The X Files: I Want to Believe (2008) ☆ 👁

(Chris Carter)

amerikai-kanadai krimi, sci-fi, thriller

2,4

2022-02-06 08:41:23 jackbau33 (3) #74

Én elvoltam vele de tény hogy egy 40 perces Motw epizódként jobban működött volna anno mint így nagyfilmként.A sorozat tematikájába amúgy is beleillenek ezek a Frankenstein babérjaira törő fejátültetős kísérleteket végrehajtó tudósok.Ez már alapból creepy,fölösleges volt szerintem még látnokot is belerakni a sztoriba+ Scully-kissrácos mellékszál is nettó időhúzás.A régi karaktereket jó volt újra látni,a visszahozataluk azért néhol erőltetett de nem bánom hogy láttam.Nekem 6/10

Érdekesség hogy a film témáját a valóság ihlette,egy Vladimir Demikhov nevű orosz tudós valóban kísérletezett kutyák levágott fejének életben tartásával,youtube-on található róla videó

2021-04-04 18:37:24 o0o (3) #73

Újranézve is: méltatlanul alulértékelt film, titkos gyöngyszem! Sajnos valóban van jónéhány kínos mozzanat benne, ami lehúzza az egészet (úgy látom én se mertem anno 3-asnál jobbat adni rá), de a történet az igenis nagyon eredeti és hatásos! Gondoljunk bele: hány olyan mainstream tömegfilm készülhetne manapság Hollywoodban, aminek a pozitív főszereplője egy pedofil katolikus pap, a negatív meg egy meleg férfi pár?... Scully vívódásai a beteg kisgyerekkel az őt körülvevő ellentmondásos közegek mentén, szintén nagyon szép a filmben.

2019-08-11 10:24:45 ryood (3) #72

nem is annyira rossz ez...persze közel sem jó...

2012-02-05 18:11:06 VVega (2) #71

Ez egy vállalhatatlan film, a sorozatból pedig nemrég néztem pár részt, sajnos rosszabbul nem is öregedhetett volna.

előzmény: Korben (#69)

2012-02-05 17:51:13 Rorschach (2) #70

Akárhogy nézem, ez egy bűn rossz film.

előzmény: Korben (#69)

2012-02-05 14:20:59 Korben (3) #69

Egyetértek az előző hozzászólókkal rettenet rossz film.De ha el tud vki vonatkoztatni vki attól a ténytől h annak idején ez volt a 90-es évek legütősebb sorozata.Akkor 1x nézhető kategória.

2010-05-09 23:01:53 critixx (1) #68

Ez a film tényleg egy nagy rakás semmi. A sorozatot az elején még kedveltem, ami inkább zavart az az volt, hogy a sok kis tinédzser mind elhitte, amik benne voltak, azt gondolták, ezek valódi FBI titkos akták... Aztán szépen lassan a sorozat is kifulladt, és átment valami borzasztó nagy baromságba, ami a végére már a nézhetetlenség határait súrolta. Az első film is gyenge volt, de ez???? Erre szavak sincsenek!

2010-05-09 22:04:50 [: Azuroo andrew :] (1) #67

A helyzet az hogy az X-akták - Hinni akarok csont nélkül az a film amelyről maximum 40 perc elteltével szimplán elhagyod a mozitermet. Nagyon rossz film, de ezen nem csodálkozunk mert egy jó pár éve unalomba, érdektelenségbe és szánalmas rétesnyújtásba fulladt sorozatot akartak újraéleszteni.

A filmben gyakorlatilag minden és mindenki rossz Gillian Anderson fodrászán és sminkesén kívül.
Xzibit mint FBI ügynök, David Duchovny pedig mint Mulder halovány remakeje egykori jólműködő figurájának.

