Mirrors (2008) ☆ 👁

(Alexandre Aja)

amerikai-német-román horror, thriller

3,0

2022-08-07 13:34:24 fempolip (4) #36

Nagyon jó alkotás, jó kivitelezés. A főszereplő is jól színészkedik szerintem. A látványa pedig akkor nekem nagyon tetszett. Helyszínekből is van pár, ami kedvemre való volt. Szóval remekül szórakoztam.

2020-07-26 09:20:19 Norbert Simon (3) #35

Szerintem a film látványvilága nem is annyira rossz. De szerintem semmi eredetiség nincs benne. A kettestől csak egy kicsikét jobb. A három csillagos értékelést éppen elérte. Horrorfilmnek egyáltalán nem gondolom ,hogy erős. Thrillernek.... hát annak már valamicskével jobb. Kiefer Sutherland viszont egész jó volt benne. A többi színész abszolút felejthető Ő hozzá képest. A vége szerintem nem sikerült rosszul így összességében gyengén 3 csillag.

2013-10-30 19:36:08 Tenebra (3) #34

Igazából nem volt vele bajom, megfelelően kreatívan dolgozta át az eredetit. Meg Kiefer Sutherland is jó volt benne nagyon. Viszont az egyértelmű, hogy feleslegesen hatásvadász néha pl. a főhős testvérének kinyírása elég nevetséges már - széthúzza a saját száját a tükörben, és leszakad az állkapcsa. Megfelelően undorító jelenet, de tök fölösleges, hatásvadász megvalósítás. És hát míg a koreai azért erősen társadalomkritikus (végtére is a koreai nagyvállalatok problémáját jeleníti meg horrorformában), addig ebben a filmben nincs semmi ilyen, csak egy szimpla, zsigeri horror, semmi több. Azért a fordulatát megtartották. De itt közel sem bír olyan erővel, mint a koreaiban, ahol tökre érthető, miért szerepelt ez a megkettőzött világ horrorforrásként (egyértelműen az Észak és Dél megosztottságot éreztem ebben - ami természetesen az amerikai környezetre jelen esetben lefordíthatatlan, még akkor is, ha mai napig van konfliktus Észak és Dél között az USA-ban).

2013-02-17 23:37:11 blazserbozso (4) #33

Frankó kis film volt, kicsit horrorba hajló, de inkább thriller. Jó kis feszültséges, látványos, jó megoldásokkal, a végén jó kis csavarral.

2012-11-07 20:00:32 Ninety-Four (3) #32

Emlékezetes volt, az biztos, de ha már erős jelenet, akkor inkább a záró képsorokat érdemes megemlíteni :)

2012-11-07 16:47:16 tomside (3) #31

Igen, az a jelenet a film erősebbjei közé tartozik. Jaj, hogy sajnáltam azt nézni is. Ahogy pocsékba megy az a finom hús... :D Szájtátva néztem! :DDDD

előzmény: Ninety-Four (#30)

2012-11-07 16:30:28 Ninety-Four (3) #30

Amy Smart addig a bizonyos jelenetig jó is, de... jaj, inkább a Cool túra vagy a jobb filmjei kapcsán szeretek rá emlékezni :)

2012-11-07 16:27:55 tomside (3) #29

Akkor már inkább Amy Smart... :)

Más: hasonlóképpen, Tükör címen fordították a The Broken c. filmet is. Szerintem, bár alulértékelt, de az mérföldekkel jobb.

előzmény: Ninety-Four (#27)

2012-11-07 16:06:46 BonnyJohnny (2) #28

Ha kettest adnék megszakadna az Alexandre Aja filmekre adott ketteseim sorozata. :) Bár egy filmjét nem láttam, és állítólag az a legjobb. (Magasfeszültség)

előzmény: Ninety-Four (#27)

2012-11-07 16:00:53 Ninety-Four (3) #27

Gyönge kettes + hangulatos díszletek + Paula Patton :D

2012-11-07 15:56:34 BonnyJohnny (2) #26

Vagy felsőkettes. ;)

2012-11-07 15:47:32 tomside (3) #25

Aljahármas.

2012-01-29 22:28:14 Hannibal Lecter (2) #24

Szinte a legminimálisabb elvárásaimat sem teljesítette, és csupán alulról verdesi a kettest, de Sutherland Jack Bauert idéző szerepformálása és néhány izgalmasabb blokk mégis megmenti nálam a nézhetetlentől. Viszont ujjhegynyi originalitást sem fedeztem fel benne. Fantáziátlan rutinmunka.

2011-03-13 13:58:06 THUGLIFE (?) #23

Én azt nem értettem, hogy a végén Ben miért került bele a tükörbe. Ha valaki el tudná nekem magyarázni azt megköszönném.

