Good Morning, Vietnam (1987) ☆ 👁

Jó reggelt, Vietnam!

(Barry Levinson)

amerikai dráma, háborús film, vígjáték

4,1

Adrian Cronauer: Nem létezik kopasz fej, csak seggig érő homlok!

Adrian Cronauer: Tudja mit? Magának jobban hiányzik egy kiadós kúrás, mint bárkinek a történelemben.

Taylor parancsnok: Sok mindent elnéztem magának Dick, mert azt hittem, hogy nem egészen komplett. De maga nem hülye, hanem gonosz, és ez itt csak egy rádió.

Adrian Cronauer: Tudok a bombákról, öcsi. Nem lep meg, hogy elpucoltál. A barátom voltál. Bíztam benned. Hallod?!!
Tuan: Naiv ember vagy Cronauer. Rossz oldalt választottál. Most el kell menni. Jobb lesz így.
Adrian Cronauer: A kurva életbe! Nem erről van szó. Hát nem érted? Én megverekedtem azért, hogy bevihesselek abba a bárba. Te meg felrobbantod az egészet? Figyelj. Én megajándékoztalak a barátságommal és a bizalmammal. Most meg azt mondják a barátomra, hogy egy istenverte ellenség!
Tuan: Ellenség? Mi az, hogy ellenség? Ti ölitek az én népemet, az én hazámban. Nem én vagyok ellenség. Te vagy az ellenség.
Adrian Cronauer: Felhasználtál engem, hogy megölj két embert. Két ember meghalt abban az átkozott bárban.
Tuan: Ki nem szarja le? Az én anyám halott! A másik bátyám 29 éves lenne, ő is halott! Ti lőttétek le! A szomszédom halott! A felesége halott! Miért!? Mert nem vesztek emberszámba. Mi csak vietnámiak vagyunk. És voltam olyan hülye, hogy megmentettelek Ang Lach-nál.
Adrian Cronauer: Mi azért vagyunk itt, hogy segítsünk. Hova az istenbe mész? Elképesztő. Öt hónap Saigonban. És a legjobb barátomról kiderül, hogy Vietkong. És ez rosszul fest majd az életrajzomban?

Adrian Cronauer: A legjobb lesz, ha a Fehér Ház Viharelemző Intézethez fordulunk felvilágosításért.Szólítom Szent Pétert, Péterkém, milyen az idő?
(Szent Péter szerepében):Hát hadd kezdjem azzal, hogy isten nem ver bottal, csak monszunnal, mert az eső nem butít, csak nyomorba dönt.Az idő ma egyébként meleg és szottyos, délutánra sem várható jelentős változás.Holnap viszont a fronthelyzet változása miatt az orvosi előrejelzések beígérték, hogy úgy kóválygunk majd, mint gólyafos a levegőben.

Adrian Cronauer: Hűha... Ennek már a fele sem tréfa.

Ha ez így megy tovább, ez a hülye az egész országtól búcsút fog venni.

Garlick: Majdnem meghaltam. Egy furgon lökhárítója ennyire volt az orromtól. [mutatja] Végigpergett előttem az életem, de... nem volt benne semmi érdekes.

Dreiwitz: Helló, Paul Newman vagyok!

Cronauer: Felülmúlhatatlan vagy, Ed.
Garlick: Ilyen nincs több mint én!
Cronauer: Micsoda öröm.

Phillip 'Dick' Dickerson: Az amerikai légiernőlnél van, a sapkája elárulja. Láthatóan nem kincstári, akkor milyen, repülős?
Adrian Cronauer: Kértai felderidő, ha el akar vegyülni a görög részegek közt ennél nincs jobb.
Phillip 'Dick' Dickerson: Ez most vicc volt? Képzelje rájöttem! Mint ahogy arra is miféle katona maga! Már volt dolgom egy ilyennel a tűzvonalban, szétlövette a seggét, de tudja ez a jó kis tréfa másik három értékes ember életébe került!
Adrian Cronauer: Remélem, hogy...
Phillip 'Dick' Dickerson: Pofa be amikor én beszélek!!! Most Délkelet-Ázsiában van, sajnos egy golyóálló kinevezéssel, ezen nincs módom változtani, de idővel majd csak elfeledteti velem. Ha széles ívben elkerül, nem lesz baj, de ha szórakozik velem, én úgy hazavágom, hogy azt is megbánja, hogy megszületett! Elég világosan fogalmaztam?!
Adrian Cronauer: Igen, uram.
Phillip 'Dick' Dickerson: Uram?! Én hivatásos tiszt vagyok, tehát szólítson Dickerson törzsőrmesternek!
Adrian Cronauer: Igenis, Dickerson törzsőrmester!
(Dickerson kimegy az ajtón)
Adrian Cronauer: Sokban emlékeztet Frankensteinre, főleg a szeme táján.

Phillip 'Dick' Dickerson: Beszéljen!
Adrian Cronauer: Az a két behemót bántalmazott egy vietnami állapolgárt és mivel azt hittem, hogy mi azt képzeljük...
Phillip 'Dick' Dickerson: Erre bunyót kezdeményezett, felforgatták a helyiséget, nagyon inteligens megoldás! Van fogalma arról, milyen nevetségessé tett, hogy egy az én parancsnokságim alá tartozó kis mitugrász kocsmai verekedést szít? Érzem, hogy nem lesz hosszúéletű nálunk.
Adrian Cronauer: Bármikor visszaküldhet Krétára.
Phillip 'Dick' Dickerson: Szóval azt hiszi, hogy csak tréfálok? Más lehetőséggel is elő tudok állni, nem is hinné milyen találékony vagyok! Többeket ástam el olyan helyekre, hogy életük végéig megemlegetik! Vagy nem néz ki belőlem egy frappáns ötletet? El tud képzelni valami kimondottan riasztót a lelki szemeivel?
Adrian Cronauer: Szemüveg nélkül nehezen.
Phillip 'Dick' Dickerson: A kocsmai bunyó volt az utolsó dobása, jobb lesz ha lehiggad. Tartsa távol magát mindentől, legjobb ha a közelébe sem megy ha valahol történik valami, vagy matricának nézhetik a lábnyomom a seggén! Elég érthetően beszéltem?
Adrian Cronauer: Igen uram.
Phillip 'Dick' Dickerson: Uram?! Hát semmi sem utal az egyenruhámon rajta, hogy tiszt vagyok?! Mi jut eszébe ha 3 ferde csíkot lát???!!!
Adrian Cronauer: Egy vasúti átjáró.
Phillip 'Dick' Dickerson: Törzsőrmester, világos! És most takarodjon a fenébe innen!

Steven Hauk: Tehát, a volt A.E. pénteken érkezik. R.N. teljes S.K.-ját rögzítsék magnóra és fél nap múlva játsszák le a rádióban.