Nulla sztori s misztikum, unalmas és lassú...nézhetetlen

2009-09-11 09:07:09 Dió (1) #66

Szeretem az elso reszt, a sorozat is rendben... az itteni kritikakat olvasva minimalisak voltak az elvarasok, de erre az istentelen arculhanyasra nincs az a negativ kritika, amivel fel lehetne kesziteni az embert.
Meg ha reszegen irta is a forgatokonyviro a sztorit, akkor sem ertem, mi jart a fejeben, mikozben ilyen marhasagokat szult. Az, hogy halalosan, iszonytatoan unalmas, hogy semmi koze se X aktakhoz se semmifele misztikumhoz, vagy hogy a karakterek (elen a pedofil latnokkal) rohejesek, meg egy dolog, de hogy hogyan lehetett ilyen agyatlan okadekokkal teletomni, mint ez a mar emlitett Bush-poen, hat ezt nem tudom. Utobbi evek leggyengebb filmje... szegyellje magat mindenki, akinek ehhez a fosomlenyhez valaha is valami koze volt.

2009-08-22 00:11:23 Moky (1) #65

Nagy X-akták rajongó vagyok, nem is tudom hogy nem néztem meg eddíg ezt a filmet, de már sajnálom hogy nem halogattam még egy kicsit.
A szavazatok alapján nem számítottam semmi jóra, de ez a film tényeg nagy csalódás volt, ha a két főszereplőt nem Muldernek és Scullynak hívnák semmi de a világon semmi nem kötné az X-akták sorozathoz. Sem az atmoszféra, a hangulat, de még a főszereplők személyisége sem. Így ez a film csak egy uncsi, de nézhető thriller lenn. De mivel a főszereplők Mulder és Scully így ez egy kultuszt teremtő sorozat uncsi és roszz mozifilmes adaptációja.Sajnálom hogy ilyen rosszul sikerült, de a legjobban azt sajnálom hogy nem mondhatom el az igazi véleményem a haveroknak, mert az anyukám azt tanította hogy ne beszéljek csúnyán.
(Utólag bocsánatot szeretnék kérni a szabályzat 8. pontjának megsértése míatt, hiszen ez az első hozzászólásom.)

2009-08-07 22:46:58 Teszi (2) #64

Nagy rajongója vagyok a sorozatnak,de ez...
Még talán a tv -ben egy epizódnak elment volna de mozifilmnek áá hagyjuk!

2009-07-30 09:08:02 kakukkka (4) #63

...messze nem az a fiiling mint a sorozatoknal volt.Ha pedig nem akarom hasonlitani mashoz,akkor egesz jonak mondhato...

2009-07-02 11:06:25 Tom85 (1) #62

Borzalmas volt. Életemben nem láttam még ilyen unalmas filmet moziban.

2009-01-29 21:23:06 Jereváni Rádió (?) #61

Sem ezt, sem a disaster movie-t nem láttem még, de a Kis Vukot semmilyen szinten nem érdemes megnézni.

előzmény: HaMikkancs (#60)

2009-01-29 21:17:55 HaMikkancs (1) #60

Érdemes előtte megnézni a disaster movie-t, majd ezt követően a Kis Vuk-ot. :o)

2009-01-20 19:39:58 Karin (2) #59

Azt hittem, érdekes lesz. Valami extrát vártam, na. Valami emlékezeteset.

Ehelyett kaptam egy teljesen átlagos, sorozatbeli dupla részt, amilyenből már amúgy is leforgattak több százat.
A sorozat plusszon még szívesen végignézem, késő éjjel, de ez mégse mozi film.

2008-12-02 22:17:13 zsupakka (2) #58

Anno a sorozaton majd betojtam, meg a film is tetszett. Gondoltam, hogy a mai technikákkal bedobnak egy csomó hatásos trükköt, hogy visszahozzák, esetleg fokozzák a régi X-Aktás érzést... háááát... naiv voltam.... Tényleg csak azért kettes, mert nézhetőnek nézhető (1x max!)

2008-11-17 10:48:43 antalaszka (?) #57

Harom fele film van. Jo, rossz es amirol felmerul a kerdes hogy tkp. miert is forgattak.Hat ez egy ilyen. Egy pedofil katolikus papnak latomasai vannak, amely kolcsonoz az FBInak, majd a nyomok egy orosz Frankensteinhez vezetnek, aki egy nagyobb kutyaolban mukodik, bekotottfeju noverkek segitsegevel fejet ultet at, egy rosszfogu pajti segitsegevel, ki ugy szaladgal az Allamokban kulonbozo szervekkel, mintha az a legnormalissabb lenne... Ja, a ket hos? Ektelen metafizikai alurokkel probal filozofiai magyarazatot adni, hogy miert is kell hinnunk. A film nezheto es elfeledheto.

