Good Morning, Vietnam (1987) ☆ 👁

Jó reggelt, Vietnam!

(Barry Levinson)

amerikai dráma, háborús film, vígjáték

4,1

A szinkronban Walter Brennant Woody Allennel helyettesítettük.

"Elhunyt Adrian Cronauer, a Jó reggelt, Vietnam! című film főszereplőjének alakját megihlető egykori amerikai pilóta.
Cronauert 79 éves korában, egy virginiai kisváros, Troutville idősotthonában érte a halál szerdán.
Adrian Cronauer 1965-től 1966-ig őrmesterként teljesített szolgálatot Vietnamban, az ő nevéhez fűződik az amerikai hadsereg ottani rádiójának életre hívása. Az adásban köszöntőként hangzott el a híressé vált mondat: Jó reggelt, Vietnam!
"Saigonban akkoriban mi voltunk az urak, a mi szabályainkat kellett mindenkinek betartania, de én a hallgatóink igényeit akartam kiszolgálni. A hadsereg konzervatív hangvételű programokat akart, de hát a fiatalokat nem nagyon érdekelték a puszta közlemények" - nyilatkozta Cronauer 1987-ben az AP amerikai hírügynökségnek. Az 1988-ban bemutatott, Barry Levinson által rendezett Jó reggelt, Vietnam! című filmben Cronauert Robin Williams alakította.
A Pittsburghben, acélgyári munkás fiaként született, majd jogi egyetemet végzett Adrian Cronauer a vietnami háború után különböző amerikai rádiók és televíziók munkatársa volt, és reklámügynökséget is nyitott. Dolgozott a Pentagonban (a védelmi minisztériumban) is, ahol a háborúban eltűntek nyilvántartásával foglalkozott." (ujszo.com, 2018. július)