2010-09-18 20:05:06 terika (3) #22

Nem volt rossz film attól függetlenül, hogy tényleg innen is onnan is vett ki dolgokat. Illetve, ha nem ismerném a felsorolt filmeket, amelyekből elemeket vett át azt mondanám erre a filmre, hogy 9/10. Nekem amúgy a végén nem esett le hogy miért is a kéznyom. Jó sokan meghaltak már ezek szerint a tükör által, szóval nem kis étvágy van. A koreai változata biztos über amúgy, azok olyan betegen adják elő az ilyen cuccokat, meg fogom nézni.

2010-07-04 21:13:39 caeiro (3) #21

Unalmas, közhelyes. Az utolsó 2 percet kivéve semmi meglepő.

2010-05-25 09:26:35 gellert01 (4) #20

Én sokkal rosszabbra számítottam a trailer alapján, így valószínűleg a kellemes meglepetés okozta hirtelen felindulás miatt négyes, de néhol tényleg remek megoldásokkal találkozhatunk. Az eleje tényleg uncsi és kimerül a sötét épületben apró zajokkal riogatós klisével, de szépen beindul odaragasztja a szemedet a maradék egy órára. Ráadásul a "noname" szereplőkkel sem voltak nagy gondok.

2009-10-11 16:56:43 insano (3) #19

Hát nem húú inkább hm . A vége hasonlít a Silent Hillre

2009-08-30 16:30:09 meli16 (4) #18

Az eleje picit docogosen indult,de a kozepe elég izgalmas volt,viszont végére totál ossze zavarodtam,h hova tunhetett el Ben!de ettol fuggetlenul tetszett!

2009-07-30 15:29:39 Ubul (4) #17

az into the mirror tényleg jobb ennél,de a story is más...

2009-07-09 00:16:56 bali113 (4) #16

Én szeretem a horrort, de nem értem, hogy a lentebb említett filmeket, hogy lehet jóval értékelni. Főleg a Magasfeszültséget és a Sziklák szemét. Főleg ez utóbbi volt halóvány és még második részt is megért. Szánalom az a film. Nem mondom, hogy a Tükrök kreatív, de sokkalta jobb, mint a fentebb említett förmedvények...

2009-03-17 21:50:25 Karin (2) #15

Nem vagyok biztos benne, hogy kultúrális különbség miatt, vagy alapból, de nem vágom ezt a nagy hűhót a tükörképek miatt.
Minálunk összesen van 4,ebből 3kézbe való.
Itt pedig egy egész napba telik, mire egy házat megszabadítanak tőlük, a szobalány meg zokogógörcsöt kap, ha vki kiviszi a tükröket házból(a helyében-öregecske, ducikácska-inkább örülnék.)

Röviden, amiért a story sz.r: Tükrök? Ugyan már!

A díszlet, megvalósítás... most hétvégén(márc 14.-én láttam, de semmit nem tudok róla mondani. Tehát jellegtelen.

2009-01-16 21:33:13 Ivan/ (2) #14

Alexandre Aja ért ahhoz, hogy rendezzen erőszakos filmet. Itt aztán tényleg vannak véres jelenetek és azok sokkolnak is. A gondom azonban az, hogy hiába mindez ha a történet úgy rossz, ahogy van. Talán legközelebb egy jó forgatókönyv se ártana…

2009-01-08 00:08:43 vadPINGvin (4) #13

A film simán csak oké/elmegy, néhol nagyon kellemes, néhol eléggé gyenge, de ami az átlag folé emeli, az mindenképp a díszlet. Az áruház romjai, tokéletesen beteg hátteret biztosítanak bárminemu horrortorténethez. Ha csak simán át kellene menni rajta éjszaka, mindeféle tukrok és sikoltozás nélkul, akkor is folkotném a pelust. :)
Nem is értem, egy ilyen átlagos kis horrorhoz minek ennyire zseniális díszlet...

2008-12-30 20:01:43 osi (3) #12

Ha jól értelmezem, hogy mire irányul a kérdés és jól emlékszem a filmre, akkor azért kerül a főszereplő a tükrök mögé, mert meghal a film végén.

előzmény: Gatyamadzag (#11)

2008-12-30 08:03:21 Gatyamadzag (3) #11

Nem volt rossz film, vannak benne jó (ötletek) újragondolások :D A vége pedig elég jó lett csak itt én egy kis problémába ütköztem. (azon kívül hogy a silent hillben ezt már láttuk)Amikor a démon kiszabadul a tükrök összetörnek, meg alapból szétvagadlják az öreg nőt, de oké már démon van benne, túlélte. De hogy kerül be Ben a tükrökbe amikor azok már szétrobbantak? Mivel a cuccban alapból van démon ezért azt is elfogadom hogy az bekerülhet a tükörbe de alapvetően a tükörnek semmi ereje nem volt tehát egy átlagember sem jut bele csak úgy, pláne ha a közelében nincs semmi tükörnek(hogy is lenne ha mind felrobbant) Szóval ezt valaki megtudná válaszolni?