2008-11-05 00:20:28 vadPINGvin (2) #56

Inkább fantasy, mint sci-fi. Az, hogy valamelyik isten egy papján keresztül üzeneteket küldöz az FBI-nak, nem igazán tartozik a tudományhoz.
A fejátültetés már inkább, de az meg annyira el volt hanyagolva a sztoriban amennyire csak lehet.

előzmény: carmine (#53)

2008-09-04 19:03:21 Magnificat (2) #55

borzasztó volt...

2008-09-03 21:19:46 ThomYerk (2) #54

psze psze, csak ironikusan kérdeztem, mert nekem ez igazából egy nyomozásról szóló film, nem pedig fantasztikum (még ha van is benne, de olyan elenyésző módon, hogy szinte már nincs is, sztem)

előzmény: carmine (#53)

2008-09-03 21:08:40 carmine (3) #53

Sajnos ez már nem az az X-akták, amit anno a tv-ben láttunk. Inkább sci-fi, mint misztikus film ez. Én viszont pont a misztikus, megmagyarázhatatlan dolgok miatt szerettem régen nézni. Egy közepes thrillernek elmegy.

ThomYerk: azért sci-fi, mert magának a műfajnak a teljes elnevezése science-fiction azaz tudományos fantasztikum. Ebben a filmben meg azért eléggé jelen van ez a témakör is.

2008-08-31 00:26:52 ichi (3) #52

Kap egy hármast mert nagyon jó szívű vagyok,amúgy meg nagyot csalódtam mert ez a film nem a régi megszokott X akták volt sajnos,köze nem volt hozzá semmilyen téren,még a hangulata sem olyan volt aminek egy X akták résznek kellene lenni,ez kár volt. (szerintem)

2008-08-29 15:55:37 ngb (3) #51

Régóta X-akták rajongó vagyok, nagyon vártam már, hogy láthassam ezt a filmet, bár a véleményetek alapján kissé tartottam tőle.
Nos, nem egy nagy durranás, mintha egy epizódot nyújtottak volna el. Így megközelítve megnézhető mozi, de ennyi.
Gillian Anderson valóban nagyon szép benne, bár visít róla, hogy "korosodik". Duchovny-ról meg ne is beszéljünk e tekintetben.

2008-08-01 17:08:39 ThomYerk (2) #50

ennyire gyenge thrillert (sci-fi? hol? csak nagy jóindulattal) régen láttam. tele sablonnal és unalmas megoldásokkal. ráadásul ehhez még egy x-akták nevet is hozzácsaptak, vmi olyasmit is olvastam h itt meg akartak ijeszteni. hát a mozibajárástól ijesztettek el maximum. duchovny jobb ha visszamegy a melegbe kefélgetni, mint a hidegben baszakodni egy ekkora marhaságban. örülök h valakinek tetszett, de én nem láttam meg benne semmit, még egy sima 45 perces résznek is gyenge lenne. 2/10

2008-07-28 20:11:17 Cesare Gonzago (1) #49

Dehogynem... :D

előzmény: Zalaba Ferenc (#48)

2008-07-28 20:06:22 Zalaba Ferenc (1) #48

forgatták? nem lehet, hogy vki bekapcsolva feljetett egy-két kamerát? :)

2008-07-28 19:51:58 Cesare Gonzago (1) #47

Nem kedveltem sem a sorozatot, sem az "egész estés" mozit, nyilván ez is magyarázza, hogy az újabb folytatás nézhetetlen. (Kissé sarkosan: sajnálatos, hogy egyáltalán leforgatták.)

2008-07-28 06:44:22 Fallright (5) #46

sztem nem volt nagy reklámja sem..igy nem csoda h megbukott, peddig nekem tetszett, nem tartom rossz filmnek ,néha kel az ilyen is nem csaka Wanted féle akciómozi nyáron

2008-07-27 19:26:56 ronin07 (?) #45

Erről jut eszembe: "To find the truth, you must believe!" :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#43)

2008-07-27 19:25:52 wayage (3) #44

Kiváncsi voltam mennyire van még a köztudatban az X-akták. Ezek szerint már sokan elfelejtették (most a minőségét hagyjuk:). Talán én sem várnám, ha nem idén néztem volna végig az egész sorozatot.

