a víz a pohárban, és azt hallani az üvöltését, ami állítólag egy aligátor, egy elefántbébi és meg valami kölcsönözte a hangot. Spielberg rendezésében ez egyigazi klasszikus filmnek számít, és nem csak a sci-fi- és kalandfilmek világában. Mindenkinek csak ajánlani tudom

2008-12-30 21:52:31 puttancsospeti (3) #7

A téma ótestamentumai mégiscsak Doyle: Az elveszett világ, és Obrucsev: Utazás Plutóniába c. regénye.
Ez utóbbi még a szoci éra leszálló korszakában volt a tinédzserek nagy olvasmánya. Ó azok, a nyolcvanas évek...
A film jópofa, a maga módján. Nézhető...

2008-04-16 10:30:05 nagype (5) #6

Én azért a film és a téma rajongóinak azt tanácsolnám, hogy mindenképpen olvassák el ezt a nagyszerű könyvet.
A filmből ugyanis egyáltalán nem jön le szerintem a könyv egyik alapelve, mégpedig; hogy a parkot több napig lehet irányítani emberi beavatkozás nélkül. Magyarán a múlt kor és a jelen high-techje olyan rendszerben áll össze, hogy a múlt élőlényei fel sem fogják - nyílván - hogy egy tökéletes rendszer részei. Mindaddig persze, míg meg nem jelenik az ember és szembe nem kerül a rendszerrel (Nedry) és magával a természettel. És akkor mellette ott az "Életet nem lehet kordában tartani" dolog, ami ugye minden ilyen lehetőséget kihasználva kitör a rendszerből és alkalmazkodik. (ha nem is olyan gyorsan mint a történetben :) )

2007-12-28 15:27:43 imhouse (5) #5

pedig a south park sokkal több annál, mint amit látsz a képernyőn! ;)

2007-12-15 18:52:50 deviant (5) #4

bárcsak a ken park címével lenne a legnagyobb bajom... :) a south parkról meg inkább nem mondok semmit.

előzmény: Semprini (#3)

2007-12-15 18:47:42 Semprini (4) #3

És olyannal, hogy Ken Park? Vagy South Park? .-P

előzmény: deviant (#2)

2007-12-15 18:46:56 deviant (5) #2

kréta park... ki forgatna ilyen címmel filmet? :)

előzmény: Semprini (#1)

2007-12-15 16:59:33 Semprini (4) #1

Bár manapság már több tévésorozatban is feltünedeznek a komputeranimált dínók, 1993-ban forradalmi újítás volt Spielberg és az Industrial Light and Magic részéről, hogy egy mozifilmet erre alapozzanak! Bár a film kicsit lassan indul be: az első dínó feltűnésére közel fél órát kell várni, és elég sok az üresjárat (ami főleg akkor zavaró, ha már többször látta az ember a filmet), de a Jurassic Park akkor is filmtörténeti mérföldkő trükktechnikai szempontból.
(Érdekesség: A filmben összesen 6 és fél percnyi számítógépes animáció van, a többi trükköt robotokkal oldották meg, inkább csak a nagytotáloknál használták a komputergrafikát.)

NB: A cím nem túl szerencsés, mert a filmben látható lények többsége nem a jura, hanem a kréta korban élt - állítólag...:-P