2008-12-22 19:52:51 k3pl3r (?) #10

Csak a film után vettem észre, hogy ugyan az a rendezője a Tükröknek, mint a Sziklák szemének. Mit mondjak, Alexandre Aja sem tartozik a kedvenceim közé. Azért egy fokkal jobb, mint a Sziklák szeme, de így is csak alulról figyeli a rossz kategóriát. A Magasfeszültség viszont nem volt olyan rossz, szóval nem menthetetlen a fickó.

2008-10-24 10:59:42 osi (3) #9

Nálam gyenge közepesre vizsgázott a film. Az atmoszférikus félelem helyett gyenge ijesztgetéseket kapunk és agyonhasznált szellemsztorit. A krimi vonal elég érdekfeszítő ahhoz, hogy végigüljük a mozit, de különösebben nem tudunk együtt izgulni a főszereplővel. A díszletek rendben vannak, a tükörszoba különösen hátborzongató. A végső összecsapás a gonosszal inkább röhejes, mint félelmetes, ellenben a végső lezárás üt, az nagyon tetszett. 10/5

"A főhős feleségét viszont nagyon megkívántam, főleg mikor csurom vizes hálóingben szaladgált :)"

2008-10-23 15:13:14 Semprini (3) #8

Attól mert nem írtam bele a kritikába, még tudom, hogy ez is remake, és ha hozzájutok, majd meg is nézem az eredetit.

előzmény: verdeleth (#7)

2008-10-23 00:45:15 verdeleth (2) #7

Elárulom, hogy ez is egy remake. Az eredeti egy koreai film, és az ezerszer jobb Into the mirror a címe, érdemes azt megnézni

előzmény: Semprini (#6)

2008-10-22 11:32:41 Semprini (3) #6

Ez a film kicsit olyan, mint egy antológia a legnépszerűbb horrorklisékből, különös tekintettek a természetefelettis-szellemes fajtára. A film nézése közben eszembe jutott a Kör, a Ház a kísértet hegyen, a Sötétség leple, a Silent Hill, a Fekete víz, a Mezsgye, az Ők és az Átok is (a felsorolás korántsem teljes!), a zene pedig erősen hajaz az Ördögűző muzsikájára. Szóval eredetiség kb. annyi mint az utóbbi évek hollywoodi filmjeinek nagyátlagában: azaz közelít az abszolút nulla fokhoz. viszont egy jó kis borzongatós ijeszgetős parafilmnek elmegy, főleg moziban nézve hatásos, utána kifejezetten jó érzés kijönni a teremből a fényre. Azok pedig, akik látták a filmet, egy darabig biztosan tartózkodnak majd a "pofám leszakad" kitétel használatától... ;-)
Alexandre Aja előző filmje, a Sziklák szeme szerintem az egyik legjobb slasher, ami valaha készült (pedig remake!), az azt megelőző Magasfeszültség viszont igéretes kezdés után minden idők egyik legnagyobb filmes csalódása volt számomra. Ez a film valahol a kettő közt van, hármas és négyes közé tenném az osztályzatát, de ezúttal sajnos lefelé kell kerekítenem, mert hasonlót bizony már láttunk máshol, nagyon-nagyon sokszor. Becsületes iparosmunka, de nem több. egyszeri szórakozásnak azért megteszi. Aja következő filmje a Piranha 3D-s remake-.je lesz. Nem tudom kihagyni a kínálkozó szóviccet: Alexander, ajajjjjjjjjjj!...

2008-10-21 18:52:47 hogen (4) #5

hááá szerintem nem volt rosz.Nem az a húú de egyedi munka de egy unalmas délutánra pont megteszi.

2008-10-20 11:18:43 deathcode (3) #4

sztem tuti. baromi jó munka.

2008-10-20 08:21:45 "L" (3) #3

Közepes horror, Ajától megszokott brutalitással és egy mindent megmentő valóban kiváló befejezéssel.

2008-10-11 10:54:27 PG (2) #2

Ez az a kategória, amit csak a hang tesz eladhatóvá. :-(

2008-10-09 14:25:16 Zalaba Ferenc (2) #1

ne nézzetek bele.