2008-07-27 19:19:56 Zalaba Ferenc (1) #43

van igazság: $10m-os nyitó hétvégével megbukott a mozikban az x-akták. talán 25-30 összejön... (dvd-n azért nyereséges lesz, főleg, ha csinálnak egy unrated változatot.)

2008-07-27 17:43:34 krihu (3) #42

Az osztályzatom a főszereplők iránti szimpátiám eredménye (meg a havas tájat is szívesen néztem), mert a filmet inkább rossznak tartom. Én tényleg hinni akartam ebben a filmben -mint mindegyikben, amelyiket leülök megnézni-, de nem szolgálta meg a bizalmamat, csupa-csupa "felszín". A hős, akinek elege van a világból, de a hívó szóra újra hadba áll; a hősnő, kereszttel a nyakában, aki a kegyelmes halál vagy a szenvedéssel teli remény között hánykolódik; aki rábírja a hőst, hogy lépjen az ügy szolgálatába, az lesz, aki le is beszélné; a gonoszok keletről jönnek; pedofil pap, aki megbocsátást remél; elejtett mondatok húgról, fiúról, "miért szeretjük egymást s miért nem tudunk együttélni" témáról, hogy ezeket is ki lehessen pipálni. Na és mindenek felett a "Ne adja fel!" amerikai imperatívusza, természetesen.Mindezek mellett engem az kevésbé zavart, hogy a misztikum minimális.

Vajon mikor jutunk el oda, hogy egy amerikai filmben ne legyen evidencia, hogy a rossz, az a volt Szovjetúnióból érkezik (vagy arab)...

Ezek szerint egy lecserélt fejű ügynöknő még élő ügynöknő? Na,ez igen érdekes kérdéseket vet fel :)

2008-07-26 08:54:43 Zalaba Ferenc (1) #41

semennyire. csak apró utalások vannak a sorozatra, a figurák meg olyan közhelyesen viselkednek, ahogy az tőlük 1-2 epizód megtekintése után elvárható. van egy dolog, amit a film készpénznek vesz, pedig nagy aduász lehetett volna, de majd meglátjátok.

2008-07-26 00:24:05 Leslie (?) #40

Pont ezt akartam már egy ideje kérdezni, mert én is hasonlóképpen vagyok. 1-2 évadot láttam anno, meg a másik filmet.
Persze egyszer majd megnézem elejétől végéig a 202 részt, mert érdekel, de azért nem most. :)

előzmény: Oscee (#39)

2008-07-26 00:14:16 Oscee (3) #39

Mennyire kell a sorozat ismerete hozzá?

1-2 évadot láttam tavaly, azon kívül random x+1 részt a tv-ben régebben, meg a régi filmet is ismerem.

Csak mert, ha kell hozzá mág infó a sorozatból, akkor gyorsan nekiesek, 1-2 évad zseniális volt.

2008-07-25 23:09:57 largo (2) #38

Bővebben?

előzmény: Hasas (#37)

2008-07-25 12:24:48 Hasas (?) #37

Jó film.

2008-07-25 11:11:42 Zalaba Ferenc (1) #36

mert annak tartom. és ez teljesen független attól, hogy neked tetszett. visszalapozva találsz kritikát is.

2008-07-25 11:04:40 Jugendlich (?) #35

Nekem tetszik. Mért kellett nézhetetlent adnod rá?

előzmény: Zalaba Ferenc (#34)

2008-07-25 10:58:55 Zalaba Ferenc (1) #34

sima krimiként is kibaszottul közhelyes - mocskos orosz laboratúriumok? ugyan már! -, lassú, unalmas, kiszámítható, eceterá, eceterá. még egy sokadrangú nyomozós sorozat epizódjának is soványka.

2008-07-25 10:52:54 kery (2) #33

Sajnos ebben a filmben a misztikum kifullad egy pedofil pap látomásaiban. A történet immár a "valóságra" épül. Illegális szervkereskedel van. Őssejt kísérletek vannak. A hírek szerint az oroszok valóban végeztek kutyákon fej transzplantációt, és ebben a csúnya világban simán elhiszem, hogy már embereken is csináltak ilyesmit. Csalódottságom abban gyökerezik, hogy egy sci-fi filmre váltottam jegyet és messze menően nem azt kaptam. Ha ezt a történetet egy sima krimiként tálalják valami más címen, akkor talán kevésbé lennék mérges, de film akkor sem lenne értékesebb.

2008-07-25 02:48:30 Fallright (5) #32

na ma néztem meg moziba:) sokkal jobban jártam mert akár a Wall-e filmre is beülhettem volna de én X-aktákat akartam:)
Nekem az 1. mozifilm is tetszett nagyon, sőt tegnaop ujranéztem dvd-n .
igaz h a 2. rész nem kapcsolodik az 1. részhez mégis iszonyu kellemesen csalodtam , közel 2 órás és annyira pörgös , tele rejtélyel humorral és Scully fia is benne van . Gillian meg kimondottan szép benne , eddig csak dekorativ csinos nőnek tartottam de itt h lefogyot egy picit (ez nagyon látszik is rajta) megtetszett, a történetről nem nagyon akarok irni nehogy valakinek Spoiller leygen ..annyi elég is h érdemes megnézni nem csak Fanoknak.

2008-07-25 01:09:05 Zalaba Ferenc (1) #31

hajrá. talán meggyőzhetsz minket.

előzmény: Jugendlich (#24)

2008-07-24 23:58:17 limupei (?) #30

Húha, pedig az összes "helyszínelős" sorozat közül az NCIS a leggagyibb.
(Tudom, hogy az nem igazi helyszínelők, de akkor is)

előzmény: kery (#28)

2008-07-24 23:05:52 Jugendlich (?) #29

Szerinted...

előzmény: kery (#28)

2008-07-24 23:03:53 kery (2) #28

Felháborító, hogy mivel akarnak megetetni minket 2008-ban. Egy sima NCIS epizód izgalmasabb.
Szánalmas, ahogy egy harmatgyenge történetet felcímkéznek egy X-Files matricával hogy lehúzzák a jónépet. Valahol olyan besorolást is olvastam miszerint ez egy Sci-fi/Horror. No persze.
Inkább Botrány.

2008-07-24 18:29:46 Olórin (2) #27

Egyesek "láttak" itt már sokkal frissebb filmet is:) Bár ez nem vicces...

előzmény: largo (#25)

2008-07-24 18:16:41 ronin07 (?) #26

Úgy, hogy ma mutatták be, és elment a moziba.

előzmény: largo (#25)

2008-07-24 18:14:13 largo (2) #25

Hogyan pontozhat valaki olyan filmet, amely még bemutatásra sem került??
Esetleg Carter a haverja?

2008-07-24 15:23:05 Jugendlich (?) #24

Nagyon jó film volt...

2008-07-24 11:21:33 k3pl3r (?) #23

:DD Reméljük, hogy visszatér.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#21)

2008-07-24 10:07:57 Mviktorio (2) #22

Bizony mértékadó, hidd el nekünk. ;)

előzmény: Daemiaen (#19)

Ez szinte aranyos :)

Szavazatok:

1 nézhetetlen: jamamura szadakó

2008-07-24 09:33:22 Daemiaen (2) #19

Mértékadó... Aligha. Írás. Talán. :)

Visszatérek én még!

előzmény: Ágó (#18)

2008-07-23 23:40:24 Ágó (?) #18

Április 18. óta hiányoljuk mértékadó írásaidat!

előzmény: Daemiaen (#14)

2008-07-23 23:26:07 Zalaba Ferenc (1) #17

ahh, most már sokkal jobb. :)

2008-07-23 19:55:20 limupei (?) #16

Hogy ne viszkessen a tenyered, szabad a pálya:)

előzmény: Zalaba Ferenc (#13)

2008-07-23 10:27:21 ronin07 (?) #15

Tudod, mi jut róla most eszembe róla, ha a hírek igazak? A tavalyi testrabló-remake. Akkor is, most is: baljós előjelek, közel azonos műfaj, rossz kritikák, parodisztikus vonások, szándékolatlan komédia stb.

előzmény: Zalaba Ferenc (#11)

2008-07-23 10:17:49 Daemiaen (2) #14

Ja, tényleg.

előzmény: Zalaba Ferenc (#13)

2008-07-23 10:04:31 Zalaba Ferenc (1) #13

böknék én, de a rendszer nem engedi. marhára viszket is miatta a tenyerem. :)

2008-07-23 10:03:55 Daemiaen (2) #12

Elfelejtettél bökni egy kellemes egyest. :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#11)

2008-07-23 09:47:44 Zalaba Ferenc (1) #11

azért muldernek akadt egy-két olyan megjegyzése, amin tényleg lehetett mosolyogni, dez a abush-poén tényleg kibaszta a biztosítékot.

2008-07-23 09:37:00 Gasz András (?) #10

És ezért csúszik itthon minden???? :D (Wall-e, TDK stb.)

Voxon már olvastam 2 kritikát is, hát átlaga kb. a 60%os értékelés volt. Nem jó jel.

2008-07-23 09:01:46 ronin07 (?) #9

Most olvasom, hogy NEM MERTÉK BEMUTATNI A SAJTÓNAK!!! Nem csoda akkor, hogy a rottenen egy héttel korábban semmi értékelés nem volt. Egyébként büdzsé: 35 misi (talán ez csak egy hivatalos változat, lehet, hogy az igazság e téren is odaát van), ld. 1 hsz.
Legjobb komment: "A filmben egyszer feltűnik Bush képe, Muldy és Scully egymásra néznek, és felcsendül az X-téma. Tisztára, mint egy paródia."
Ide Sinkó László Joker-röhögését képzeljétek a "Batman otthon van, és mossa a gyatyáját" duma után:)
De mostmár hallgatással lapátolom rá a földet.

2008-07-23 08:50:09 ronin07 (?) #8

Jama oldalán többen felhozták a magyar szinopszis tévességét, és a kedves hozzászólókkal csak egyetérteni tudok. Mert tudjátok, hogy az minek a szinopszisa? Sokkal inkább az utolsó részé, Az igazság-é! A szlogentől meg hülyét kapok, marketinges parasztvakítás, amivel be lehet vinni a moziba olyan tévelygőket, akiknek mindegy, hogy monsters of the week vagy mytharc.

2008-07-22 23:11:46 Zalaba Ferenc (1) #7

elnézést a spamért, de higgyétek el, jót akarok.

2008-07-21 10:51:35 Jugendlich (?) #6

Uhh, én már nagyon váűrom az x-aktákat. Remélem lesz olyan jó, mint a sorozat...

2008-07-21 10:44:27 Mikkey (3) #5

énis gyerekkoromban imádtam a sorozatot, nagyon para volt! meg szerintem az első mozifilm is egész jó lett, nem vallott kudarcot. erre is kíváncsi vagyok.

2008-07-19 09:20:49 nagype (2) #4

Nemtudom, de nekem a trailerből úgytűnt, mintha talán lenne benne Fekete Olaj, bár lehet csak vér és a színek miatt tűnik annak. Esetleg érintés szinten megjelenhet, ezzel is csatlakozva a sorozat világához és ösztönözve, hogy "Nézzed meg a sorozatot!"

Egyébként én nem mondom, hogy rossz ötlet elővenni a biztos karaktereket és a 15 éves és népszerű sorozatot alapul egy filmnek, abban az esetben ha a forgatókönyv tényleg JÓ lett. A színészek ugyanazok, a történet nagyban nem tér el a szokottól, annyira nagy baj nem lehet. Egy egyszerű szórakoztató rész lesz, olyan mint anno a dupla részek voltak (amik ugye külön filmként is megjelentek)

Miért lett újabb film? Természetesen a pénz miatt, hiszen minden azért készül. :)

Duchovny kétségtelenül leghíresebb alakítása Mulder ügynök, de azt azért nem mondanám, hogy eszeveszetten kapálózva szüksége lett volna a visszatérésre. (2003: Emmy jelölés, 2007: Golden Globe)
Andersonnak annál inkább ;)

2008-07-19 09:11:56 wayage (3) #3

Gyerekkorom legemlékezetesebb sorozata volt az X-akták. Bár akkor csak az első 4 évadot láttam, mert csak azokat adta le a magyar televízió. Később hiába vártam évekig, nem adták le a folytatásokat. (Viasatotom csak nem rég lett). Na de! Idén januárban megszereztem mind a 9 évadot. Gyakorlatilag fél éven keresztül X-aktákat néztem és a múlt héten fejeztem be az utolsó évadot. Most, hogy már láttam egészet, tényleg ez lett a kedvenc sorozatom. Igazi X függő lettem...:) Pár napig tök szomorú voltam, hogy nincs több rész. Szeremcsémre itt van ez a film, amely ki tudja milyen lesz, de én nagyon várom!

2008-07-19 08:27:05 ronin07 (?) #2

Ja, a rendező nemrég beszélt az Entertainment Weekly-ek arról, hogy siker esetén harmadik részt készít, aminek középpontjában 2012. 12. 22. fog állni (az X-fanok tudják, mire utal e dátum). Na, az mytharc lesz, ott lehet titkolózni. Carter ebbéli szándéka meg biztosít mindenkit arról, hogy Mulder-ék nem pusztulnak el, és sikerrel átvészelik a 2. film megpróbáltatásait.

2008-07-19 08:23:57 ronin07 (?) #1

Szkeptikus vagyok, mint Scully.
Elsőzör is, mire fel ez a hatalmas titkolózás a Ten Thirteen-nél? Carter is elmondta és a trailer is arra enged következtetni, hogy ez egy olyan rész lesz, ami a sorozat "monsters of the week" epizódjainak dramaturgiáját fogja követni. Lesz egy hús-vér gyilkos, esetleg egy természetfeletti képességú gyilkos, akit kedvenc ufászaink kisebb-nagyobb sérülések árán kivonnak a forgalomból, mint a sorozatban. Ezekben az epizódokban (címek: Tooms, The Host, Irresistible, D.P.O., Never Again) nem igazán kavarodik fel hőseink állóvize, és ilyenkor nem szoktak titokszámba menő tények napvilágot látni, és pláne nem cipel sem Mulder, sem Scully titokszámba menő konspirációs terheket. Tehát miféle titok kiszivárgásától tart a rendező?
A veszedelmes tények a mytharc részek sajátjai. Ott kavarodik fel hőseink állóvize, ott szembesülünk igazán égető kérdésekkel a Fekete Olajról, Samantha Mulder-ről, Bill Mulder-ről, a Magányos Harcosok-ról, a Szindikátus-ról és persze az odaát rejtező Igazságról. (Ld. még: Deep Throat, The Erlenmeyer Flask, Little Green Men, Duane Barry, Ascention, Anasazi, Eves, Nothing Important Happened Today, The Truth)
És miért Hinni akarok az alcím? Tudjuk jól, mit jelent ez, csakhogy a jelentésnek egy mytharc-nál van súlya, azokban a részekben tárul fel Mulder megszállottsága. Most nem ilyennel állunk, szemben, legalábbis úgy tűnik, nem gigászi méretekben zúdul ránk "Dilis" Mulder heppje. Az első filmnél érthető volt a titoktartás, mert mytharc volt. A mostani nem az, így felesleges csendben maradni.
Hogy végül miért készült el az X-akták: Hinni akarok? A piszkos anyagiak miatt. A Ten Thirteen gyarapítani szerette volna a bankszámláján lévő összeget, valamint Duchovny és Anderson sem tudtak önerőből sikereket produkálni. Duchovny: az Evolúció elhasalt minden téren, rendezői debütje, a House of D pedig a hírek szerint katasztrofális. Anderson: a WestEnd-en előadott kosztümös szerepeire vagy Az öröm házára a kutya sem emlékszik, és a legtöbben észre sem vették Az utolsó skót király-béli nyúlfarknyi jelenését. Carter-nek pont kapóra jött kettejük tengődése, és hogy anyagilag bejöjjön a második rész, az első rész 66 misijét 35-re redukálta.
Hogy én beülök-e rá? Nem. A záróepizód végkifejletének tükrében nincs értelme, annak meg sosincs jó vége, ha valaki a pénz miatt vagy kényszerűségből készül el, tehát önálló filmként én egy esetlen próbálkozást látok magam előtt az eddigi infók nyomán.